CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Carcassonne the new era! 2.0
téma založeno uživatelem Eldenroot - 18.9.2014, 19:42

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 1 Eldenroot 7 endomame 1 hawe-me 2 peťul 2 šmoula 1 Van Stajpen 2 ZH6 2
#1
Právě bylo oznámeno, že modrý Carcassonne bude vydán v nové verzi s novým designem. Dle informací by měly být mezi sebou (nynější a nová verze) kompatibilní a mohou být hrány dohromady. V nové krabicové verzi bude obsaženo rozšíření řeka a "The Abbot" (kláštery?).

Uvidíme... osobně jsem trošku skeptický.

Oficiální text:
Citace:Carcassonne enters a new era!

Nearly 15 years after it’s original release, Carcassonne is back with an entire new look and luster. This new edition – nicknamed Carcassonne 2.0 – has been entirely redesigned, inside and out.

With new amazing cover art by our very own Chris Quilliams and beautifully designed tiles by Anne Pätzke, Carcassonne will appeal to newcomers and die-hard fans alike. Fear not, the back of the tiles remain the same, so this edition is fully compatible with previously released expansions.

This edition includes the River expansion as well as a new mini-expansion: The Abbot.

Přiložené soubory Miniatury
   
[-] 1x   Chmura
#2
Zajímavé, taky jsem to právě četl na facebookových stránkách. Tak jsem zvědavej kdy to dorazí k nám do Čech, jestli teda někdy Usměvavý
Odpovědět
#3
Tak ono to dorazí, spíše mě to mrzí že už nevyjdou žádná rozšíření pro starý carcassonne se starým designem :(
Odpovědět
#4
Ono těch rozšíření už je celkem dost a aspoň si je budem moct zkopletovat Usměvavý Akorát jsem teď zvědavej jestli budou všechno znova vydávat v nové verzi...
Odpovědět
#5
Myslím si, že nebudou. Přijdou nová rozšíření, protože takhle by nezacílili na skupinu lidí co už Carcassonne mají
Odpovědět
#6
Tak to se mi vůůůůbec NELÍBÍÍÍÍÍ 
endomame, hrdý člen Carcassonne FORUM od 27.5.2014.
Odpovědět
#7
Ahoj, jsem tu nováček. A rád se s vámi podělím o moje dilema.

Rozhodoval jsem se mezi koupí Carcassonne 2.0 a Carcassonne originál.
 
Dost se mi líbila barevnost reedice a přebal 2.0 je na oko hezčí. Plus řeka a klášter součástí balení je pecka.
Jenže... chci mít rovnou nějaká ta rozšíření a zkrátka si nejsem jistý pokračováním pro reedici.
Nakonec sem vsadil na klasiku :). Vyhrál Big Box 5 (2014), haha. Zítra mi dorazí domů. :)
[-] 4x   Chmura, Eldenroot, peťul, ZH6
Odpovědět
#8
Gratuluji k novému přírustku, určitě jsi udělal dobře! Opata ti vyrobí @šmoula na 3D tiskárně, pokud ho pěkně poprosíš a kartičky kláštěrů @Chmura překopal pro starý Carcassonne v1.0 a vypadají úžasně. Mám je vyrobené a můžu říci, že to fakt stojí za to :) více v sekci ke stažení...
[-] 1x   hawe-me
Odpovědět
#9
(21.6.2015, 17:47)Eldenroot Napsal(a): Gratuluji k novému přírustku, určitě jsi udělal dobře! Opata ti vyrobí @šmoula na 3D tiskárně, pokud ho pěkně poprosíš a kartičky kláštěrů @Chmura překopal pro starý Carcassonne v1.0 a vypadají úžasně. Mám je vyrobené a můžu říci, že to fakt stojí za to :) více v sekci ke stažení...

To tedy znamená, že opata a ty kartičky klášterů jsou novinkou v 2.0? 
Já měl za to, že jsou mezi rozšířeními... Ale zatím se ve všech variantách nevyznám :)
Odpovědět
#10
Opat jako figurka samotná je pouze ve verzi v2. Ale jdou vytisknout na 3D tiskárně a rozdíl nepoznáš (kromě toho že není ze dřeva ale z plastu). Co se týče zahrad, tak ty jsou pouze v Carcassonne v2, ale buď místo vinic z rozšíření č. 9 budeš brát jako zahrady a nebo si vytiskneš redesignované kartičky pro starší modrý Carcassonne od @Chmura... doporučuji prohlídnout Carcapedii a nebo sekci ke stažení ;)
[-] 1x   Chmura
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)