CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Anketa: Věděli jste o této variantě?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano
8.33%
1 8.33%
Ne
91.67%
11 91.67%
Celkem 12 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Avatar
70 políčková bodovací deska
téma založeno uživatelem Eldenroot - 8.1.2016, 19:54

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 3 Eldenroot 2 endomame 1 peťul 1
#1
Tak schválně, najde se mezi námi někdo, kdo má doma první verzi modrého Carcassonne (rok 2000) ještě s bodovou deskou s 70ti políčkama? V dnešní době rarita, která byla ihned při prvním retisku nahrazena klasickým dobře známým designem bodovací desky, v první fázi stále s 70ti, poté už s 50ti políčkama. Jak víme, tak to má své důvody - rozšíření přineslo bodovací karty 50/100 + nová deska má jiný design a šířku políček na začátku, kde se ze startu hry městná více figurek meeplů pohromadě než v pozdějším fázích hry.


 ODKAZ na počítadlo ve Scorepedii:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Přiložené soubory Miniatury
       
#2
Nerd Zahoďte nové sčítací pole s 50 body a vyhoďte bodovací žetony!!!! :)

  ;) Ne 50ka ale 70ka je in!! :D
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
priznam se, ze tu si ani nepamatuju a nevím, že bývala.....hanba...mohl by ji někdo naskenovat kdo ji má a napsat rozměry?

já stejně nejčastěji používám když heaju ve více lidech tu bodovací desku kde jsou tri kolecka 1-10, kdy první značí jednotky bodů, další desítky a to třetí stovky
endomame, hrdý člen Carcassonne FORUM od 27.5.2014.
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#4
Možná jsem ji už viděl ale víc jsem o ni nezjišťoval, neboť mě nenapadlo že se jedná o oficiální počítadlo. Původně asi autor počítal že se ve hře dosáhne maximálně 70 bodů. :)
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#5
(9.1.2016, 15:40)peťul Napsal(a): Možná jsem ji už viděl ale víc jsem o ni nezjišťoval, neboť mě nenapadlo že se jedná o oficiální počítadlo. Původně asi autor počítal že se ve hře dosáhne maximálně 70 bodů. :)

Ano, troufám si říci, že tomu tak původně skutečně bylo. Přecejen to byla jen základní hra. Bohužel 70 bodová deska je dost nepraktická, ale i tak si našla své místo mězi sběrateli. Zde vkládám obrázky prvního vydání Carcassonne

Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#6
(23.4.2016, 10:55)Eldenroot Napsal(a): Ano, troufám si říci, že tomu tak původně skutečně bylo. Přecejen to byla jen základní hra. Bohužel 70 bodová deska je dost nepraktická, ale i tak si našla své místo mězi sběrateli. Zde vkládám obrázky prvního vydání Carcassonne.

 Troufám si říci, že se nejedná o první vydání hry Carcassonne!

  Ti by zde byl jako vydavatel jen HIG, ale všimněte si na krabici je jako vydavatel RIO GRANDE GAMES!

  Takže se jedná o jedno s prvních vydání v Angličtině! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Medvidek79
Odpovědět
#7
Do prvního příspěvku přidán odkaz na počítadlo ve Scorepedii. Najdete zde i obrázek prvního vydání hry Carcassonne. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Hrabě z Carcassonne - deska Eldenroot 13 3 656 30.3.2016, 4:13
Poslední příspěvek: peťul



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)