CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Kolik karet zbývá?
téma založeno uživatelem SxN - 26.1.2021, 16:42

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 1 Chmura 1 finnf 1 SxN 1
#1
I like to play Scrabble. The analogy with Carcassonne is remarkable: both are tile placing games, for both there are certain rules on how tiles are layed and then there are scoring rules. For both, players take turns in randomly selecting the next tile (perhaps plural in Scrabble's case) out of the set of unplayed tiles.

In Scrabble's case, the tile's distribution is printed on the board: how many A's, how many B's, etc (dependent on language). Carcassonne does not do the same, but should it? There is a difference between knowing that a certain tile configuration (say CRFF) is in the bag or it isn't, versus hoping that it is in the bag (or isn't). For competitional Carcassonne, knowing how many tiles of each configuration are and calculating what is left in the bag may be a skill differentiating the Champion from the rest of the crowd. For home games, with friends, with kids, with all kind of expansions, it might be useful to have this information stated somewhere (and somehow).

Would this spoil the game, will it be in Carcassonne's spirit, or maybe it is a matter of taste? What do you think?

(Posted same question on the English and German forums)


Rád hraji Scrabble. Analogie s Carcassonne je pozoruhodná: obě jsou hry s umisťováním kamenů, pro obě existují určitá pravidla, jak jsou kameny kladeny, a pak existují pravidla pro skórování. U obou se hráči střídají při náhodném výběru další dlaždice (v případě Scrabble možná množné číslo) ze sady nehraných dlaždic.

V případě Scrabble je distribuce dlaždic vytištěna na tabuli: kolik A, kolik B atd. (V závislosti na jazyce). Carcassonne nedělá totéž, ale mělo by? Existuje rozdíl mezi vědomím, že určitá konfigurace dlaždic (řekněme město-silnice-pole-pole) je v tašce, nebo není, oproti naději, že je v tašce (nebo není). Pro soutěžní Carcassonne může být znalost toho, kolik dlaždic každé konfigurace a výpočet toho, co zbylo v tašce, dovedností odlišující šampiona od zbytku davu. U domácích her, s přáteli, s dětmi, se všemi druhy rozšíření, může být užitečné mít tyto informace někde (a nějak) uvedeny.

Zkazilo by to hru, bude to v duchu Carcassonne, nebo možná jde o vkus? Co myslíš?

(Stejná otázka byla zveřejněna na anglickém a německém fóru)

překládat s Google Translate
#2
What I like to do is to use the wooden tileholders from Scrabble for a Carcassonne variation. Every player receives one of these tileholders and can draw in the beginning a set number of tiles, that they have to display in their tileholder similar to Scrabble. From then on, they can strategically choose which of their tiles they want to play. After placing a tile they then have to draw another one.

I always like that variation because I feel you can be far more strategic and can react quicker to your opponents moves, when you have multiple tiles to choose from.
__________________________________________________________________________________________________________________

PŘEKLAD:

Rád používám dřevěné držáky na dlaždice od Scrabble pro variaci Carcassonne. Každý hráč obdrží jednoho z těchto držáků a na začátku si může kreslit stanovený počet žetonů, které musí zobrazit ve svém držáku podobně jako Scrabble. Od té chvíle si mohou strategicky vybrat, kterou ze svých destiček chtějí hrát. Po položení dlaždice pak musí nakreslit další. Vždy se mi tato variace líbí, protože mám pocit, že můžete být daleko strategičtější a můžete rychleji reagovat na pohyby soupeře, když máte na výběr z více dlaždic.
Odpovědět
#3
@finnf welcome on forum
It's call strategic variant, where all players draw 3 tiles from stack and uses one of those tiles. Here in Czech republic, almost all tournaments are played in this variant. What is interesting, because it's not supported by HiG anymore.

===
@finnf vitaj na fore.

Vola sa to strategicky variant, kde kazdy hrac si potiahne 3 karticky z kopy a pouzite jednu z tychto karticiek. Tu v Ceskej republike sa na takmer vsetkych turnajoch hra tento variant. Co je zaujimave, nakolko HiG uz tento variant nepodporuje.
Odpovědět
#4
Také mám velice rád hru ze třemi kartičkami. Hra mě přijde zajímavější a lze více taktizovat.

-Výrobou stojánku na kartičky se na našem fóru již před delším časem zabýval uživatel @šmoula , který navrhl stojánek na karty a figurky. Myslím, že jeho nápad je více než perfektní. Stojánek je i zároveň počítadlem získaných bodů!

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]-Jinak si myslím, že seznam kartiček by neměl být u hry přítomen... Mrknutí

___________________________________________________________________________________________________________________________

I also really like the three-card game. The game seems more interesting to me and can be more tactical.

-The production of the card stand was dealt with on our forum a long time ago by the user @šmoula, who designed the card stand and figurines. I think his idea is more than perfect. The stand is also a counter of points earned!

LINK:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]-Otherwise, I don't think the list of cards should be present at the game ... Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)


This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.
Forum use Krzysztof "Supryk" Supryczynski addons.