CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
KALENDÁŘ AKCÍ 15. Carcassonne fórum zraz 1-5 Května/Máj - BRATISLAVA 2024 Květen/Máj
téma založeno uživatelem Mati - 24.11.2023, 15:44

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 1 danka 1 Mati 7 Petr Chytka 1 šmoula 1
#1
15. Carcassonne fórum zraz - Bratislava (Slovensko)

14. Zraz v Prahe sa ukončil a mohol by sa teda začať plánovať ten ďalší. Na posledných 3 zrazoch sme sa už dohadovali a navrhovali, že by sme Vás Čechov radi pozvali, my Slováci, k nám na Slovensko. (aspoň raz - zatiaľ)
 
Co můžeš očekávat:
1. Osobní setkání se stejnými nadšenci jako jsi ty sám!
2. Turnaj v Carcassonne (česko - slovensky)
3. Seznámení s dalšími Carcassonne hrami na přání - jak jinak než při hře!
4. Promo rozšíření. V limitované edici určené jen pro tento sraz!


Rozbehol som pátranie po priestoroch, ktoré by vyhovovali tomuto zrazu. Podarilo sa mi kontaktovať osobu, ktorá je tiež fanúšikom tejto hry a majteľom herne s obchodom. Objasnil som situáciu a priebeh, ako to funguje na týchto zrazoch + plus môj nápad, ako by to mohlo vzniknúť a prebiehať. Bol nadšený týmto nápadom a povedal, že rád privíta susedov z Čiech. 

Miesto konania by bola

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

so stolovými hrami, a to konkrétne

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

v nákupnom centre

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

 (denne sa tade premelie plno ľudí, ktorí sa môžu zastaviť a zahrať si.)
Priestory sú tu naozaj čisto nové a veľké. Majiteľ by bol ochotný tieto priestory ponúknuť na stanovené dni/termíny, ktoré by sme si zvolili na základe dohody.

Zmienil som aj termíny, ktoré som spomínal aj na zrazoch, a to konkrétne v Máj/Květnen 2024:

1.)     1. až 5.  Máj (Květen)  (možnosť otvorenia herne aj 1.5.2024, a to aj v deň sviatku - čisto len herňa )  otvorenie a zatvorenie herňe po dohode cca 9:00 -22:00 

2.)     8. až 12.  Máj (Květen)   ( možnosť otvorenia herne aj 8.5.2024, a to v deň sviatku - čisto len herňa )  otvorenie a zatvorenie herňe po dohode cca 9:00 -22:00   zrušený termín


Termíny sú nastavené tak, aby sa využil aj sviatok. No štvrtok a piatok by bola nutnosť dovolenky. Ale nie je to úplne striktná podmienka tlačiť zraz už od sviatku. No keďže by bol dostupný priestor a prípadná dĺžka zrazu, mi prišlo ako správne využitie priestoru a možnosti zviditeľniť Carcassonne forum. 

Načrtol som aj možnosť zorganizovať TURNAJ v Carcassonne, a to v SOBOTU v termíne zrazu (organizujú sa tam aj Majstrovstvá Slovenska, 30-40 hráčov) 
Obavy z účasti hráčov by som sa neobával. Keďže turnaj by sa zviditeľnil prostredníctvom facebook stránky a samotnej stránky herne. (možnosť prilákať aj nejakú miestnu TV stanicu)
Majiteľ by dokonca oslovil aj Českú stránku Deskohraní (zatiaľ len potencionálny nápad - ale možný), kde by sa tiež vystavil turnaj, ktorý by sa organizoval na Slovensku (Sobotu). 

V rámci programu zrazu by bol aj Carcassonne kvíz pre zarytých a skúsených hráčov (samozrejme hoci kto by sa mohol pridať). Z toho všetkého mi príde Sobota úplne vyťažená. A preto skoršie dni (Streda,štvrtok, piatok) mi prídu ako vhodné dni na voľné hranie rôznych rozšírení, máp a iných Carcassonne hier, ktoré tam bude možné vyskúšať. 

Všetko toto (ako mi on sám povedal) je možné už teraz s istotou spraviť. Všetko len záleží o našej dohode. 

Čo sa týka prespania, to ešte nie je úplne doriešené. No s ďalším krokom po stanovení termínu, by to bolo v procese riešenia s nejakým tým rozumným cenovým návrhom. 

Ponúkol som Vám možnosti/termíny. Viem je to ešte dosť ďaleko ale zajednať termín bude dôležité pre ďalší úspešný proces. 
Myslím si, že toto by mohol byť troška štýlovo odlišný zraz no prinosný nakoľko by mohol spropagovať fórum a naše fanúšikovské projekty aj viac na Slovensku.

Prosím vás, aby ste sa zatiaľ predbežne povyjadrovali (Aj SLOVACI, ak ste tu Velký úsměv ) k termínom a či by ste chceli teda prísť v skorších termínoch (streda), prípadne zraz od štvrtku iba. 
Dúfam, že sa nejako dohodneme a mohlo by z toho vzísť pekný ďalší 15. zraz.

[Obrázek: image.png?ex=6612c3c9&is=66004ec9&hm=58b...height=597]

REGISTRAČNÁ TABUĽKA (už oficiálna)

!!!!  >  

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

   <   !!!!

Přiložené soubory Miniatury
                   
#2
Tak jsem právě prohlížel, zda mě bude některý s termínů kolidovat z dalšími věcmi... no a už mám jasno!

  Takže za mě první termín! Palec nahoru 1. - 5. května
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Mati
Odpovědět
#3
zdravím,
taky se priklanim k terminu 1.-5.května.
mam jeste dotaz na Matiho,jestli uz vi neco blizsiho ohledne bydleni a dopravy mezi misty pro spani a hrani.
na sraz se uz moc tesim a jestli můžu,rad s necim pomuzu.
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#4
(8.1.2024, 17:43)Petr Chytka Napsal(a): zdravím,
taky se priklanim k terminu 1.-5.května.
mam jeste dotaz na Matiho,jestli uz vi neco blizsiho ohledne bydleni a dopravy mezi misty pro spani a hrani.
na sraz se uz moc tesim a jestli můžu,rad s necim pomuzu.


Som velice rád za ďalšie potvrdenie a tvoju účasť.
Tak ako som písal vyššie.. to hlavné bude to aby sme sa zišli v nejakom tom počte ľudí (cca 10 -15 ludi) pre majtela Ihryska.. samozrejem verim ze by sa tam zastavili aj neznami..

A čo sa týka toho ubytka tiež to je vec ktorá sa idealne riesi kde by už bol nejaky počet ľudí....
Niečo vyhliadnute mám v dostatocnej blizkosti (bez nutnosti auta) ale potvrdit to neviem.. ale začnem to riešiť.

. a budem informovat
Odpovědět
#5
Ubytovanie !!!  (klikni pre bližšie info)

Tak pohľadal som najlepšie možné ubytovanie. Najbližšie čo by sa dalo k miestu konania/cena ubytovania:
- 14 min pešo (menšia prechádza ráno a večer nezaškodí) 
- Oplotené parkovanie (parkovanie v cene)
- WIFI
- 2, 3 a 4 lôžkové izby (WC, sprchy, kuchyňa, rýchlo varná kanvica, chladnička/mraznička). Celkovo 103 lôžok(všetko voľné zatiaľ).
- otvorené od roku 2022 (ak som dobre našiel) = čiže nové
- samé kladné recenzie.

15 E na noc/ 370 Kč na noc

na 4 noci cca 60 E / 1480 Kč (ak by sa teda šlo od 1.5.2024 - streda až do nedele.). Snáď to neni veľa ale človek nemá za potrebu si brať spacák  Mrknutí
nič lepšie asi v cenovej kategorii nebude. Na hlavné mesto.. by som to označil "ako za babku"

* reštauracie do okolia 300 m /
* alebo v samotnom nakupnom centre reštauracie a obchody(potraviny)


Aktualizácia 21.3.2024 
Pôvodné ubytovanie zrušené 

>>>>   

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

  <<<< 
    (Rezervácia je na meno Matej Markuš - spomenúť pri rezervácii)
Odpovědět
#6
@Mati založ prosím registrační tabulku, chci se zapsat, že přijedu. Děkuji.
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#7
Oficiálna registračná tabuľka vložená sem aj do prvého príspevku!! 


!!!! >   

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

   < !!!!


Prosím záujemcov vyplniť dni.  

Bude dôležite zistiť záujem aj o stredajší deň kvôli otvoreniu herne.
Viac informácii poskytnem tento týžden.
Odpovědět
#8
Ahojte 

tak po dlhom čakaní a dohadovaní som dostal finálne potvrdenie konania 15. srazu v priestoroch ktoré boli navrhnuté. 
Majiteľ súhlasil s termínom a ten týždeň je herňa vyčlenená pre Carcassonne nadšencou. 
Hlavný program a to konkrétne turnaj sa uskutoční SOBOTU. Budú sa konať Majstrovstvá Slovenska v Carcassonne (bola to menšia dohoda)
Samozrejme sú vítaný všetci hráči (aj zahraničný samozrejeme) na tento turnaj. 

Čo sa týka nejakého toho mimo turnaja aj s nejakým tým rozšírením bude záležať aj na dohode. (možno nejaký Piatok... v neskorších hodinách aby sa počkalo aj na zaujemcou ktorý by dajme tomu prišli po robote.. zatiaľ len predbežne -bude sa to ladiť ešte)

Sraz bude zverejnený aj na stránkach herne a aj na facebook stránkach herne. Verím že informácie v dostatočnom termíne prílaka dalších ľudí. 
S našej stránky by mala byť ochota ukázať ľudom nové hry(  @šmoula   ,verím že donesieš nejaké tie tvoje kúsky z tvojej dieľne) , nové rozšírenia aj s našej dielne(CZ fóra) , a hlavne ozrejmiť správnosť hrania oficiálnych rozšírení. 

ZRUŠENE Ubytovanie .. nahradené iným
Ako som písal ubytovanie bude riešený cez toto. Je to najvýhodnejšia ponuka v okolí. Bohužiaľ prespanie v spacákoch nebolo možné nikde nájsť a vybaviť. 
Je už na každom či si to rezervuje dopredu. Alebo na mieste. Keď som to obvolával s majiteľom povedal že cena sa môže meniť tak +2-3 Eura(asi kvoli sezone). Takže odporúčam pár týždňov pred príjazdom..  


Predbežná tabuľka sa mení na oficiálnu. A bude pridaný aj leták s pozvánkou (miesto konania, príchod, a drobné info).

Dúfam že všetko pôjde podľa plánu a rád Vás všetkých uvitame po prvý krát na Slovensku.   Mrknutí
Tak kto má záujem môže sa

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

. Miest je neobmedzený počet. V prípade hocijakých otázok mi kludne píšte sem alebo mail.

EDIT:
Doplnená pozvánka do prvého príspevku 
Odpovědět
#9
Vytvořena událost na fb :

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Odpovědět
#10
Ahojte 

Mierne informujem keďže sa to teda pomaly blíži.

Nastala menšia s komplikácia s ubytovaním ktoré som ponúkal a dúfal som že tam by sme mohli byť ale, bohužiaľ to ubytovanie padá. Lebo si to rezervovala nejaká firma na 1 rok a komplet všetko (od 1.apríla2024). 
Neviem či si už niekto z vás rezervoval alebo zaplatil ubytovanie na to miesto ktoré bolo prvé (Ubytovanie Zátišie). Ak hej je to na Vás či si to nejak zrušíte alebo ostatne tam. 

Obvolal som(21.3.2024)  teda druhú možnosť ktorú som mal v zálohe v rovnakej cenovej kategórii (možno rozdiel +/- 2-3 Eura )  a zarezervoval som tam miesto pre 12 ľudí (dvojlôžkové izby + kúpeľna) na moje meno Matej Markuš. Termín a počet ľudí je zatiaľ fixnutý do 20.4. 2024.  



Do tohto termínu je ideálne si zarezervovať izbu!!!  Kľudne sa odvolajte na moje meno, aby vedeli že patríme do jednej skupiny. 

>>>>   

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

  <<<<<   
   (
Ubytovňa Nobelova - Bratislava)      Táto druhá možnosť ubytovania je o trošičku ďalej (pár minút navyše pešo) 

Ostatné všetko platí. (zatiaľ) 

Srazové rozšírenie je dokončené a otestované (momentálne je už vo výrobe). Verím že sa vám bude páčiť. Zaujímavosťou je že toto rozšírenie môžete hrať so základnou hrou ale aj s  hocijakým spin-offom. Viac už sa ale dozviete na mieste konania. 
Prihlasovať sa stále môžete.  Mrknutí
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  KALENDÁŘ AKCÍ 16. Carcassonne fórum sraz - 10.-18.8.2024 (týdenní) šmoula 7 193 3.3.2024, 19:50
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  KALENDÁŘ AKCÍ Festhry Trnava 26. - 28. 1. 2024 hepyno 0 21 9.1.2024, 9:46
Poslední příspěvek: hepyno



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)