CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO Carcassonne Fórum.cz šablona pro pravidla
téma založeno uživatelem šmoula - 30.4.2021, 11:54

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 3 Chmura 4 Eldenroot 1 Fanny 1 Kamzik 1 šmoula 2 xwinte00 1
#1
V tomto tématu  #4112 ​​​​​​ se řešilo trochu mimo téma a to šablona k pravidlům rozšíření.
Carcassonne Central vlastní šablonu má, tak by možná nebylo od věci něco takového udělat i u nás.
Tady sepisuji nějaký postřehy:
-mělo by nějak rozumně vypadat (upřímně se mi cc moc nelíbí)
-Každý by to měl být schopen vytvořit bez větších problémů. Tím je otázka v jakým programu to udělat - já tvořím v Libre Office Draw a Myslím že je vpohodě. Nerad vkládám obrázky do Wordu.
-překlady oficiálních pravidel by měly vypadat jako originální - nebudou používat naší šablonu
-formát A4
-pokud máte někdo šablonu, kterou používáte, tak sem s ní
-pokud nesouhlasíte s čímkoliv jsem napsal, tak sem s tím
Usměvavý
[-] 1x   Eldenroot
#2
Proč ne, unifikace je fajn, ale tlačil bych to na formát originálního návodu?
Odpovědět
#3
No problém je v tom, že je každý návod jiný rozměr...
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
(30.4.2021, 13:42)Chmura Napsal(a): No problém je v tom, že je každý návod jiný rozměr...

JJ přidávám do prvního příspěvku , že je vyžadován A4 formát.
@Eldenroot originální jsou pěkné, ale možná by bylo dobré, aby bylo na první pohled jasné, že se jedná o "naše" fan rozšíření...klidně jen malá úprava - krajky na krajích (nebo co to je)  můžou být trochu jiné (s nějakým obrysem, nebo tak něco).
Prosím ať se k tomu vyjádří co nejvíce lidí...díky Usměvavý
Odpovědět
#5
Já se snažím vše mít 21x16cm
Odpovědět
#6
No ja by som bol skor za iny format. Nech je proste jasne, ze ide o rozsirenie z ceskeho fora.
Ak totiz otvoris navod hned vies, ze ide o rozsirenie z Carcassonne Centra, alebo Carcassonne-Forum.de.
Cize by bolo dobre, ak by sa vytvorila nejaka jedinecna sablona aj na nase forum. Mozno by sa mohli aj aktualizovat jednotlive navody, ak by bol cas :D
Odpovědět
#7
Jsem pro formát A4, který jde samozřejmě při tisku zmenšit na formát A5. Je to praktické a má to svůj důvod (jak mě může potvrdit třeba Kamzik).

Formát A4 je dobře skladovatelny a návody se dají dobře zavarit do fólie a pak následně uskladnit v deskách nebo spojit kroužkovou vazbou. Ten komu již dělají malá písmenka problémy může návody tisknout ve formátu A4!

No jestli někdo požaduje kompletně předělávat všechny návody zde na fóru tak mu přeji hodně úspěchů při jeho práci!
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Kamzik
Odpovědět
#8
(30.4.2021, 19:59)Chmura Napsal(a): Jsem pro formát A4, který jde samozřejmě při tisku zmenšit na formát A5. Je to praktické a má to svůj důvod

Jsem taky pro A4.
Jelikož my starší už máme pokročilý zrak, A5 je pro nás téměř nečitelné. A kdo chce mít A5tak si to rád zmenší. Mrknutí
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#9
Než jsem se dostal k sem na toto fórum, tak jsem projížděl různé fóra a snažil se získat nějaké to rozšíření pro LS1(Lovci a sběrači). Přitom jsem si vymyslel svoje rozšíření a začal jsem pátrat po nějaké šabloně, jak se tvoří kartičky, atd... Našel jsem spoustu verzí fan pravidel. narazil jsem na různé šablony, které se mi ovšem nelíbí. Nakonec jsem si vybral obrázky rámečků, které se mi líbí a jsou použitelné pro vytvoření pravidel ve wordu nebo "jakémkoliv" editoru. Časem jsem zjistil, že barva rámečku nesedí k barvě spinoffu. Například žlutá je spíše oranžová. Pro "Přes kopec a údolí" jsem udělal vlastní žlutou. To samé pro JM(Jižní moře). Pro JM jsem pokročil dále a udělal jednoduchou šablonu ve wordu.
Zásadně nejsem proti, aby existovala na fóru nějaká šablona pravidel pro jednotlivé verze C. Šablona může být nějakým vodítkem, jak mají vypadat pravidla s jednotlivými bloky. Nechtěl bych, aby tu vznikl nějaký hlídač a peskoval za špatně použitou šablonu. Libí se mi, jak se postupně vytváření pravidel formovalo do nějaké podoby. Stejně si myslím, že každý má jiný vkus a neshodneme se na grafické úpravě, používání fontů, kurzívy nebo dalších textových modifikací. 
Jak píše Chmura nebo Šmoula, tak výchozí formát by měla být A4. Kdo bude chtít menší tak si ji zmenší nebo naopak zvětší. Předělávat vzniklá pravidla je nesmysl a časově náročné.
Jestli použitý formát šablony pro JM se bude líbit, tak se můžeme od něčeho odrazit a vytvořit další šablony pro C. Myslím si, že vytvořit šablonu/y, která/é se budou komunitě líbit, bude vyžadovat spoustu času a trpělivosti.

Přiložené soubory Miniatury
                       


.docx   NAVOD_Jizni_more_.docx (Velikost: 1,14 MB / Nahráno: 30.4.2021, 23:29 / Stažení: 7x)
Odpovědět
#10
Vážení Carcassonový nadšenci (Cardšenci) dovolujeme si vám představit první z šablon na návody z tvůrčí dílny xvinte00 + šmoula + Chmura (zkráceně XŠCH). Jedná se o šablonu pro spin-of naší oblíbené hry Carcassonne pro Carcassonne Jižní moře! Tato šablona je určena pro tvorbu fanouškovských návodů, nebo překladů návodů pro tento spin-of.

Návrhy na zlepšení a konstruktivní kritika je vítána! (Doufám, že nám to pochválíte dost jsme se s tím navztekali...)

Přiložené soubory Miniatury
       

.dotx   JM_sablona.dotx (Velikost: 3,91 MB / Nahráno: 2.5.2021, 22:34 / Stažení: 2x)
Chmura Zelený meeple
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)