CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA CCCB
téma založeno uživatelem Curuj - 20.11.2016, 13:28

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
borks 2 Chmura 4 Curuj 8 Eldenroot 2 Miroslav Váša 2 Tomáš 1
#1
Názov témy nie je preklep  Velký úsměv Dal som sa do výroby krabice na našu obľúbenú hru - Curuj's Custom Carcassonne Box. Aktuálne som vo fáze príprav a projektovania. Začal som zmodelovaním všetkých prvkov hry (vid. príloha).  Aktuálne špekulujem nad umiestnením všetkého do krabice s maximálnym využitím miesta, pričom vežu a katapult chcem mať so sebou a vežu nerozoberať.
Krabica bude mať dve poschodia. Spodné bude vlastne šuflík s figúrkami, horné bude otváracie s kartičkami. Do vieka chcem dať ešte dalšiu otváraciu časť na návody, počítadlo a pod.

V najbližších dňoch (až sa mi utrasie rozostavenie) chcem spraviť prvý prototyp z kartónu a doladiť detaily. A neskôr spraviť krabicu na hotovo z dreva alebo plastu. Aktuálne sú rozmery plánované na 500x250x100mm, ale ešte to asi trochu prekopem na viac štvorcovejší rozmer.

Uvidím ako to pôjde, voľného času nie je nazvyš Zmatený Stay tuned

Přiložené soubory Miniatury
           
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
#2
Jsem zvědavý na první prototyp, potom prosím přidat fotky a postřehy ze stavby a vývoje! Vidím, že se venku zhiršilo počasí i na Slovensku ;)
Odpovědět
#3
Nádherný projekt! Vypláznutý jazyk Vypláznutý jazyk Vypláznutý jazyk
Jdeš na to pěkně vědecky ne jako já (snad se to do té krabice vede... Šokován ).

Co se týká mých postřehů věž bych umístil na bok (možná by se tam vešly dvě - karet je moc a jedna to nepobere) a pak by se i karty vešly do dvou pater. Vypláznutý jazyk Vypláznutý jazyk Vypláznutý jazyk  Přihrádky na figurky jsem myslím vyřešil obstojně! (příspěvek č. 8)

Koukni sem ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



 Přeji hodně zdaru při výrobě! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
začít projektem, to umí každej, já na začátek poprosil  @Chmura , aby mi splašil nápis Carcassonne  s hradbama na obal (díky za něj) a od toho se nějak odpíchnu Vzrušený (správnej barák taky začíná fasádou, ne?)
[-] 2x   borks, Chmura
Odpovědět
#5
@ Miroslav Váša to mám dávno stiahnuté
ale jakošto stavbár, musel som začať projektom :)
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#6
Pokrok v medziach zákona :)
zmenil som komplet rozostavenie. idea dvoch poschodí ostáva. spodný šuflík na figúrky je čiastočne nižší - nad mostami vľavo bude veža v druhom poschodí.
na poschodí je hore priestor pre katapult, ten tiež zasahuje na spodok a je preto šuflík kratší.
Celkovo sa do krabice teoreticky vojde 640 kartičiek - bez oddelovačov. ja počítam so 444 kartičkami, pričom si nechávam priestor na mierne sklopenie kartičiek (nebudú kolmo na dno). mám tam aj rezervu na nejaké ďalšie nevydané alebo nevyrobené rozšírenia :)
Vo vieku je odklopné "dno" na návody a ďalšie veľké placaté veci
finálne rozmery by mali byť 463x254x113mm (dodatočne pozerám, že to nie je tak mimo od big boxu :D )
na vonkajšku ešte budem pracovať niekedy neskôr. do vianoc by som chcel spraviť prototyp

Přiložené soubory Miniatury
   
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#7
Hned bych si od tebe taky nechal jednu vyrobit Usměvavý
[-] 1x   Curuj
Odpovědět
#8
to by bolo asi drahé, to nechceš Velký úsměv
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#9
(1.12.2016, 11:34)Curuj Napsal(a): to by bolo asi drahé, to nechceš Velký úsměv

ono co je dneska levné  Velký úsměv když jsem si tak nahrubo sumíroval kolik jsem nacpal do té svojí bedny jenom za matroš, tak to nemůžu doma ani zmiňovat  Velký úsměv  (ale zas to člověka těší, že se hecne a něco vyrobí sám)
Borks   [Obrázek: brown-meeple.png] 
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#10
pár fotiek z výstavby prototypu. možno ešte dnes dokončím priehradky na karty, zajtra, pozajtra vieko. potom odskúšam, či sa to tam teda vlezie ako som naplánoval Vystrašený a neskôr tomu možno dám ešte nejakú povrchovú úpravu. záleží, na ako dlho prototyp bude...

Přiložené soubory Miniatury
                   
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)