CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
7. rozšíření Nová edice
téma založeno uživatelem Chmura - 28.6.2017, 18:36

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 4 Eldenroot 3 Neprofík 3 Skubin 1
#1
7. rozšíření Nová edice

-Jak jste si mohli všichni všimnout vyšlo již 9. velkých rozšíření pro Carcassonne Novou edici (nová grafická podoba hry). Bylo záměrně vynecháno rozšíření číslo sedm. V polooficiálních kruzích (zmíněno na BGG) zaznělo, že se nepočítá s vydáním 7. rozšíření KATAPULT pro Novou edici hry a to z toho důvodu, že byl mezi hráči nejméně oblíben. Zatím nikdo neví co bude vydáno místo Katapultu za rozšíření.

 Jsem zvědavý čím nás autor a vydavatel Carcassonne překvapí o čem to vlastně bude...
Chmura Zelený meeple
#2
Doufám, že to bude lepší než cirkus :)
Odpovědět
#3
(28.6.2017, 19:21)Eldenroot Napsal(a): Doufám, že to bude lepší než cirkus :)

 I já doufám, že pan Wrede vytáhne nějaké parádní eso z rukávu a 7. rozšíření bude BOMBA! Cool

_______________________________________________________________________________________________________

Podle stránek Carcassone Central vydavatelství HIG potvrdilo mezeru mezi 6. a 8. velkým rozšířením s tím, že 7. rozšíření zatím neexistuje a že vydavatelství nepočítá s vydáním Katapultu.

 ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#4
Alespoň se tím zvětší rozdíl mezi novou a starou edicí ...  Chamtivý
Odpovědět
#5
Ach jo, teď v tom bude akorát tak guláš. Zmatený

Tohle je celkem nezáviděníhodná situace.

Vydat to ještě jednou je finanční sebevražda (i když si myslím, že s novou generací hráčů, na níž hra zřejmě cílí i svou předělanou grafikou, by mohl katapult sklidit větší úspěch).

Nevydat to vůbec je matoucí, protože nové tváře budou marně hledat chybějící rozšíření.

Vydat něco jiného je asi nejlepší možnost, ale mít dvě sedmá rozšíření... to taky není úplně ideální a jasné pro nováčky. I když s Munchkinem to provedli taky a tam ani neměnili grafiku.

Chudák katapult. Tohle si nezaslouží...
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#6
Myslím, že je jedině dobře, když se budou jednotlivé edice lišit. Usměvavý
Byla by to myslím velká nuda, vydat úplně stejnou hru jen v jiné grafice. Cool
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
(6.7.2017, 10:36)Chmura Napsal(a): Myslím, že je jedině dobře, když se budou jednotlivé edice lišit. Usměvavý
Byla by to myslím velká nuda, vydat úplně stejnou hru jen v jiné grafice. Cool

Říkal jsem si, že by mohli zkusit 7. rozšíření vydat s nějakým bonusem, aby se to lidem více chtělo koupit. To znamená nechat ho tak, jak je, ale přihodit nějaké špatně sehnatelné minirozšíření ze staré edice.

Třeba obléhání, to by bylo takové symbolické, kdyby ke katapultu přihodili i jiná využití tohoto nástroje než čistě zábavní...
[-] 2x   Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#8
(6.7.2017, 13:23)Neprofík Napsal(a): Říkal jsem si, že by mohli zkusit 7. rozšíření vydat s nějakým bonusem, aby se to lidem více chtělo koupit. To znamená nechat ho tak, jak je, ale přihodit nějaké špatně sehnatelné minirozšíření ze staré edice.

Třeba obléhání, to by bylo takové symbolické, kdyby ke katapultu přihodili i jiná využití tohoto nástroje než čistě zábavní...

 No škoda jen, že to nenapadlo samotné vydavatele! Smutný To by bylo opravdu velice zajímavé a inovativní! Vzrušený
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#9
(6.7.2017, 13:23)Neprofík Napsal(a): Říkal jsem si, že by mohli zkusit 7. rozšíření vydat s nějakým bonusem, aby se to lidem více chtělo koupit. To znamená nechat ho tak, jak je, ale přihodit nějaké špatně sehnatelné minirozšíření ze staré edice.

Třeba obléhání, to by bylo takové symbolické, kdyby ke katapultu přihodili i jiná využití tohoto nástroje než čistě zábavní...

Souhlasím, skvělý nápad, bohužel realizace není na nás  Naštvaný
Odpovědět
#10
(7.7.2017, 13:13)Eldenroot Napsal(a):
(6.7.2017, 13:23)Neprofík Napsal(a): Říkal jsem si, že by mohli zkusit 7. rozšíření vydat s nějakým bonusem, aby se to lidem více chtělo koupit. To znamená nechat ho tak, jak je, ale přihodit nějaké špatně sehnatelné minirozšíření ze staré edice.

Třeba obléhání, to by bylo takové symbolické, kdyby ke katapultu přihodili i jiná využití tohoto nástroje než čistě zábavní...

Souhlasím, skvělý nápad, bohužel realizace není na nás  Naštvaný

Mohl bych zkusit vydavateli napsat, ale jednak moc nevím, co bych tam vůbec psal, a jednak se obávám, že skupina náhodných fanoušků z nějaké země na východě jim bude celkem ukradená.

Je ale pravda, že jejich obchodní praktiky mi občas přijdou úplně nesmyslné i z hlediska finančního a nechápu, kam na ně chodí.

Teď se prý třeba jen tak rozhodli, že si po 17 letech dají patentovat slovo "meeple"... Takže ve chvíli, kdy už je i ve slovníku jako normální termín?
[-] 1x   Chmura
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)