@CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
OSTATNÍ DESKOVKY TM: Ochranné obaly na hrací karty (card sleeves)
téma založeno uživatelem Eldenroot - 11.12.2017, 18:45
#1
Všechny kartičky jsem vložil do speciálních ochranných obalů. Existuje nespočet druhů a typů včetně různých tlouštěk fólii, pevnosti nebo barev. Já jsem vybral ověřené fólie od značky Dragon Shield: typ Clear matte (100 ks). Sice jsou o něco dražší, ale dle různých recenzí a hlavně rad od hráčů karetních her jsem zvolil právě tuto značku.

[Obrázek: Yk0Tvgs.jpg]

Při ochraně karet lze postupovat dvěma způsoby - a to buď jednoduchá ochrana nebo dvojitá. Já jsem zvolil jednodušší způsob, který nevyžaduje vnitřní fólii, která se poté vkládá do fólie vnější. Celkově má hra se všemi rozšířeními a promo kartami 291 ks kartiček, zabralo to zhruba 60 minut, ale výsledek opravdu stojí za to. :) Karty se daleko lépe drží v ruce, člověk nemusí mít strach z jejich opotřebení a hra působí celkově luxusnějším dojmem. Obaly jsou přesně na míru kartiček, díky speciálnímu provedení nedochází k vniknutí nečistot a prachu dovnitř obalu. Mnou vybraný typ má lehce matnou povrchovou úpravu zadní strany karty. Přední strana je plně průhledná. K nechtěným odleskům nedochází. Určitě mohu doporučit!

BGG téma:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]Zde vkládám obrázky, jak vypadá finální produkt (mým výtvorem se pochlubím do konce týdne, musím to vyfotit).
[Obrázek: gJokLN5.jpg]
[Obrázek: vBn7y21.png]
#2
Kupuji výhradně a pouze u

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

- obaly po vytvoření objednávky mají zpravidla do 2-3 dnů skladem.

Zvolil jsem typ "Clear matte" - průhledné s matnou rubovou stranou. Ani po více než roce hraní (minimálně jedna až dvě partie za týden) nejsou na kartách ani obalech viditelné nějaké známky opotřebení. 

Odkaz: 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]Pro všechny rozšíření (Venuše, Předehra, Kolonie + 4x PROMO karta - Tučňáci, Malý asteroid, Roboti, Sněžná řasa) stačí 4 balení obalů a ještě zůstanou prázdné obaly do budoucna (obalil jsem vše včetně karet korporací + i těch obyčejných a kartiček s přehledem pravidel). 

Pokud někdo váhá, tak doporučuji, je to sice větší investice, ale tato hra si to přímo zaslouží. Karty poté jen zabírají více místa, nezdá se to, ale fólie každou kartu nafoukne v tloušťce o cca polovinu.

P.S. Tady je mé aktuální uložení veškerého herního materiálu v základní krabici hry
- Hellas & Ellysium
- Venuše
- Předehra
- Kolonie
- 4x PROMO karta v CZ verzi od Mindoku

[Obrázek: EuccqaE.jpg]

Doufám, že do budoucna Mindok vydá i českou lokalizaci BGG Corporation balíčku 3 karet korporací. Další velké rozšíření se mi tu ale už asi nevejde...
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#3
Máš to hezké, tedy až na ty hexy... Pokud bys chtěl tak ti za cenu pošty můžu poslat takovýto stojánek:

   

nebo ti ho můžu dát na příštím srazu  Mrknutí
[-] 1x Eldenroot
Odpovědět
#4
Skubin - děkuji za nabídku, ale spíše bych využil tvé nabídky a vybral si nějaké indikátory (teplota, generace, kyslík, teraformave Venuše) nebo jiné transportní lodě pro rozšíření Kolonie. Musím popřemýšlet, ale budu moc rád, když se zapojíš do této diskuze zde: 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

a případně kdybys něco tiskl nebo vybral pro tisk, tak napsal jak to vypadá v reálu a nějak se dohodli... je toho nepřeberné množství a musím se na to podívat.

Moc si tvé nabídky vážím, děkuji!
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  OSTATNÍ DESKOVKY TM: Oficiální obaly karet Eldenroot 2 544 4.10.2019, 11:09
Poslední příspěvek: Eldenroot
  OSTATNÍ DESKOVKY Hrací deska (overlay) pro Kolonie - 3D tisk? Eldenroot 7 2108 2.9.2019, 18:42
Poslední příspěvek: EldenrootUživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)


This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.