CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA 3D Start a insert-JAK SESTAVIT a VYLEPŠIT
téma založeno uživatelem Chmura - 29.5.2023, 21:55

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 5
#1
3D Startovní krajina a alternativní insetr - aneb JAK SESTAVIT a VYLEPŠIT do použitelného stavu!

-Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o zkušenosti se sestavování nového HIG "polotovaru" 3D Startovní krajiny a alternativního insetrtu vydaného jako novinku při letošní akci "Jarní novinky" na Cundco.de.

-Bohužel je i na tomto produktu znát, že HIG chce především vydělat na prodeji... Nápad je opravdu pěkný a je velká škoda, že nebyl dotažen do dokonalosti. V balení najdete 1x krabici na kartičky s nápisem Carcassonne, 4x krabice na kartičky, 5x malých krabiček na figurky, 1x držák na 72 kartiček, 20x držák na 6 kartiček, 10x držák na 12 kartiček a 1x panorama hradu Carcassonne (obrázek v příloze číslo 1.).

Krabice na kartičky
PLUSY
-Návod na sestavení najdete na každé krabici na kartičky (obrázek v příloze číslo 2. -návod je žlutě zakroužkován). Materiál je dobře perforován a krabičky šli velice dobře "vyloupnout". Sestavení je jednoduché a už po druhé krabičce nebudete návod potřebovat. Krabičky velice dobře drží i bez použití lepidla.
MÍNUSY
-Bohužel 4 krabičky jsou úplně totožné! A to beru ze strany vydavatele jen jako možnost jak stejnou věc 4x prodat!!! Je opravdu velká škoda, že se nejedná o 4 různé potisky a tudíž i více variabilní startovní 3D krajinu.

5 malých krabiček na figurky
PLUSY
-Krabičky se sice dobře skládají a i bez návodu to každý jistě rychle pochopí.
MÍNUSY
-Bohužel, zde nám opět HIG předkládá znovu něco, co bylo vyrobeno na něco jiného... Původně jsou tyto krabičky vyrobeny na uskladnění 12 kartiček (ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

)
. Malé krabičky sice "pasují" do velké krabice, ale ještě vám zde zbyde místo! Bez tohoto místa by šly jen velmi obtížně vyndat a co více všechny mají stejný potisk a tak je bude muset vyndat, otevřít a nahlédnout do každé, aby jste našli to co hledáte. Hodily by se zde alespoň nějaké rozlišovače...
-Nicméně krabičky mají "šikovné" chlopně, které překáží vždy, když do nich chcete "nasypat" figurky.
CO S TÍM?
-Já jsem se rozhodl chlopně na dně a hlavně na stranách přilepit. Použil jsem na to lepidlo Herkules. A jako rozlišovače jsem na krabičky pomocí vteřinového lepidla nalepil figurky meeplů, které jsem měl navíc (konečně jsem je na něco využil) a to samozřejmě v barvě uložených figurek (obrázek v příloze číslo 3. Úprava krabiček). Vyřešil jsem takto hned dva problémy najednou. Teď už vím jak barevné figurky jsou v krabičce a krabička jde za nalepenou figurku perfektně vytáhnout!

Držáky na kartičky
PLUSY
-Jedná se o jednoduchý a účelný držák. Materiál je dobře perforován a držáky šli velice dobře "vyloupnout", některé dokonce "vypadli" sami. Sestavení je jednoduché stačí v předem připraveném místě jen ohnout. Držáků na kartičky je zde více než budete potřebovat!
MÍNUSY
-Bohužel, držáky jsou určeny pouze pro 72, 12 a 6 kartiček a to ještě na tloušťku karet 2mm (bohužel, ale máme třeba rozšíření i s 8, 9, 18 a 24 kartami). A to zde nebudeme mluvit například o Big boxu 7 vydavatelství MINDOK, kde je tloušťka karet 2,2mm...
-I zde by se hodily rozlišovače, třeba ve formě samolepek se symboly jednotlivých rozšíření...
CO S TÍM?
-V mém případě jsem potřeboval do insertu uložit všechny kartičky z Big boxu 7 od vydavatelství MINDOK. Nezbylo mě tedy nic jiného než stříhat a znovu lepit držáky na kartičky na požadovaný rozměr! Ale naštěstí držáků je opravdu dost a i po mém zásahu jich ještě několik zbylo.
BONUS!
-V příloze je vložen soubor PDF pro tisk samolepek určených na „chlopně“ jednotlivých držáků kartiček a také samolepek na dno krabic na kartičky.

-Co napsat na závěr?

Myslím, že po výše zmíněných úpravách je tento insert konečně podle mých představ a je dokonale funkční! Jsem rád, že se mě podařilo hezky uložit do minimálního prostoru celý Big box 7 od MINDOKU. Přidal jsem pouze jednu malou krabičku na figurky a plátěný sáček na zbytek herního materiálu. Jako příjemné překvapení bylo zjištění, že se do krabice od základní hry perfektně vejde i návod z tohoto Big Boxu!

Přiložené soubory Miniatury
                       


.pdf   SAMOLEPKY-Alternativní insert.pdf (Velikost: 163,33 KB / Nahráno: 9.6.2023, 0:45 / Stažení: 10x)
Chmura Zelený meeple
#2
PROTOTYP HIG - velikost a počet krabiček na materiál
 
Rozhodl jsem se, že se s vámi podělím o následující velice zajímavou fotografii insertu. Myslím, že se jedná o prototyp! Zde mě zaujal jiný vnitřní potisk krabic na kartičky a hlavně počet a velikost krabiček na uložení herního materiálu. Místo stávajících 5 malých krabiček tak na obrázku v příloze najdete celkem 6 velkých a 2 malé krabičky na herní materiál. Myslím, že je to další zajímavý nápad, jak místo v insertu co nejlépe využít!

Škoda jen, že se HIG rozhodl "šetřit" a tak případné další krabičky si, ale budete muset dokoupit sami... Smutný

Velké krabičky (tuckbox BIG 3.0) si můžete objednat na Cundco.de ZDE:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
Do prvního příspěvku vložen soubor PDF pro tisk samolepek určených na „chlopně“ jednotlivých držáků kartiček a také samolepek na dno velkých krabic s kartičkami. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Bumsakalaka
Odpovědět
#4
Tak jsem dnes dokončil úpravu insertu nalepením průhledných samolepek. Se svým dílem jsem konečně spokojený Jak se mě to povedlo můžete posoudit podle obrázků v příloze.

-Ke změně došlo jen u plátěného sáčku na zbytek herního materiálu, který jsem nahradil kartónovou krabičkou (krabička slouží lépe při rozepření držáků na kartičky než sáček). Herní materiál je sice stále v igelitových sáčcích a musí se z nich vyndavat ..., ale je to citelné zlepšení!

Přiložené soubory Miniatury
           
Chmura Zelený meeple
[-] 3x   Fanny, Petr Chytka, peťul
Odpovědět
#5
Krabičky do 3D insertu pro umístění zbylého herního materiálu
 
Rád bych se chtěl s vámi podělit o další vychytávku pro můj 3D insert! Jsou to dvě krabičky na zbylý herní materiál a jejich design má na svědomí uživatel @Mati. Krabičky jsou perfektní! Po sundání víček slouží jako stojánky na odebírání herního materiálu. (Je to opravdu super, konečně se nemusím "hrabat" v další krabičce a otvírat igelitové pytlíky!) Tyto krabičky mohu doporučit i ostatním. Více napoví obrázky v příloze.

ODKAZ na data pro 3D tisk:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Přiložené soubory Miniatury
                   
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA Divy lidstva - Jak uložit toto rozšíření? Chmura 3 70 13.2.2024, 18:35
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  DÍLNA Jak máte uložené své CARCASSONNE? Chmura 30 749 7.2.2024, 23:04
Poslední příspěvek: Mrs.nick
  DÍLNA šmoulův Carcassonne 3 BigBox insert šmoula 15 149 26.10.2023, 18:17
Poslední příspěvek: šmoula
  DÍLNA Polep papírových krabiček (jak na to) Chmura 0 47 18.3.2023, 2:59
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Insert (Folded Space Carcassonne Game Inserts) Chmura 2 948 28.8.2022, 14:40
Poslední příspěvek: hepynoUživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)


This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.
Forum use Krzysztof "Supryk" Supryczynski addons.