CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Hostince a katedrály 2.0
téma založeno uživatelem peťul - 1.7.2015, 18:15

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 3 Eldenroot 4 fousek1000 1 peťul 3
#1
Na polské fanoškovské stránce na facebooku se objevil obrázek krabice prvního rozšíření. Zvláštní na tomto obrázku je že je graficky zpracován jako nová edice základní hry.

Hledal jsem nějáké další informace ale nic jsem neobjevil. Ani HIG zatím nevydalo žádnou správu o tom že by se něco takového připravovalo.
Vypadá to tedy zatím pouze na graficky upravenou krabici (stejně jako Lovcia s běrači a Americe).

Přesné datum vydání se ještě neví, ale očekává se na přelom srpna a září.

Jsem velmi zvědaví co pro nás Carcassonne fanoušky v Polsku chystají :)

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

[-] 2x   Chmura, Eldenroot
#2
Tak snad zas přibude i něco navíc :)
[-] 1x   peťul
Odpovědět
#3
Objevil se obrázek graficky upravené krabice i pro druhé rozšíření Kupci a stavitelé.

Dále jsem objevil informaci, že sada figurek pro šestého hráče v rozšíření Hostince a katedrály by měla být růžová.

Přiložené soubory Miniatury
   
[-] 2x   Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#4
Obsah balení:
Citace:In this new, redesigned edition of the first expansion for Carcassonne, you will have the opportunity to erect imposing cathedrals that increase the value of your cities, while Inns along your roads will double the value of your thieves. A large follower is added to the fray, making it easier (or harder) to acquire those valuable majorities, plus components for a sixth player and Point Tiles for each player.

Contents:

18 New Land Tiles
8 Meeples
1 Abbot
6 Large Meeples
6 Points Tiles

Ages: 8+

Players: 2-6
Game Length: 60 minutes

This is not a stand-alone game. A copy of Carcassonne (New Edition) is required to play.

Doufám, že brzy uniknout na veřejnost pravidla :)

Přiložené soubory Miniatury
               
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#5
Koukám, že je součástí rozšíření figurka opata pro 6. hráče.

A také se objevují nové kartičky pro rozšíření OPAT! Kolik jich asi bude?

Jsem zvědavý na další překvapení :P .
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Ano, přesně tak, jak je uvedeno v obsahu balení. Prvně mě ta figurka opata zmátla, ale pak jsem si uvědomil, že je pro 6. hráče.

Počkáme na pravidla a budeme moudřejší.
Odpovědět
#7
(4.9.2015, 19:05)Eldenroot Napsal(a): Ano, přesně tak, jak je uvedeno v obsahu balení. Prvně mě ta figurka opata zmátla, ale pak jsem si uvědomil, že je pro 6. hráče.

Počkáme na pravidla a budeme moudřejší.

@peťul - to rozšíření výše na fotce je teda podle tebe uplně jiné?

Na kartě z Hostincem je nakreslena zahrada :) (známe ji z rozšíření Opat - Carcassonne v 2.0).
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#8
Téma rozděleno a pročištěno :) Nyní 2 samostatné hry
[-] 2x   Chmura, peťul
Odpovědět
#9
(4.9.2015, 19:05)Eldenroot Napsal(a): @peťul - to rozšíření výše na fotce je teda podle tebe uplně jiné?

Jestli se bude jednat o obsahově stejné nebo o obsahově úplně jiné rozšíření které pouze ponese název prvního rozšíření, zatím nevím. Na stránkách

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

se opravdu objevuje figurka opata u prvního rozšíření.
Jsem také zvědav jaké překvapení pro nás v polsku připravují. :)
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#10
Rozšíření to je jiné, založil jsem k tomu už i vlastní téma.

Dle diskuzí na Carcassonne Central jsem se dozvěděl a pochopil, že toto rozšíření bude mít úplně stejné pravidla jako u starého modrého Carcassonne... snad jen, že některé pasáže budou upraveny k lepšímu pochopení, ale to bude asi jen formulace :)
[-] 2x   Chmura, peťul
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)