CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
OSTATNÍ DESKOVKY Jaké další deskovky máte rádi a doporučili byste?
téma založeno uživatelem TenSob_ - 24.12.2023, 22:03

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Eldenroot 1 Fanny 1 šmoula 1 TenSob_ 2
#1
Ahoj hráči,
koukám, že v těchto končinách fóra to tolik nežije a tak bych chtěl přišpět dotazem jaké jiné hry máte rádi?
Samozřejmě kromě těch, které jsou zde již uvedeny jako samostatné kategorie. Viděl jsem zde nějaké fotografie poliček, ale nějaký updatovaný seznam by byl myslím super. :)

Sám jsem se nyní zkusil zeptat Chat GPT, jaké hry by mi doporučila, pokud mám rád Carcassonne a

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

mě nejvíce zaujaly následující:
Máte například s nimi nějakou zkušenost?

Děkuji a všem Vám přeji krásné Vánoce! :)
#2
Ahoj Sobe,
Když jsme chodívali na nějaká ta organizovaná deskohranní, tak jsem si zahrál i pár jiných her, ale už si nepamatuji jejich název protože to skončilo se slovy : špatný to není, ale Carcassonne je Carcassonne
Odpovědět
#3
Ahoj,

tady bych se asi mohl zapojit do debaty já, protože moje sbírka her je aktuálně někde na čísle kolem 200 krabic. Ačkoli máme doma tolik her a dost často to střídáme, stále je Carcassonne srdcová záležitost a člověk nemůže s vyndáním hry na stůl udělat chybu (kromě Objevitelů, že @šmoula Velký úsměv ).  Já bych se na tomto fóru úplně nechtěl bavit o jiných hrách, přece jen je to primárně právě pro naši oblíbenou hru Carcassonne a myslím, že podobné téma se hodí třeba na web zatrolene-hry.cz kde najdeš recenze a hodnocení na všechny možné hry. Přece jen když už jsem začal psát, odpovím... Je těžké někomu doporučit nějakou hru pokud mám strohé informace. Na trhu je v dnešní době spoustu různých a zajímavých herních mechanik a netuším co by zrovna Vás mohlo nadchnout. Na doporučení nějakých jiných her je potřeba vědět minimálně věk hráčů, délka herní doby a třeba i téma nebo právě mechanika hry která Vás baví. Pokud se mám vyjádřit k těmto třem výše uvedeným hrám: Azul - máme doma teď nadělený Azul: Letohrádek - zde zatím nepomůžu, zrovna jsem přečetl pravidla a chystáme se ho dnes zahrát... ale podle všeho to vypadá na abstraktní hru rodinného typu s několika cestama k vítězství. Jízdenky prosím máme doma Evropu a pak předělávku mapy ČR. Hra je to pěkná, stejně jako Carcassonne se doporučuje jako vstupní hra do moderních deskových her. Existuje několik různých variant, ale tu Evropu zvládnou děti od cca 8 let. Na začátku hry dostanete karty tras které se pak snažíte stavět a interakce je tu tak akorát - tuto hru můžu rozhodně na rodinné hraní doporučit. Alhambru doma máme taky i s několika rozšířeními (ta jsou ale podle mého názoru celkem zbytečná pokud budete hrát hru jen jednou na čas a né denně). Za peníze nakupujete destičky budov a stejně jako v Carcassonne z nich stavíte nějaké město, ale pozor, každý hráč svoje - takže nikdo Vám stavění města nenabourává. Jednotlivé budovy mají různé barvy a během hry dojde 3x k bodování. Kdo má v momentě budování nejvíce třeba zelených budov, má X bodů, druhý hráč zase X bodů atd.... obodují se všechny barvy budov a jede se další kolo. Za mě je to hra která asi stojí za vyzkoušení, avšak u nás už se moc na stůl nedostává protože už máme plno jiných novějších a hezčích her se zajímavější herní mechanikou. Na tého hře už je vidět že je starší, jak grafikou, tak herní mechanikou a oproti Carcassonne který ve své době byl nadčasový zaostává. Jestli chcete doporučit nějakou hru kromě Carcassonne, tak na rodinné hraní doporučím Kaskádii - krásná hra pro rodinné hraní, ale i vyhraní hráči si jí podle mě užijí, navíc na jaře bude i rozšíření, takže se bude dát hrát až v 6 lidech a přinese ještě další nové prvky. Jedná se taky o skládání dílků krajiny, na které ale dáváte zvířátka podle bodovacích karet. Pěkně jsem se ale rozepsal co? Velký úsměv

Hrajte klidně i jiné hry, ale buďte věrní tomu co nás tady spojuje a to je CARCASSONNE  Mrknutí

PS: Poslední rozšíření padající mosty mě velice mile překvapilo - jednoduchá pravidla, ale dá se s tím poměrně dobře pracovat, přesně tohle mi sedí. Krásný den všem.

Fanny
[-] 4x   Chmura, Kamzik, Mati, TenSob_
Odpovědět
#4
(26.12.2023, 11:19)Fanny Napsal(a): na rodinné hraní doporučím Kaskádii - krásná hra pro rodinné hraní, ale i vyhraní hráči si jí podle mě užijí
Mockrát díky za rozepsání Usměvavý

Na Kaskádii jsem nyní koukal a myslím, že by mě bavila. Budu ji muset zkusit v Tabletop Simulatoru. Líbí se mi, že jde hrát i v jednom.
Odpovědět
#5
- Na křídlech + alespoň rozšíření Evropa a/nebo Austrálie
- Mars Teraformace + alespoň rozšíření Předehra
- Ark Nova + mořský (vodní) svět rozšíření
[-] 2x   Fanny, TenSob_
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  OSTATNÍ DESKOVKY Jaké jsou Vaše další TOP deskové hry kromě Carcassonne? Mroj 17 5 408 30.3.2020, 17:28
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)