CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Carcassonne minirozšíření
téma založeno uživatelem Atrejd - 17.3.2016, 13:03

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
0Marty0 1 Aspera 1 Atrejd 1 Chmura 9 Curuj 3 Eldenroot 10 HRAS 1 Mroj 2 Petr Blanc 2 pripluv 9 Skubin 1 šmoula 2 Tomáš Budík 1 Václav Ryba 3
#1
(21.12.2017, 20:59)pripluv Napsal(a): Dá se v této době vůbec někde koupit nějaké minirozšíření (new edition, v2)?

Konkrétně mne asi nejvíc zajímají Přívozy a Zlaté doly, případně Řeka II.
Ať hledám, jak hledám — nic.

Na Cundco.de jsem objevil Oslava (v2), ale u té si nejsem jist, jestli mne nějak výrazně zaujala pravidly a Strážní věže (vydedukoval jsem, že také v2, jak to u Oslavy píšou v titulku, tak tady ne). Rád bych tam objevil i výše zmíněné (pochopil jsem, že v1 jedou v doprodeji a v2 by už měly být vydané).

 Přívozy a Zlaté doly jsou součástí Big Boxu 2017 a Řeka zase součástí 6. rozšíření Nové edice Král, hrabě a řeka.

 - Ale myslím, že budou k prodeji na Cundo v blízké budoucnosti. (Potvrdilo se to již například u rozšíření Oslava "15")
 - V Carcapedii najdeš i informaci, zda rozšíření vyšlo samostatně, nebo jako součást většího balení hry. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#2
(21.12.2017, 22:12)pripluv Napsal(a): Mno, přiznám se, že velkým rozšířením jsem se ještě nijak extra nevěnoval, podívám se na ně.
Je nějaké hromadné doporučení na velké rozšíření, které se povedlo výrazněji než ostatní (stáhl jsem si odtud jakousi recenzi ve Wordu, ale ještě ji nečetl)? 

Uf, no není to jednoduché  Usměvavý .

Recenzi vřele doporučuji pročíst a s autorovým názorem a hodnocením jednotlivých rozšíření souhlasím.

Z velkých rozšíření mohu vřele doporučit 1. a 2. velké rozšíření (Hostince a katedrály a Kupce a stavitele). Obě rozšíření velice vhodně doplňují základní hru a posunují Carcassonne minimálně o jeden až dva stupně víš. Možná než 3. rozšíření (které je poměrně konfliktní - Drak dovede celkem slušně vybílit figurky) bych doporučil 6. rozšíření Král, Hrabě a řeka. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
(21.12.2017, 23:57)pripluv Napsal(a):
(21.12.2017, 22:35)pripluv Napsal(a): Tak jsem prolítl ty 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

 a nevypadá to vlastně vůbec zle. Mám snad jen dva rychlé dotazy:

1. když neuzavřu město s katedrálou, nemám vůbec žádný bod? Za neuzavřené město mám jinak jeden bod za každou kartu, je to tak?
2. bodovací karty mají tu funkci, že když se protočím 50 body na bodovací tabulce, dostanu kartičku, ať si pamatuji, jak na tom jsem?

A toto chápu dobře?  

 Ano, palec nahoru! Pochopil jsi vše perfektně. Cool
 -Navíc rozšíření přináší figurky pro šestého hráče a po 1 velké figurce pro každého hráče.
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   pripluv
Odpovědět
#4
(22.12.2017, 0:50)pripluv Napsal(a): Nakonec to celé dává smysl  Usměvavý .
Odsouvám princeznu  Velký úsměv .

Udělal jsem to podobně! Počkal jsem si na Big box, což má několik výhod najednou.

- Předně všechny karty jsou tištěné najednou a karty mají tak stejný barevný odstín.
- Cena Big boxu je menší, než když bych kupoval jednotlivá rozšíření zvlášť.
- Všechna rozšíření v Big boxu jdou dobře mezi sebou kombinovat a nedojde zde ke střetům v pravidlech.
- A v neposlední řadě mám rozšíření, která ještě nejdou zakoupit samostatně.
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#5
(22.12.2017, 10:57)pripluv Napsal(a): Letí to rozbarvení rozšíření mezi sebou hodně? Už jsem zde na to několikrát narazil.
Předpokládám, že tisk je ofsetem na stejný papír konstantní kvality, i v případě rozdílných tiskáren vzhledem k CMS není důvod. Jestli se o to někdo zajímá, teda...  Naštvaný

U prvních vydání tomu tak bylo, myslím, že to byla základní hra vs. Princezna a drak. V poslední době jsem nezachytil žádný takový poznatek a vše by mělo být v pořádku. Usměvavý Rozdíly byly (a podle mě i budou) u některých minirozšíření na Cundo.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
(15.4.2018, 19:43)Aspera Napsal(a): Máme teď půjčený big box 2017 a taky tam jsou rozdíly v barvě. Takže tam si člověk nepomůže. Usměvavý 

  Vystrašený Já mám také Big box a nic takového jsem nepozoroval! Šokován
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
(7.6.2018, 15:45)Mroj Napsal(a):
(7.6.2018, 15:40)Eldenroot Napsal(a): Již jen takovouto rezenci zde v minulosti napsal. A nejsem jediný co má takovouto kolekci :)

A je někde k počtení? :)  

 Co se týká velkých rozšíření tak recenze je zde:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



 Pro informace o všem dalším doporučuji pročíst příslušnou část naší Carcapedie!
     -Odkaz zde:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



 U nové edice budou další minirozšíření teprve vycházet, zatím je jich velice málo (nová edice existuje teprve 4 roky). Za sebe mohu doporučit minirozšíření Opat, Zlaté doly, Ovocné stromy a Trhy v Lipsku.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
Zcela souhlasím se Šmoulou!

Vše je velice subjektivní a každému se líbí něco jiného. A jak bylo napsáno již výše, je velká škoda, že si uživatelé našeho fóra neudělají alespoň trochu času na hodnocení jednotlivých her a rozšíření. Naštvaný  Potom by každý nový uživatel ihned věděl co se hraje a jak je to hodnocené.

Ano i recenze by tu mohli být, ale zase je na uživatelích našeho fóra jestli je napíší, nebo ne!

Myslím si, že team našeho fóra dělá více než maximum pro toto fórum a budeme jen rádi, když se někdo další zapojí do této práce. Cool
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#9
(4.1.2020, 15:46)Tomáš Budík Napsal(a): Zdravim vas. Shanim minirozsireni, všech 7,letajici stroje, zlato, privozy, dopisy, mag a carodejnice, kruhy v obili a zbojnici. Nevite, kde je koupit?

  A o jakou edici se vlastně jedná? (Původní edice, nebo Nová edice hry?)
Chmura Zelený meeple
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)