CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Carcassonne 3 font - Dutch Mediaeval
téma založeno uživatelem šmoula - 11.5.2022, 9:48

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 4 Chmura 1 šmoula 4
#1
Podařilo se mi dopátrat font použitý v novém logu "Carcassonne" - jedná se o Dutch Mediaeval.
Do fontu jsem doplnil diakritiku. Nevím jestli se to bude někomu hodit, ale třeba jo Velký úsměv

Přiložené soubory
.zip   DutchMediaevalBold_CZ.zip (Velikost: 29,8 KB / Nahráno: 11.5.2022, 9:48 / Stažení: 22x)
#2
No jasně,že bude! Díky šmoulo, jsi prostě nejlepší! Palec nahoru
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
A vies tam pridat špefické verzeie pre slovenskú gramatiku špeciálne ľ a Ľ.

Ostatne vyzera super. Mam jendnu taku dizajnovu, ale je to mozno otazka vkusu, kde pri pismenach ď, ť, a ľ je makcen sprava hore zuzeny do lava dole. Vo fonte je to podobne, ale vlnovka ide smerom okolo laveho horneho rohu, pricom skor je zauzivany upacny smer, ze vlnovka je v pravom dolnom roku. 
Ale ako hovorim je to otazka vkusku, vobec sa tym nemusis zaoberat. Ale to ľ a Ľ by bodlo, vyskutuje sa v slovak kráľ, veľký spoločník, kováčska dieľňa, podľa obvyklých pravidiel a podobne.

Super, inak otazka, ako sa ti to podarilo najst?
Odpovědět
#4
Všechno upravuji v programu fontforge.
Co se týče ť a ď , popř měkké L, tak tam háček (vlnovku) můžu dát jakou chci, ale zatím jsem nenašel lepší než tam je (ani jsem ti popravdě moc neřešil/nehledal).
Jinak to hledám tak, že vezmu nějaký obrázek (v tomto případě logo Carcassonne) a dám si online rozpoznávače fontů... No a občas to rozpozná správně.
Odpovědět
#5
Super. A je možné tam pridať to C ako speci znak?

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět
#6
Myslíš to s tou vlnovkou? Jasný, ale musí to být pod nějakým znakem. Třeba místo zavináče nebo čehokoliv jiného.
Odpovědět
#7
No jasne. Zavinac nie je zlý. Ten asi sa v názve rozšírení nachádzať nebude :)

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět
#8
Takhle nějak ?
Ono v tom nápisu to je mírně upravené - třeba mezery mezi písmeny jsou menší :-\
Je to celkem piplačka si s tím hrát, tak aby to bylo přesné :-\

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#9
Keď piplacka tak kašli na to :)

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Carcassonne font [Lindsay EF] Eldenroot 6 2703 11.11.2014, 13:55
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)