CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Středověk (Средневековье)
téma založeno uživatelem Chmura - 4.10.2019, 13:30

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
BigBoss 1 Chmura 8 Eldenroot 4 Kamzik 1 Petr Chytka 1 PetrM 1 PHeY 1 šmoula 2
#1
Středověk (Средневековье)

Při procházení internetu jsem náhodou narazil na první vydání hry Carcassonne v rusku. Hra vyšla v roce 2004 pod názvem Средневековье (Středověk) a ne pod názvem Carcassonne! Krabice je orientovaná na šířku místo  na výšku a její rozměry jsou 29.5 x 19.3 x 5.1 cm (proti originální krabici která má rozměry 27.5 x 19.2 x 6.9 cm).

 -Jak se vám líbí?

 -Přidáme ji do Carcapedie?

Přiložené soubory Miniatury
       
Chmura Zelený meeple
#2
Jsem rád, že se obrázky líbí, ale spíše bych uvítal diskuzi.

 -Otázka tedy zní přidáme toto vydání do Carcapedie? Nebo ne?

 -Jedná se o ruské vydání základní hry, které se liší v těchto detailech:

 1. Bylo vydáno v jiném boxu. (box je orientován na šířku, místo na výšku)

 2. Vydání je zajímavé tím, že bylo vydáno pod názvem "Средневековье" (Středověk) a ne jen pod názvem Carcassonne!

 3. Ruské karty mají na svém rubu písmeno "K" místo písmena "C"!


-Takže sem s vašimi názory na danou věc! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Petr Chytka
Odpovědět
#3
Ja osobne jsem pro pridani do sekce dalsi edice.
[-] 2x   Chmura, Skubin
Odpovědět
#4
Za mě taky jako @Petr Chytka 
jedná se řekněme jinou edici a ne jen jiný vydavatel... Resp. pokud bys tuto hru měl, tak se to nedá hrát s tím co máš, takže je to něco jiného Usměvavý
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#5
S takovou tam ale bys musel přidat jakoukoliv krabici hry, která má stejný obsah jen jiný název kvůli jiné jazykové mutaci.

Takže tzn. krabice Albi vs Mindok; Zman games, atd... například Zman games má rozdílnou grafiku krabice, ale stejný obsah...

Za mě tedy nepřidávat, možná jen jako poznámku k základu do textu...

EDIT: zde je to co, co zde přeně vznikne, pokud půjdeme tímto směrem - také jiná krabice ale obsah stejný... prostě pokud se obsah neliší o něco extra, tak to je pořád stejný.

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#6
(6.10.2019, 22:43)Eldenroot Napsal(a): S takovou tam ale bys musel přidat jakoukoliv krabici hry, která má stejný obsah jen jiný název kvůli jiné jazykové mutaci.

Takže tzn. krabice Albi vs Mindok; Zman games, atd... například Zman games má rozdílnou grafiku krabice, ale stejný obsah...

Za mě tedy nepřidávat, možná jen jako poznámku k základu do textu...

EDIT: zde je to co, co zde přeně vznikne, pokud půjdeme tímto směrem - také jiná krabice ale obsah stejný... prostě pokud se obsah neliší o něco extra, tak to je pořád stejný.

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


No já bych to dělal podle toho, zda-li je to hratelné s "naší verzí" nebo ne  Myslí si svoje
Jako takhle, pokud si koupíš edici od HiG, Albi, MindOK, zman games...tak je to vlastně jedno, všechny můžeš hrát s rozšířením, které koupíš na cundco nebo třeba u nás v obchodech...tím pádem je to vlastně úplně stejná hra (beztak se i kartičky dělají pod jednou střechou), akorát jsou pravidla v jiném jazyce a na krabici je jiné logo...
Kdežto pokud si koupíš Ruský středověk, tak to není uplně to stejny, jako Carcassonne od mindOKu - kartičky mají na rubu K.
Takže za mě teda přidat... pokud je někdo proti přidání, nechť vymyslí pravidlo, podle kterého by se bude určovat, zda-li se to přidá nebo ne...
A pokud by se to nepřidávalo, tak by to chtělo asi oddělat tchibo edici (

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

) , protože neobsahuje nic "extra".
[-] 1x   Petr Chytka
Odpovědět
#7
Takže, když to shrneme tak jsou dva hlasy pro přidání a jeden hlas je proti!

Co se týká mého názoru na věc jsem pro přidání!
________________________________________________________________________________

 Jednotlivá vydání bych přidával podle jejich zajímavosti.  U základních her bych to viděl takto:

  - Limitovaná edice.
  - Jubilejní vydání.
  - Vydání základní hra + jiné rozšíření (případně několik rozšíření).
  - Carcassonne + další hra (v jedné krabici).
  - Zajímavé vydání (jiný box + jiný název + jiná grafika karet).
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Petr Chytka
Odpovědět
#8
Nevím, podle mě to bude nepřehledné... nechme to tu uzrát, popřemýšlím ještě nad tím. Je nás na fóru přes 1000 lidí a vyjádřili se 3... to je méně než 1 %.
Odpovědět
#9
(7.10.2019, 16:03)Eldenroot Napsal(a): Nevím, podle mě to bude nepřehledné... nechme to tu uzrát, popřemýšlím ještě nad tím. Je nás na fóru přes 1000 lidí a vyjádřili se 3... to je méně než 1 %.

 Ano je to velice smutné, že se vyjadřuje na fóru tak málo lidí! Také bych si přál, aby zde bylo více přispěvatelů... Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#10
Já bych se vyjádřil, ale nemám na to vyhraněný názor. Tak jsem vám chtěl ušetřit čas, který právě trávíte čtením tohoto příspěvku Bláznivý. No koneckonců Carcassonne: Limitovaná speciální edice (Středověká kniha) je taky jen jiná krabice.
[-] 1x   Chmura
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)