CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Nejlepší minirozšíření
téma založeno uživatelem Anilvap - 12.1.2021, 19:19

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Anilvap 3 Bumsakalaka 3 Chmura 1 šmoula 2
#1
Ahojte,
přemýšlím, že si udělám radost a objednám nějaké minirozšíření z cundco. Které byste mi prosím (ne)doporučili? Usměvavý
#2
Já jsem ulítlý na mapy - to je pak úplně jiná hra Usměvavý
Jinak se mi líbily Německé katedrály II (

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

)  a Německé hrady II (

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

).
Odpovědět
#3
Zalezi co chces. 
Ovocne stromy su perfektne. hrame to o dusu.
Ak zas chces nieco co zmeni komplet logiku hry, tak zober Leipzig.
Ak chces aby si niekoho na... tak zober Kupele, kompletne to meni bodovaciu strategiu, takze celkom zaujimave.
Inak nemecke klastory su perfektne v spojeni s Mini 2 - Spravy
Odpovědět
#4
Komplet změnu ne, spíš co se dá nabrat nejvíc bodů. Velký úsměv Nebo prostě tak nejlíp podle vás promyšlené a zajímavé do hry. Usměvavý
Odpovědět
#5
Ak body tak Ovocne stromy, to je v hre 6x(5+4+3+2) + 6x15 bodov = moznych 174 bodov na ziskanie.
Nemecke katedraly - tam ak hras velku hru, tak plus minus na kazdu vies ziskat 30-40 bodov zalezi od velkosti hry takze ja by som bral ze 180 bodov, ak budes hrat s Mini 2 Dopisy, tak aspon 20-40 bodov pridaj k tomu.
Nemecke hrady 6x12 + 6*3 + 6*3*3 = 144 bodov plus ked hras klasicke zamky, tak rataj moznost ziskania bodov aj za zamky teda 6*12 cize 216 bodov

No a myslim ze jednoznacke Festival - hoci mozno bude tohto roka Festiva 20, nakolko toto rozsirenie vyslo pri 10-tom vyroci v C1 dizajne ako Festival 10 a pri 15-rocnom vyroci v C2 dizajne ako Festival 15.
Toto ti nedava body ale ked ti pride karticka s Festivalom, tak mozes bez straty ale aj bez ziskania bodu zobrat z hry zle polozeneho panacika - napr. uzavreta luka a mas tam farmara a tvoj protivnik ma dvoch, cize vyhrat nevyhras, ale takto ho stiahnes a mozes s nim ziskavat ine body.

No a samozrejme Nemecke katedraly, kde hras opat o vela bodov, ale zavisi od toho ako bude rozhorana hra, nakolko to zacisi od dlzky ciest z nemeckej katedraly.

Kazdopadne nahrorsie na ziskavanie bodov je Peasant revolt (Rolnizka vzbura), pretoze to ta nie len stoji body (ides spatne) ale ti to aj panacikov odoberie z hry ak si si ich nechranil. V zasade je to rozsirenie na rozculenie carcassonne hracov Mrknutí
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#6
Já bych určitě doporučoval Německé hrady a Oslavu II. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
Ale ako si pisal, uctie mozes objednavat s kludom, 20rocna edicia bude v C2 dizajne, takze pohoda Mrknutí
Odpovědět
#8
Díky všem za tipy, nakonec jsme objednali Německé hrady. A jak jsme projížděli pravidla, tak nás zaujaly Strážní věže, takže to taky. Tak uvidíme. Usměvavý
Odpovědět
#9
Pak dej vědět Jak se vám s tím hrálo. Třeba formou recenze
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)