CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Rozdílné karty u minirozšíření Kláštery (Belgie-Holandsko)
téma založeno uživatelem Chmura - 28.2.2019, 10:32

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
BigBoss 1 C6H6 1 Chmura 9 Eldenroot 3 PesBobes 1 PetrM 2
#1
Rozdílné karty u minirozšíření Kláštery (Belgie-Holandsko)

-Když jsem procházel obrázky kartiček a předloh u minirozšíření Kláštery (Belgie-Holandsko) všiml jsem si na kartě s klášterem (KloA) jedno rozdílu! Střecha je u jedné varianty šedá a u druhé varianty cihlově hnědá! Minirozšíření bylo vydáno v roce 2014 a pak pravděpodobně v roce 2016.

-První variantu předpokládám u 1. vydání minirozšíření (šedá střecha).

-Druhou variantu předpokládám u 2. vydání minirozšíření (hnědá střecha).



-Může mě tento poznatek někdo z vás potvrdit? Usměvavý
  (Mohl by to být někdo, kdo v poslední době kupovat toto minirozšíření na Cundo.)

Přiložené soubory Miniatury
   
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Eldenroot
#2
Já mám verzi dva, ale netuším kdy jsem ji už kupoval.
Odpovědět
#3
Já mám zase verzi 1. (šedá střecha) a kupoval jsem ji v roce 2016.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#4
(28.2.2019, 11:04)Chmura Napsal(a): Já mám zase verzi 1. (šedá střecha) a kupoval jsem ji v roce 2016.

A sákryš.
Já mám verzi 2. (hnědá střecha) a s koupí si nejsem jistý.
Ale sken, který si vždy dělám, mám datovaný  26.2.2015.

Z objednávek na Cundco nic nezjistím. Před časem překopali e-shop a v archivu tam mám nejstarší objednávku z roku 2017, byť u nich nakupuji již mnohem déle.

Ještě zapátrám.
Odpovědět
#5
Mě by celkem zajímalo jaká varianta je v prodeji, protože na Cundo je jako ilustrační obrázek právě varianta s hnědou střechou. Usměvavý

Obrázek však může být starý! Smutný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Další detektivní práce, chválím!  Potlesk

Já vlastním verzi 1 s šedomodrou střechou, kupoval jsem ihned po vydání minirozšíření z Cundco.de... a podle mě jsem to objednával vícero lidem a zasílal.
Odpovědět
#7
To si myslím také, že šedá střecha je první vydání!

V případě, že by na Cundo prodávali druhou variantu, byla by ještě reálná šance na její sehnání! Chamtivý Chamtivý Chamtivý
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
No, já objednával 27. září 2018. Ještě to doma prověřím, ale podle fotky, co jsem tady vkládal do "Došlé pošty" tak mám střechu šedou.
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#9
Takže potvrzuji. Belgické kláštery objednané 27. září 2018 mají šedou střechu.
EDIT: Jen tedy doplňuji, nabourává to tedy teorii s prvním a druhým vydáním. Možné taky je, že to je podobné jako s panem merníčkem, když se teď na cundco objevil podruhé, také to bylo první vydání s chybným tiskem. Jinak podle fotek reálných předloh, co tu dával @Chmura, tak správně je ta cihlová barva, takže by dávalo smysl, že je to vydání druhé.
Odpovědět
#10
Souhlasím!
Zatím vše nasvědčuje tomu, že kartička s hnědou střechou byla vydána jako první. Vše by mohl potvrdit dotaz na Cundo, nebo přímo na Hig.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Rozdílné karty u 1. rozšíření (Nová edice) Chmura 14 4394 20.12.2020, 18:35
Poslední příspěvek: Chmura
  Kláštery (Belgie-Holandsko) - Karty a jejich předlohy Chmura 0 872 28.2.2019, 17:06
Poslední příspěvek: Chmura
  Rozdílné kartičky v edicích Carcassonne 2.0 PetrM 2 1496 2.11.2017, 21:43
Poslední příspěvek: Eldenroot
Rozdílné kartičky v 1. a 2. rozšíření pro Carcassonne v2.0 Eldenroot 42 13248 25.10.2017, 12:09
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)