@CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
OSTATNÍ DESKOVKY První hra
téma založeno uživatelem Skubin - 21.1.2019, 10:34
#1
Tak za sebou máme první hru. Respektive druhou, ale úplně první pokus bych nepočítal. To jsme nedohrali a jen testovali používání karet. 

Hru vyhrála moje polovička o 13b díky výhrám ve 2 soutěžích a 2 tytulům. Oba jsme nadšení. 
Ženě se líbí hromadit majetek v podobě zlatých kostiček a mě se líbí neuvěřitelné množství strategií, kterýma se můžete vydat. Hra trvala 2h a to jsme u některých věcí diskutovali a někdy opravdu dlouho premýšleli.  :s

Hráli jsme úplný základ se základní korporací. -> to je vlastně další věc která se mi hrozně líbí.
upřímně mi to připadá jak big box. Jako hra tenhle základ co jsme hrali super a úplně dostačující, ale až si to člověk osahá tak na něj v boxu čekají nové korporace a další balík s kartama akcí.  :satisfied:
[-] 1x Eldenroot
#2
A počkej až ti každý dodatek ke hře rozšíří možnosti strategií na dvojnásobek.

Venuše - přibyde možnost budovat plošiny nebo se vydat jen a pouze cestou teraformace Venuše. K tomu (v základu se nedá rozumně hrát na strategií s využitím mikroorganismů a organismů obecně). K tomu karty se znakem Venuše do hry promluví taky.

Předehra - už od začátku mají hráči začínat úppně jinou cestou a zvolit nejlepší strategii dle prvních 10 karet v ruce, vybrané korporace a karet předehry. K tomu se konečně dá plně hrát i strategie se zaměřením na znaky planetek Země a Marsu.

Kolonie - asi pro nás zatím nejlepší dodatek. Hlavně kvůli rozšíření o strategii kolonizace planet, získávání bonusů za obchod ostatních hráčů a krom toho další karty pro plošiny přidané Venuší. Samozřejmě nesmím zapomenout na karty s ikonkou Země a Jupiter. 

Hold jak říkáš - modularita všech rozšíření a nespočet strategií je alfa a omega této hry.
[-] 1x Skubin
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)


This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.