15.3.2015, 20:25
Dakujem za vysvetlenie. Tiez som dospel k podobnej otazke. Ale myslim, ze som sa nedocital ku konkretnej odpovedi, ktoru napisal "Radek Feix":
"Nebo tam můj osamocený stavitel zůstává a funguje na stejném principu jako rytíř a tedy v důsledku toho se nikdo k tomuto rozestavěnému městečku nemůže chovat jako k opuštěnému a musí s k němu díky tomuto staviteli klasicky "přikrást"?"
Podla pravidiel, ktore cituje "peťul", ostava stavitel v meste. Ale:
A) Ak je v meste sam stavitel, moze sa jeho majitel pripojit k mestu pomocou novej karticky, na ktoru polozi ritiera? Alebo sa musi "prikradnut" (s prikradnutim to samozrejme plati pre supera)? Mozno som na otazku nasiel odpoved, ale chcem si byt isty. Z manualu zakladnej hry citujem(strana 2): "Umisteni figurky: pokud na nove vzniklych spojenych castech mesta, usecich cest nebo kusech luk stoji jakakoli figurka, byt vlastny, neni mozne tam postavit dalsi." (v manuali je zobrazeny priklad so sedlakom) . Z toho vyplyva, ze aj ked je v meste sam stavitel (stavitel je definovany ako figurka: vid zaciatok manualu z 2.rozsirenia "12 novych figurek..."), musi sa do mesta majitel "prikradnut". Je to pravda?
K prvej otazke ma napadla dalsia moznost, ktora moze nastat:
B) Na ceste1 ma hrac1 zlodeja a stavitela. Na ceste2 ma hrac2 zlodeja. Hrac2 spoji obe cesty novou kartickou. Moze na tuto novu karticku hrac2 polozit stavitela? Podla definicie z otazky A nie. Je to pravda?
Mam dalsiu otazku a asi opat odpoved:
C) Ak je stavitel sam v meste/na ceste, a ktokolvek mesto/cestu uzavrie, nedostane ziadne body, pretoze stavitel nema hodnost ritiera/zlodeja (cize jeho "sila" je rovna nule). Je to tak?
"Nebo tam můj osamocený stavitel zůstává a funguje na stejném principu jako rytíř a tedy v důsledku toho se nikdo k tomuto rozestavěnému městečku nemůže chovat jako k opuštěnému a musí s k němu díky tomuto staviteli klasicky "přikrást"?"
Podla pravidiel, ktore cituje "peťul", ostava stavitel v meste. Ale:
A) Ak je v meste sam stavitel, moze sa jeho majitel pripojit k mestu pomocou novej karticky, na ktoru polozi ritiera? Alebo sa musi "prikradnut" (s prikradnutim to samozrejme plati pre supera)? Mozno som na otazku nasiel odpoved, ale chcem si byt isty. Z manualu zakladnej hry citujem(strana 2): "Umisteni figurky: pokud na nove vzniklych spojenych castech mesta, usecich cest nebo kusech luk stoji jakakoli figurka, byt vlastny, neni mozne tam postavit dalsi." (v manuali je zobrazeny priklad so sedlakom) . Z toho vyplyva, ze aj ked je v meste sam stavitel (stavitel je definovany ako figurka: vid zaciatok manualu z 2.rozsirenia "12 novych figurek..."), musi sa do mesta majitel "prikradnut". Je to pravda?
K prvej otazke ma napadla dalsia moznost, ktora moze nastat:
B) Na ceste1 ma hrac1 zlodeja a stavitela. Na ceste2 ma hrac2 zlodeja. Hrac2 spoji obe cesty novou kartickou. Moze na tuto novu karticku hrac2 polozit stavitela? Podla definicie z otazky A nie. Je to pravda?
Mam dalsiu otazku a asi opat odpoved:
C) Ak je stavitel sam v meste/na ceste, a ktokolvek mesto/cestu uzavrie, nedostane ziadne body, pretoze stavitel nema hodnost ritiera/zlodeja (cize jeho "sila" je rovna nule). Je to tak?

![[-]](https://www.carcassonneforum.cz/images/collapse.png)