CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Jak hrajete?
téma založeno uživatelem Zuzana Dolínková - 6.10.2014, 21:31

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 8 Daragon 2 David Kyzlink 2 Eldenroot 8 gowery 2 Nellyas 2 pripluv 6 Skubin 1 šmoula 2 ZH6 2 Zuzana Dolínková 6
#1
Ahoj, všichni, jak hrajete Carcassonne? Smícháte si základní sadu se všemi rozšířeními a hrajete? Protože si neumím dost dobře přestavit ten guláš na hracím stole (podlaze) Velký úsměv


A co to množství počátečních kartiček, kolo osudu a řeky, to si jako všechno postavíte k sobě a pak začnete hrát, nebo si vyberete jen jednu počáteční?
Zuzana Dolínková, hrdý člen Carcassonne FORUM od 18.8.2014.
#2
Paráda, díky, takhle to bude snad přehlednější Usměvavý
Já jsem teďka koupil kolo osudu v Big Boxu, tak ho co nejdřív vyzkouším, ale vypadá docela zajímavě Usměvavý
Hrával jsem dřív s řekou a to mi připadlo taky celkem fajn.
Odpovědět
#3
(6.10.2014, 21:34)ZH6 Napsal(a): Paráda,  díky, takhle to bude snad přehlednější Usměvavý
Já jsem teďka koupil kolo osudu v Big Boxu, tak ho co nejdřív vyzkouším, ale vypadá docela zajímavě Usměvavý
Hrával jsem dřív s řekou a to mi připadlo taky celkem fajn.

Já právě nevím, jestli mám vzít všechny kartičky a hodit je do jednoho pytle - teda zásobníku )koupila jsem 2x věž právě kvůli papírovému zásobníku) a hrát jen tak, jak psal Eldenroot. Ale ve dvou by to byla myslím asi hra na pár hodin vzhledem k počtu kartiček. A zajímá mě, jak by vypadaly všechny startovní kartičky vedle sebe Usměvavý
Zuzana Dolínková, hrdý člen Carcassonne FORUM od 18.8.2014.
Odpovědět
#4
Jako, přemýšlím, že jednou smíchám všechny rozšíření dohromady, ale to by bylo hrozný maso...
Myslím že nejvíc jsme hráli tak s pěti velkejma rozšířeníma a i to bylo docela dost Usměvavý
Odpovědět
#5
(6.10.2014, 21:47)ZH6 Napsal(a): Jako, přemýšlím, že jednou smíchám všechny rozšíření dohromady, ale to by bylo hrozný maso...
Myslím že nejvíc jsme hráli tak s pěti velkejma rozšířeníma a i to bylo docela dost Usměvavý

Eldenroot právě psal, že si to smíchal, ale nebral ohledy na pravidla, tzn. že jen ctil základ (silnice, hrady, louky, atd.) Ale pak je fakt asi rozumné hrát to na zemi, nebo si pořídít velký konferenční stůl  :D
S těmi počátečními, tak když si je dám všechny k sobě, takže už tak zaberou okolo 30 cenťáků čtverečních (kolo osudu, hrad, řeky, atd.), tak fakt nevím. Ale jak jsem psala, ještě jsem to moc nehrála, pořádně se s tím seznamuji díky diskuzím a tak.

Jak řešíte pravidla? Máte je vlepeny v nějakém sešitu? Nebo v deskách s průhlednými foliemi? 
Zuzana Dolínková, hrdý člen Carcassonne FORUM od 18.8.2014.
Odpovědět
#6
Desky v průhledným obale...

a není to maso, zabere to tak 2 hodinky ve 4 lidech když nehrajeme se vším ;)
Odpovědět
#7
(6.10.2014, 21:55)Eldenroot Napsal(a): Desky v průhledným obale...

a není to maso, zabere to tak 2 hodinky ve 4 lidech když nehrajeme se vším ;)

Jo, když nehrajete se vším, takže máš bokem např. katary o čtyrech kartičkách?  :D 
Zuzana Dolínková, hrdý člen Carcassonne FORUM od 18.8.2014.
Odpovědět
#8
Karty použijeme všechny (kromě kola osudu, které nemám a té citadely). Většinou nehrajeme s pravdily - katapult, mosty, princezna a drak... zbytek vše v plné parádě :)
Odpovědět
#9
(6.10.2014, 21:59)Eldenroot Napsal(a): Karty použijeme všechny (kromě kola osudu, které nemám a té citadely). Většinou nehrajeme s pravdily - katapult, mosty, princezna a drak... zbytek vše v plné parádě :)

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak nehrajete pravidla jen z velkých rozšíření (a asi oficiálních malých - Dopisy, Mág, Přívozy...) a u ostatních rozšíření (např. Spielbox) teda pravidla ctíte? Mě jde o to, jak se v tom pak člověk vyzná a jestli víc jak půl herního času člověk nestráví studováním pravidel  :D
Zuzana Dolínková, hrdý člen Carcassonne FORUM od 18.8.2014.
Odpovědět
#10
NE nestráví... hraju Carcassonne snad 9. rokem (možná i déle) a člověk si to pak zapamatuje velmi snadno a pravidla ani nepoužíváme... hrajeme víceméně ve stejném osazení v poslední době
[-] 1x   Asusik
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
Pochlubte se - S kým hrajete? Chmura 49 15123 27.3.2024, 22:36
Poslední příspěvek: Chmura
  Rozdíly v designu meeplů, aneb jak šel čas Eldenroot 0 923 22.7.2017, 21:14
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)