CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
"Přifařování"
téma založeno uživatelem Katka Slaninová - 16.2.2018, 18:40

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 2 Eldenroot 1 Katka Slaninová 1 PesBobes 1 pripluv 3 Skubin 2 šmoula 2
#1
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jste se setkali nebo někdo hrajete (my tomu říkáme) přifařování. Moje dcera vždycky čeká až někdo vytvoří vějaké větší město a pak se k němu z boku nacpe. Už to nikoho nebaví a jsme na ní naštvaný. Zakázat jí to ale nemůžeme, že? Takže to často dopadne tak, že se bojuje o město, oba tam nacpeme třeba 5 pindíků a je po hře. Nevíte co s tím? Dík Katka
#2
(16.2.2018, 18:40)Katka Slaninová Napsal(a): Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jste se setkali nebo někdo hrajete (my tomu říkáme) přifařování. Moje dcera vždycky čeká až někdo vytvoří vějaké větší město a pak se k němu z boku nacpe. Už to nikoho nebaví a jsme na ní naštvaný. Zakázat jí to ale nemůžeme, že? Takže to často dopadne tak, že se bojuje o město, oba tam nacpeme třeba 5 pindíků a je po hře. Nevíte co s tím? Dík Katka
Ahoj,
přifařování je standardní jev a my jej taky používáme.
Jak říkáš - občas to naštve, ale zakázat to nemůžeš Usměvavý Ale pokud ti jde o výhru, tak ti často nic jiného než se tam přifařit nezbývá Vypláznutý jazyk
Odpovědět
#3
Dej si hlavně pozor na pravidlo přiřazení rytíře... vpodstatě není možné, abys nějak často bojovala o jedno město a navíc do něj nasypala 5 figurek.  Myslí si svoje

Pokud opravdu hrajete přesně podle pravidel a stejně se tak stává, zkus nějaké rozsirení např. Princezna a drak kde se dají figurky odhánět nebo kupci a stavitelé s tím že pokud to město není uzavřené nedostávají se žádné body ...  Mrknutí
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#4
(16.2.2018, 18:40)Katka Slaninová Napsal(a): Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jste se setkali nebo někdo hrajete (my tomu říkáme) přifařování. Moje dcera vždycky čeká až někdo vytvoří vějaké větší město a pak se k němu z boku nacpe. Už to nikoho nebaví a jsme na ní naštvaný. Zakázat jí to ale nemůžeme, že? Takže to často dopadne tak, že se bojuje o město, oba tam nacpeme třeba 5 pindíků a je po hře. Nevíte co s tím? Dík Katka

 Jedná-li se opravdu o velké město doporučuji dříve než se tam "NACPE" někdo další získat převahu tím, že přiložím další svoji figurku.
 No a když to nepomůže tak znemožnit dokončení a  figurky tak blokovat. Bude tak mít o jednu, nebo dvě figurky méně než ostatní a tím i menší šance na bodový zisk.

 Je pravda, že i já při hře se snažím do města také dostat tímto způsobem. Ostatně proč ne, když vám to někdo postaví! Velký úsměv Velký úsměv Velký úsměv
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
It depens — ze začátku mne to také štvalo, kor ve hře, kde jsme hráli dva (často dojde k vyrovnání, než k přebití, velký meeple v tom ale občas udělá zlom). Děti se mi taky přifařují, já se teď bavím tím, že se je snažím odstřihnout (k čemuž napomáhají kartičky z 1. a 2. rozšíření) a často se mi to daří.

Kdysi se mi nacpali o města, kde už byly dvě katedrály a hromada karet (to město bylo ve finále za 75 bodů) a já je nakonec odstřihl — to pak bylo tóčo  Vítěz .

Dělám ještě jedu věc — katedrály a střed města dávám do horní čtvrtiny až třetiny balíčku, ze kterého bereme, takže to znamená, že je dobré udělat si základ města a čekat (a trochu doufat), co děti neví, tak že tyto dávám po jedné vždy do jednoho sloupečku (většinou máme tři), takže je velká šance, že ji chytnou. A pak se snaží o své město (hlavně uzavřít, že jo) a nemají moc čas na nějaké pirátské kousky. Tak trochu doufám, že je tímto stylem didakticky dovedu k úsilí budovat něco svého...
Odpovědět
#6
(16.2.2018, 20:43)pripluv Napsal(a): It depens — ze začátku mne to také štvalo, kor ve hře, kde jsme hráli dva (často dojde k vyrovnání, než k přebití, velký meeple v tom ale občas udělá zlom). Děti se mi taky přifařují, já se teď bavím tím, že se je snažím odstřihnout (k čemuž napomáhají kartičky z 1. a 2. rozšíření) a často se mi to daří.

Kdysi se mi nacpali o města, kde už byly dvě katedrály a hromada karet (to město bylo ve finále za 75 bodů) a já je nakonec odstřihl — to pak bylo tóčo  Vítěz .

Dělám ještě jedu věc — katedrály a střed města dávám do horní čtvrtiny až třetiny balíčku, ze kterého bereme, takže to znamená, že je dobré udělat si základ města a čekat (a trochu doufat), co děti neví, tak že tyto dávám po jedné vždy do jednoho sloupečku (většinou máme tři), takže je velká šance, že ji chytnou. A pak se snaží o své město (hlavně uzavřít, že jo) a nemají moc čas na nějaké pirátské kousky. Tak trochu doufám, že je tímto stylem didakticky dovedu k úsilí budovat něco svého...

Tak to je teda slušný podvod  Sherlock

Měl by si se stydět  Zmatený
[-] 1x   borks
Odpovědět
#7
Já bych taky doporučil hrát rozšíření Hrabě Usměvavý
Odpovědět
#8
(16.2.2018, 23:33)Skubin Napsal(a):
(16.2.2018, 20:43)pripluv Napsal(a):  

Tak to je teda slušný podvod  Sherlock

Měl by si se stydět  Zmatený 

To si nemyslím, zásadní je zážitek pro dětské duše...
Odpovědět
#9
(17.2.2018, 12:46)pripluv Napsal(a): To si nemyslím, zásadní je zážitek pro dětské duše... 

 I já souhlasím s tím, že umístění katedrál je lepší do první poloviny kartiček. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#10
Úplně nejlepší je to nechat na náhodě a nezasahovat do hry jinak než je povoleno...
[-] 2x   borks, Skubin
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)