CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO POHYB draka
téma založeno uživatelem Mati - 2.12.2021, 10:46

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 3 LunarHexagon 2 Mati 4
#1
Čaute tak mám na vás jednu otázku. A som zvedavý na vašu odpoveď.

1.
Pri pohybe drak už vieme že musí sa ťahať 6 poličkou a nesmie ísť na tú istú kartu znova. Nesmie ísť na kartu s vilou. Ale chcem sa spýtať ohľadne toho či Drak môže isť na kartu zo ZAHRADOU??? Myslí si svoje (ako ja hrám s tým že môže ísť, ale niečo som postrehol v pravidlách, alebo som si to len zle vysvetlil)

2.
plus ešte taká malá otázka ale s tou som si viac menej istý.. Jedná sa o kombináciu hry PRIZNCEZNA A DRAK + DOPISY
Ak na začiatku svojho ťahu mám vilu pri svojej figurke tak dostávam jeden bod. Tak pri hre DOPISY je na počítadle ešte figurka dámy. Predpokladám že ten jeden bod si môžem s prehľadom zarátať aj dámou že?
[-] 1x   Fanny
#2
1. pokud vím, tak drak může vstoupit na jakoukoliv kartu bez ohledu na tom, co tam je, tedy na dvojkarty (20. jubilejní pramen, německý hrad atd), půlky, "žolíkové" opatství, pouze nesmí k víle, na prázdné pozice bez karet a na střední políčka města Carcassonne, alespoň já osobně jsem nikde nenašel žádné jiné omezení

2. dle logiky pravidel dopisů si můžeš vzít ten bod meeplem nebo dámou, na tohle jsem nikde omezení neviděl, jen to, že si můžeš vybrat, s jakou figurkou si započítáš body z každého zdroje, jen je nemůžeš zozdělit mezi ně, obdobně by mělo platit to, že ubírání bodů (rolnická vzpora, výkupné za věž) si taky vybereš, která jde dozadu
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
[-] 2x   Fanny, peťul
Odpovědět
#3
1.
Mne zneistila táto informácie a v pravidlách. Že čo všetko drakovi nejede. a nasledne je tam písané že všechny verze - a k tomu Všechny kartičky krajiny a je tam zobrazená karta zo záhradou.. tak ma to nejak zneistilo ale zas na druhej strane pravidiel je pohyb draka znázornený a tam je že prešiel cez kartu na ktorej bolo mesto aj záhrada(ale to som si všimol dneska-neskoršie). takže je to asi v celku jasné že záhrada stým nemá nič spoločné teda.  LEN TAM nevidím zmyslel dať tam tú kartu zo zákrutov a napísať k nej "Všechny kartičky krajiny"
A INAK Pozor: ak máš na hrade(žeton) a máš na nej figurku tak toho ti drak nezožere... 

2. čo sa týka druhého bodu tak tam som si bol istý tou odpovedov čo si dal.. 
Ale teraz jak si spomenul tu rolnicku vzburu a vykúpenie panáčika čo sa týka veži... tak ma tiež napadla taká otázočka... 
POVIEM PRIKLAD:  SOM na ťahu a nemám žiadnu figurku ale môj súper mi drži moju figurku. A na počítadle stojí DÁMA(čierna bodka). ja si figurku od súpera vykúpim(musím zaplatiť 3 body )  Tak či môžem ísť spať aj figurkou  dámy čiže ak dáma stála na políčku 8 a odrátam 3 body dostanem sa na políčko 5. kde na tomto políčku sa tahá dopis. Takže otázka znie či si potiahnem dopis aj ked sa vraciam a stojím na pozícii. 

[Obrázek: 2epz8DG.png]

Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#4
Nie. To som presne písal, išiel si späť, cize dopis neziskavas.

Dôležity je stav má začiatki ťahu a v čase vyhodnotenia či dopis zislavas alebo nie.

Čiže v tvojom prípade máš sumár ťahu -3 body.


Ak by. Si ale mal napr.figurku na 33 získaš napr. 5 bodov za mesto ideš na 38 a následne vykupis panáka od súpera zaplatíš 3 body a ideš na 35.
Keďže si mal +5 za cestu -3 za vykúpenie vo výsledku +2. Takže si odmenený dopisom


Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět
#5
(2.12.2021, 16:22)Bumsakalaka Napsal(a): Nie. To som presne písal, išiel si späť, cize dopis neziskavas.

Dôležity je stav má začiatki ťahu a v čase vyhodnotenia či dopis zislavas alebo nie.

Čiže v tvojom prípade máš sumár ťahu -3 body.


Ak by. Si ale mal napr.figurku na 33 získaš napr. 5 bodov za mesto ideš na 38 a následne vykupis panáka od súpera zaplatíš 3 body a ideš na 35.
Keďže si mal +5 za cestu -3 za vykúpenie vo výsledku +2. Takže si odmenený dopisom


Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku


to je zaujímavé že ak len vykupuješ dopis nedostaneš 

a v tom druhom prípade keď píšeš tak prečo sa vyhodnotenie (napr. za mesto ) + výkup figurky  ráta ako vyhodnotenie ?? Predsa výkup sa neráta ako vyhodnotenie oblasti
Odpovědět
#6
(2.12.2021, 16:29)Mati Napsal(a):
(2.12.2021, 16:22)Bumsakalaka Napsal(a): Nie. To som presne písal, išiel si späť, cize dopis neziskavas.

Dôležity je stav má začiatki ťahu a v čase vyhodnotenia či dopis zislavas alebo nie.

Čiže v tvojom prípade máš sumár ťahu -3 body.


Ak by. Si ale mal napr.figurku na 33 získaš napr. 5 bodov za mesto ideš na 38 a následne vykupis panáka od súpera zaplatíš 3 body a ideš na 35.
Keďže si mal +5 za cestu -3 za vykúpenie vo výsledku +2. Takže si odmenený dopisom


Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku


to je zaujímavé že ak len vykupuješ dopis nedostaneš 

a v tom druhom prípade keď píšeš tak prečo sa vyhodnotenie (napr. za mesto ) + výkup figurky  ráta ako vyhodnotenie ?? Predsa výkup sa neráta ako vyhodnotenie oblasti

Ano ale dopis je odmena za ziskanie bodov, nie za stratu.
[-] 2x   Chmura, Fanny
Odpovědět
#7
(2.12.2021, 18:07)Bumsakalaka Napsal(a):
(2.12.2021, 16:29)Mati Napsal(a):
(2.12.2021, 16:22)Bumsakalaka Napsal(a): Nie. To som presne písal, išiel si späť, cize dopis neziskavas.

Dôležity je stav má začiatki ťahu a v čase vyhodnotenia či dopis zislavas alebo nie.

Čiže v tvojom prípade máš sumár ťahu -3 body.


Ak by. Si ale mal napr.figurku na 33 získaš napr. 5 bodov za mesto ideš na 38 a následne vykupis panáka od súpera zaplatíš 3 body a ideš na 35.
Keďže si mal +5 za cestu -3 za vykúpenie vo výsledku +2. Takže si odmenený dopisom


Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku


to je zaujímavé že ak len vykupuješ dopis nedostaneš 

a v tom druhom prípade keď píšeš tak prečo sa vyhodnotenie (napr. za mesto ) + výkup figurky  ráta ako vyhodnotenie ?? Predsa výkup sa neráta ako vyhodnotenie oblasti

Ano ale dopis je odmena za ziskanie bodov, nie za stratu.

aha no tak na tom niečo môže byť... okej aspon mám niečo dovysvetlené
Odpovědět
#8
(2.12.2021, 15:41)Mati Napsal(a): 1.
Mne zneistila táto informácie a v pravidlách. Že čo všetko drakovi nejede. a nasledne je tam písané že všechny verze - a k tomu Všechny kartičky krajiny a je tam zobrazená karta zo záhradou..

tak už chápu odkud to vychází, taky jsem to viděl, napsaný že drak nebaští karty a vyobrazena karta se zahrádkou, to je tam daný, že drak karty "nezničí", obdobně jako nesežere právě figurku na hradě, hrad samotný, statek, věže, atd., osobně netuším, proč je vůbec zmíněno, že drak nežere karty, to jsem vždy považoval za naprosto samozřejmé
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
Odpovědět
#9
(3.12.2021, 10:04)LunarHexagon Napsal(a):
(2.12.2021, 15:41)Mati Napsal(a): 1.
Mne zneistila táto informácie a v pravidlách. Že čo všetko drakovi nejede. a nasledne je tam písané že všechny verze - a k tomu Všechny kartičky krajiny a je tam zobrazená karta zo záhradou..

tak už chápu odkud to vychází, taky jsem to viděl, napsaný že drak nebaští karty a vyobrazena karta se zahrádkou, to je tam daný, že drak karty "nezničí", obdobně jako nesežere právě figurku na hradě, hrad samotný, statek, věže, atd., osobně netuším, proč je vůbec zmíněno, že drak nežere karty, to jsem vždy považoval za naprosto samozřejmé
No ono to z niečoho vzniklo. To mi pripomenulo že vraj je v nejakom Švédsko návode na reťazovú pílu, že sa nezastaví je genitaliami.
Proste asi sa ich to pýtali viacerí hráči, možno boli zle definované pravidlá prvej verzie kde bolo napísané žerie všetko. A tak vznikali dojem pre hráčov že aj kartičky. Ťažko povedať.my už máme pravidlá verzie xy medzitým bolo ešte viac pravidiel aj v iných jazykoch.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Stavitel a pohyb draka dino1982 8 93 9.12.2021, 20:11
Poslední příspěvek: peťul
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Vyhodnocení luk + pohyb vozu Anilvap 2 899 10.1.2021, 13:03
Poslední příspěvek: Anilvap



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)