CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZ NA PRAVIDLA - Cirkus (Může fantom cvičit akrobacii?)
téma založeno uživatelem Windekind01 - 7.7.2019, 13:12

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 3 Chmura 6 Eldenroot 2 Fanny 3 LunarHexagon 3 Windekind01 1
#1
CITACE PRAVIDEL:
"Hráč, který je právě na tahu může tuto figurku postavit na právě vyloženou kartičku. Smí tedy v tomto tahu nasadit dvě figurky do různých území na téže kartičce. Pokud hráč získá fantoma zpět do své zásoby, může jej v dalším tahu znovu použít.

Fantom může být nasazen také samostatně a hraje se s ním stejně jako se základní figurkou."

TO ZNAMENÁ:
1. Fantoma lze použít do pyramidy, ale jen místo klasické figurky!

2. Nelze použít figurku + fantoma!     PROTOŽE SE JEDNÁ O STEJNÉ ÚZEMÍ (oblast)!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#2
 Umístění figurky jako artisty:
 -Na kartiku s cvičištěm artistů se umisťují figurky postupně (tzn. po jedné). První figurka může přijít na právě přiloženou kartičku se cvičištěm a další pak následují po přiložení sousedních kartiček.

 Umístění figurky fantoma:

CITACE PRAVIDEL:
"Hráč, který je právě na tahu může tuto figurku postavit na právě vyloženou kartičku. Smí tedy v tomto tahu nasadit dvě figurky do různých území na téže kartičce".

____________________________________________________________________________________________________________

To znamená:

 Podle pravidel pro použití figurky fantoma nelze tedy použít klasickou figurku a fantoma najednou!    

  PROTOŽE SE JEDNÁ O STEJNÉ ÚZEMÍ (zde se jedná o stejné cvičiště artistů)!

____________________________________________________________________________________________________________

V pravidlech pro rozšíření Družina to samozřejmě napsané není, ale vše vyplývá s citace pravidel tohoto rozšíření. -Samotné rozšíření Družina vyšlo v roce 2011 a je primárně určeno pro původní edici hry.
-Rozšíření Cirkus bylo vydáno až v roce 2017!
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
Já to sice podle pravidel vidím jinak, ale když si myslíš, že je to jinak... Šokován

Hraji-li s Fantomem mám za to, že cvičiště artistů je pouze jedna oblast i když je zde možné postupně umístit až tři figurky. Mohu si tedy vybrat zda umístím figurku na cvičiště a fantoma do jiné oblasti tzn. do města na cestu a případně na louku.

Bylo zde zmiňované rozšíření kruhy v obilí, ale i zde není zmiňována hra s Fantomem. Fantoma zde lze použít pouze místo klasické figurky.
___________________________________________________________________________________________________________

Zmiňovaný rozdíl ve vydání jsem zmínil pouze pro to, že v pravidlech nemůže být zmíněna žádná interakce s pravidly 10. rozšíření.

___________________________________________________________________________________________________________

Samozřejmě nikomu nebráním, aby hrál podle svého a svých pravidel. Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
(9.3.2021, 20:14)Bumsakalaka Napsal(a): Inak, je to zaujimava informacia, a inak bezna prax, napr. prilozis karticku s dvoma mestami, tak ak polozis panacika na karticku s mestom, tak fantoma na druhe mesto na karticke polozit nemozes? To iste s cestami?

 Dobrá otázka! Zde to asi velice záleží na výkladu pravidel!

 Jde o to jak definuješ stejnou oblast, zda jako oblast jiného typu (město, louka, cesta, klášter) a nebo stejného typu ale oddělenou od jiné oblasti (například hradby, louka, křižovatka).... šmoula určitě ví o čem tady mluvím! Mrknutí

 Myslím, že by bylo dobré vycházet z nějakého dalšího materiálu než je jen návod k rozšíření Fantom! Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
Jak na to koukám Fanny, tak nevím jestli jsem v souvislém textu porozuměl všem tvým otázkám...

1) Vyhodnocení Pyramidy artistů a Místa pro manéž

Pyramida artistů:
"Pokud v některém z pozdějších tahů jakýkoli hráč neumísťuje na herní plán žádnou svou figurku, může místo toho vyhodnotit pyramidu."

Místo pro manéž:
"Došlo-li k úplnému uzavření cest, klášterů nebo měst, dojde nejprve k jejich vyhodnocení podle obvyklých pravidel (a případnému odstranění příslušných figurek z herního plánu). Poté dojde k vyhodnocení předchozí kartičky Místo pro manéž..."

KOMENTÁŘ: V tomto případě pravidla nehovoří příliš jasně..., ale vzhledem k tomu, že je pyramida dokončená (v pyramidě jsou umístěny 3 figurky), čeká pouze na vyhodnocení! Přikláněl bych se k variantě, že je možné nejdříve vyhodnotit cvičiště artistů a potom místo pro manéž.


2) Umístění figurky ředitele na opatství

"Všeobecné pravidlo: Ředitel se počítá jako obyčejný družiník pro účely všech dalších rozšíření."

KOMENTÁŘ: V tomto případě zastávám názor, že lze figurku ředitele umístit na opatství.

To je ode mě k této otázce vše, samozřejmě se nebráním dalším vašim názorům na tyto otázky! Mrknutí
Doufám, že moje odpovědi takto stačí. Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Ano i já bych to viděl tak jak to popisuješ! A jak jsem studoval pravidla tak i podle pravidel by to mělo být v pořádku.
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Fanny
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-DOTAZ Dotaz ohľadne staviteľa granakova.p 2 43 4.4.2024, 17:52
Poslední příspěvek: Txema Garte
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Dotaz na Stanok, Vežu a Bazár patrikkh123 6 87 28.12.2021, 22:18
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZ NA PRAVIDLA - Princezna a drak xSiskaA 44 20 337 4.1.2021, 12:18
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Dotaz na pravidla - oficiální solitaire verze Martinus 3 1 429 5.10.2020, 19:34
Poslední příspěvek: šmoula
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Dotaz na pravidla - Oslava Kamzik 3 891 28.3.2020, 20:32
Poslední příspěvek: Kamzik



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)