CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Meeples — kolik?
téma založeno uživatelem pripluv - 9.1.2018, 19:26

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 3 Eldenroot 2 pripluv 6 šmoula 5
#1
V případě, že hrajete nějaké rozšíření (či několik rozšíření), přidáváte si k základní sadě i další meeples?
U Trhů v Lipsku přímo doporučují meeple navíc, je-li možnost.

No a na to přímo navazuje otázka — dají se někde rozumně koupit meeples (5 + 1, tzn., pro šest hráčů) třeba jen po dvou kusech od každé barvy? Nebo se vyplatí udělat přímo sadu, řekněme po deseti meeples?

Co jsem kde vygooglil, tak se dá pořídit 21 odstínů, milión variant, nebo přímo na kila, ale jen pár základních figurek jsem nenašel...
#2
To by ti spíš mohl prodat někdo tady z fóra, kdo má navíc Usměvavý
Odpovědět
#3
(9.1.2018, 19:26)pripluv Napsal(a): V případě, že hrajete nějaké rozšíření (či několik rozšíření), přidáváte si k základní sadě i další meeples?
U Trhů v Lipsku přímo doporučují meeple navíc, je-li možnost.

No a na to přímo navazuje otázka — dají se někde rozumně koupit meeples (5 + 1, tzn., pro šest hráčů) třeba jen po dvou kusech od každé barvy? Nebo se vyplatí udělat přímo sadu, řekněme po deseti meeples?

Co jsem kde vygooglil, tak se dá pořídit 21 odstínů, milión variant, nebo přímo na kila, ale jen pár základních figurek jsem nenašel...

Základní barvy mám (zelená, červená, žlutá, černá, modrá) to není problém zbytek lze objednat na Cundo.cz Cool
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
Máš případně navíc?

Na Cundo jsem nic nenašel, já jsem asi slepejš  Úžásné .

No a kolik se vyplatí v sadě mít? Vycházím z toho, že se na nějaký čas zaseknu max. u dvou rozšíření (1 a 2) a 2–3 minirozšíření (a co půjde hodlám hrát dohromady). Ještě asi pořídím fantomy (takže další potenciální pinčl  Vítěz ).

Jdu znovu hledět na Cundo  Usměvavý ...
Odpovědět
#5
(9.1.2018, 19:46)pripluv Napsal(a): Máš případně navíc?

Na Cundo jsem nic nenašel, já jsem asi slepejš  Úžásné .

No a kolik se vyplatí v sadě mít? Vycházím z toho, že se na nějaký čas zaseknu max. u dvou rozšíření (1 a 2) a 2–3 minirozšíření (a co půjde hodlám hrát dohromady). Ještě asi pořídím fantomy (takže další potenciální pinčl  Vítěz ).

Jdu znovu hledět na Cundo  Usměvavý ...

Určitě poradí @Eldenroot Je to náš lord Distributor! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Tak já si počkám  Usměvavý .
Na Cundo jsem našel jen sady po deseti a tolik toho zase nepotřebuji...
Odpovědět
#7
(9.1.2018, 19:26)pripluv Napsal(a): V případě, že hrajete nějaké rozšíření (či několik rozšíření), přidáváte si k základní sadě i další meeples?
U Trhů v Lipsku přímo doporučují meeple navíc, je-li možnost.

No a na to přímo navazuje otázka — dají se někde rozumně koupit meeples (5 + 1, tzn., pro šest hráčů) třeba jen po dvou kusech od každé barvy? Nebo se vyplatí udělat přímo sadu, řekněme po deseti meeples?

Co jsem kde vygooglil, tak se dá pořídit 21 odstínů, milión variant, nebo přímo na kila, ale jen pár základních figurek jsem nenašel...

Samozřejmě, že dá... stačí na Cundco.de zajít do záložky náhradních dílů a vložit 6x figurku do košíku a do poznámky napsat o jaké figurky a o jakou barvu máš zájem. Klukům jsem tu již objednával nespočet krát, od figurky pana Perníčka, přes starostu až po ovečky a vždy bez problému.  Mrknutí
[-] 2x   Chmura, pripluv
Odpovědět
#8
Aha, tak to jsem nevěděl, díky.

Ještě přemýšlím — základní sada má osm meeplů, z toho jeden zpravidla běhá po počítadle. Sedm + opat (s těmi hrajeme vždy) je docela dostačující počet na řekněme základní hru + hostince a katedrály + 1–2 minirozšíření, ne? Co myslíte?
Odpovědět
#9
I když přidáváš rozšíření, tak meeply nemusíš. Ti se během hry furt točí, takže není potřeba...
V dalších rozšířeních je třeba vozík a starosta - což jsou (ne plnohodnotní, ale) meeplové Usměvavý ...Jo a ještě fantom Usměvavý
Odpovědět
#10
(9.1.2018, 22:04)pripluv Napsal(a): Ještě přemýšlím — základní sada má osm meeplů, z toho jeden zpravidla běhá po počítadle. Sedm + opat (s těmi hrajeme vždy) je docela dostačující počet na řekněme základní hru + hostince a katedrály + 1–2 minirozšíření, ne? Co myslíte?

Každopádně do hry nepřidávej žádné další meeply než ty, které jsou u hry... vždy se jeden meeple položí na bodovací desku a zbytek ti zůstane. Tvůrci s tímto počítali, proto máš těch meeplů tolik... každé přidání nové figurky může mít (a má) vliv na vybalancování hry. Proto se tomu vyhni  Zdvižené obočí
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Mini Meeples Kerry42 0 25 27.2.2024, 18:00
Poslední příspěvek: Kerry42
  Kolik panáčků se vejde do krabičky od fantomů? TGD 12 832 1.6.2021, 20:09
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)