CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO rada, po první odehrané "partičce:.. :-)
téma založeno uživatelem meor114 - 26.6.2016, 22:03

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
0Marty0 1 Chmura 3 Eldenroot 1 meor114 4 šmoula 2
#1
Uctivá poklona,
Právě sme dohráli první hru... Super, strašně nás to bavilo, nicméně nám během hry vznikly situace, s kterými bysme potřebovali trochu poradit...
1. stavím cestu, od křižovatky, postavim si na ní lupiče... je možné, aby se cesta zakončila loukou na které je část města kterou soupeř uzavírá město, které ale nenavazuje na mnou okupovanou cestu, cesta tedy zustane nedokončena, je tento tah soupeře možný..??

2. co dělat v případě, že již nemám žádnou figurku, kterou bych mohl někam položit, ať už jako lupiče nebo jako rytíře....??
děláme něco špatně a k této situaci dojít nemůže, nebo je to běžné a musim holt čekat, až uzavřu město anebo cestu a figurka se mi vrátí..??

3. je možné, uzavřít kartičky kolem kláštera dalším klášterem..?? dostanu pak 2X9 bodů..??
#2
1.
-Je nutné, aby krajina plynule navazovala a tak není možné cestu uzavřít loukou! Cestu ukončuje křižovatka, nebo případná překážka na cestě (křoví, kámen atd...) nebo brána města do které cesta ústí.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.
-Ano tato situace opravdu může nastat (a často nastává) a hráč si může uvolnit figurku tím, že něco uzavře a tak bude mít v dalším kole figurku k použití.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3.
  -Kartou kláštera lze opravdu klášter uzavřít. Body se ale nenásobí! Každý klášter, aby mohl být uzavřen musí být dokola obestavěn kartami.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
Ok, díky moc za rady.. Usměvavý snad tim moc nevotravuju.. Velký úsměv
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#4
(26.6.2016, 22:47)meor114 Napsal(a): Ok, díky moc za rady.. Usměvavý snad tim moc nevotravuju.. Velký úsměv

  To ne jsme tu od toho! Mrknutí  Rádi poradíme! Jestli jsou další dotazy sem s nimi! Usměvavý Usměvavý Usměvavý
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
Vpohodě Usměvavý jen se ptej,
každý s nás jednoho krásného dne hrál svoji první partičku a určitě si taky všemi prvky nebyli jisti Mrknutí
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#6
Ani ted si nejsem obcas jisty, a to hraju CC jiz 10 rokem
Odpovědět
#7
Ahoj.. doufám že nevadí tykání..?? Usměvavý
Mám tu další várku dotazů.. Velký úsměv Velký úsměv

1. Co se děje v případě, že se město dokončí, a je v něm shodný počet rytířů, jak ode mě, tak od soupeře?? kdo shrábne body..??
popřípadě, ještě když soupeř okupuje dvě pole s erbem a já okupuju jedno pole s erbem..??

2. Je možno sestavit město ze dvou karet, mini město a připsat si body..??

3. Nu a do třetice, je možno položit vedle sebe dvě křižovatky umístit loupežníka a skasírovat body..??

Třeba to jsou blbý dotazy, nicméně to sou teď situace co vyvstaly při hraní.. Velký úsměv

Moc dík za odpověd.. Usměvavý
Odpovědět
#8
(27.6.2016, 21:40)meor114 Napsal(a): Ahoj.. doufám že nevadí tykání..?? Usměvavý
Mám tu další várku dotazů.. Velký úsměv Velký úsměv

1. Co se děje v případě, že se město dokončí, a je v něm shodný počet rytířů, jak ode mě, tak od soupeře?? kdo shrábne body..??
popřípadě, ještě když soupeř okupuje dvě pole s erbem a já okupuju jedno pole s erbem..??

2. Je možno sestavit město ze dvou karet, mini město a připsat si body..??

3. Nu a do třetice, je možno položit vedle sebe dvě křižovatky umístit loupežníka a skasírovat body..??

Třeba to jsou blbý dotazy, nicméně to sou teď situace co vyvstaly při hraní.. Velký úsměv

Moc dík za odpověd.. Usměvavý
1.) oba dostanou stejný počet bodů
2.) ano je to možné a body dostaneš 2 nebo 4 body, podle toho jakou verzi pravidel máš :)
3.) ano je
Odpovědět
#9
meore114 - nehledal bych v tom žádnou vědu - prostě se drž postupu: přiložíš kartičku - dáš meepla na právě položenou kartičku - v případě dokončení (možno i více věcí naráz) započítáš body Usměvavý
Pokud bys byl na vážkách, tak si můžete upravit pravidla dle sebe. Sami jsme špatně pochopili pravidla s velkým meeplem a hráli to několik let špatně Velký úsměv

...jo a ještě jak jsi psal s těmi erby, tak je úplně jedno kdo na jakým stojí - počítá se celkový počet erbů a je fuk kde jsou Usměvavý
Odpovědět
#10
Zdravím, je tu další odehraný večer, nu a dneska jen jedna otázečka.. Velký úsměv

Je možný, udělat si cestu ze dvou dílků..?? Mám na mysli jako takové uzavřené kolečko, slepou cestu.. tzn za čtyři bodíky..

dá se to, teda spíše smí se to..?? Velký úsměv
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)