CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Lovci a sběrači (nová edice) - první dojmy
téma založeno uživatelem šmoula - 28.12.2020, 0:25

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 3 Silveralius 1 šmoula 4
#1
Nadělili jsme si s @danka k Vánocům lovce a sběrače v nové edici. A tady uvádím naše první dojmy:
+Pěkná grafika
+Nové prvky

-zdají se mi velké figurky - hodně toho zakrývají
-absence seznamu kartiček v pravidlech
-oblasti jsou velké a nejsou tak přehledné jako v původní edici

Poslední odrážka byla vlastně důvod založení tohoto tématu, protože jsem položil kartičku s tím, že lesy jsou spojené, během hry jsme se domluvili, že jsou oddělené a na konci jsem zjistil, že je to opět jako jeden les. Více viz příloha. Na kartičce s býkem je pouze 1 les což usuzuji z důvodu, že rožek je tmavý (v barvě lesa) a nikoliv v barvě louky.

Ale jinak i ostatní oblasti jsou celkem dost "naňahňané" na sobě...

Přiložené soubory Miniatury
   
#2
Takže je nová grafika na úkor přehlednosti hry? Nebo je to opět jen otázka zvyku na novou grafiku hry?
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
(28.12.2020, 13:32)Chmura Napsal(a): Takže je nová grafika na úkor přehlednosti hry? Nebo je to opět jen otázka zvyku na novou grafiku hry?
No grafika je hezčí, ale když chceš umístit "ležáka" na kartičku vlevo (co jsem uváděl v prvním příspěvku), tak tam toho prostoru moc není. Figurky jsou pěkné, ale přijde mi, že velké. A kartička s býkem - no nevypadá to na první pohled jako 2 oddělené lesy ? Plus kolem řeky se často nachází různé stromky a kamení, což mi občas trocuh vadí, protože se v okolí nachází méně viditelné zvířata, které jak už to bývá s loukama často rozhodují hru...
Odpovědět
#4
Tak tomu rozumím, podobně mě překážejí figurky u Carcassonne Safari na napajedlech!

A co ostatní mechaniky hry?
-Koukal jsem, že je zde "integrováno" rozšíření "ZVĚD" přímo ve hře, jak hodnotíš tyto nové kartičky?
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
V safari jsou alespoň záměrně malé figurky Usměvavý
Dříve jsem hrál jen základní hru lovci a svěrači - tedy bez zvěda, což bylo hodně jednoduché.
Noo a z rozšíření zvěd je použit pouze šaman a zúrodnění + jsou některé věci navíc a tím je to složitější...
Máme odehrané zatím jen 2 hry, takže se zatím "rozkoukáváme" Usměvavý ...no, ale všechno je to o zvyku Usměvavý
Asi jsem moc neodpověděl na otázku že ? ale hodnotím je asi kladně, ono vlastně v tom je to Carcassonne jiné - že jsou tam ty manhirovy kameny a v nich je ten "zvěd" . Ale klidně bych uvítal rozšíření, které by přidalo i další prvky z původního zvěda... Usměvavý
Odpovědět
#6
No to nevadí jsem rád za každou informaci! Vítěz
 -Mám hru ještě  v platech, abych mohl udělat fotečky do Carcapedie. Vypláznutý jazyk
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Skubin
Odpovědět
#7
Děkuji za dojmy :) Také je mám ještě ve fólii :)
K tomu rozlišení lesa :)
Na kartičce bez býka to jsou dva lesy a s býkem to je jeden les ne? :) Aspoň mi to tak příjde :)
Odpovědět
#8
(28.12.2020, 21:14)Silveralius Napsal(a): Na kartičce bez býka to jsou dva lesy a s býkem to je jeden les ne? :) Aspoň mi to tak příjde :)

JJ mělo by to tak být Usměvavý , ale když to člověk v rychlosti během hry projíždí očima, tak to může mást...
ale budu rád až to kluci ( @Chmura a @Silveralius ...nebo i ostatní) rozbalíte, zahrajete a hodíte sem taky své poznatky Usměvavý
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Bílý tygr (Lovci a sběrači -Nová edice) Chmura 22 4333 2.1.2023, 20:18
Poslední příspěvek: Jan Groot
  První a druhé rozšíření C3 (dostupnost) WaterEngel 6 73 21.11.2022, 8:56
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  Carcassonne: Lovci a sběrači (2002) + Král a zvěd Chmura 4 970 12.9.2020, 14:45
Poslední příspěvek: Chmura
  Bodovací karty LOVCI A SBĚRAČI Chmura 4 2599 26.8.2017, 21:41
Poslední příspěvek: Chmura
  VESNICE-Lovci a sběrači Chmura 4 2576 19.5.2017, 6:20
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)