CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Kominík
téma založeno uživatelem Fanny - 3.2.2021, 18:00

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 7 Chmura 3 Fanny 6 ztpc2000 1
#1
Taka technicka pripomienka
1. este by tam mala byt moznost postavit panacika podla standardnych pravidiel, namiesto toho, ze moze ist na cestu. Nakolko tato karticka moze posluzit aj ako zakladna pre Stodolu.

2. Pride mi to nevyvazene rozsirenie, pretoze ak niekto dostane tuto kartu, moze ziskat vela bodov. (To si myslim celkovo aj o katedrale, ale o katedralu sa vies pobit, o kominika na statku nie.

3. Nezapajal by som statok ako taky, pretoze je to celkom misung, ze na statok pri kominikovi ide polozit figurku inde nie. Toto nie je dobry napad to takto miesta.

4. To prepojenie na bodovanie mesta nie je zle, ale predsa je len na ceste v poli, ze by mal mat bonus na ukoncene mesto - teda ze zvysuje prevahu je dost obtiazne pravidlo. Zaroven panacik stoji na stodole, moze sa to prehliadnut a moze to zaroven evokovat situaciu posunutia panacika z jednej z ciet.

Cize to su take technicke pripomienky, ktore mozes/nemusis zobrat v "potaz", ale je to karticka s cestami a ma vyrazny vplyv na mesta - toto je nelogicke so zvyskom hry.
[-] 1x   Fanny
Odpovědět
#2
Nie, nechcem aby si to zhodil, len aby to bolo jasne. Vacsinou pozries na karticku a je ti jasne kolka bije. 
Tu je cesta s kominikom, ktora zvysuje pocet hracov v prilahlom meste. Je to trocha nelogicke. Hlavne prehliadnutelne pocas hry. Preto na kopcoch z #1364 je cervena vlajocka, aby to svietilo, ze pozor tu je kopec! Ak by tam bolo co ja viem, nieco v spojitosti s mestom, tak to uz by bola ina.
Odpovědět
#3
Hmm, mozno, mozno tam dat nejaky symbol na karticku? Tak ako je napr. pre pohyb draka? To by uz bolo zrozumitelnejsie, a symbole by bol dymiaci komin, hmm?
[-] 1x   Fanny
Odpovědět
#4
No hej, len teraz ktora cesta je s Kominarom, napr. prva karticka su dve cesty.

Ten symbol by mohol predstavovat ze figurka na karticke sa rata do mesta v okoli tejto karticky, hmm. Bolo by to rozumne?

Ide mi o to, aby bolo z karticky jasne, ako to @secretfranta povodne chcel.
Odpovědět
#5
@secretfranta vsetky napady su super, preto tuto hru milujeme, lebo kazde rozsirenie prinasa novy aspekt do hry, s ktorym ked neratas ta moze stat vyhry (@ViviBunny by vedela hovorit o hrach v Lige so @šmoula ked prehrala v prvom kole o jeden bod a v druhom o dva :D) alebo prave ziskat hru vo svoj prospech.

Paci sa mi ten napad, ze by musela byt cesta s kominarom prepojena s kominarom.

Cize ak by bola karticka so symbolom kominara, na karticke by ale musela byt len jedna cesta! tak ta ked vedie do mesta, tak ak je panacik na ceste a ta vedie do mesta (teda v konecnom dosledku bude viest ak sa uzavrie aj do dvoch/troch/styroch miest, ak by sa napr. napojila na #1271 .

To by mi uz davalo zmysel. Cize sa ti oplati radsej zalozit novu cestu, kedze na cestu nemozes polozit panacika ak je obsadena, inak by si nevedel vyuzit bonus kominara pre vypocet prevahy.

Zaroven sa budu protihraci ti cestu ukoncit tak, aby sa ukoncila skor cesta ako mesto napr.

Cize to moze zmenit pekne strategiu hry, nakolko by malo toto rozsirenie dost utocne vlastnosti na mesta!

Samozrejme plati, ak je cesta zlozena z dvoch karticiek so symbolom kominara, kominar sa nerata do mesta ako dalsi #2741 .

PS: To linkovanie je perfektne! Fakt by sme mali urobit tu Featurepedie
Odpovědět
#6
Oki paci sa mi ta moznost kominika priamo v meste. Tam to uz dava zmysel. To iste ak su dvaja. Otazkou ale je, co v pripade ak tam bude napr. Starosta? Tiez je za 2x cize pri 3 stitoch je jeho sila 6?
Odpovědět
#7
No, mozno aby sme zatraktivnili toho panacika, ja by som dal 2x. Vtedy to ma grady ho pouzit spravne :D
[-] 1x   Fanny
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Kominík v Carcassonne Chmura 0 1 017 2.3.2021, 1:35
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)