CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Tisk na bílé kartičky
téma založeno uživatelem Drewie - 12.9.2020, 21:26

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 4 Chmura 2 Curuj 5 Drewie 7 Eldenroot 3 Skubin 1 šmoula 2
#1
Vím, že exituje dost propracovaná metoda lepení nových obrázků na kartičky, kterou @Chmura  dovedl k dokonalosti. Usměvavý
Ale pořád mě zaráží, že nikdo tu neřešil přímý tisk na bílé kartičky.

Jediná zmínka o tom je pouze Chmurovo nedoporučení tady:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



Co je tam za problém?

Je mi jasné, že originální kartičky jsou natištěné a pak vyseknuté, kdežto u bílých by to muselo být naopak. To je ten zádrhel?

Nemáme tu nějaké tiskaře, který by mohl k tomu něco říct?

Mít všechny kartičky stejně tlusté, by přece bylo fajn, ne?
[-] 1x   Chmura
#2
Bohužel jsem zatím nenarazil na žádný návod, či doporučení jak na to.

-Nalezl jsem jen pokus jak tisknout na originální prázdné kartičky pomocí upraveného adaptéru na potisk CD a DVD. Výsledek byl bohužel nic moc. A ještě zde bude hrát velkou roli povrch originálních karet dříve byla bílá strana bez povrchové úpravy (dalo se na ní psát i kreslit). V současné době je tato bílá strana s povrchovou úpravou, stejného typu jako mají originální karty takže potisk bude problém... Myslí si svoje
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#3
No takhle, nemám s tím ni žádné zkušenosti, ale myslím, že když na již vyseknutou kartičku něco vytiskneš, tak kraje nedopadnou dobře. Takže pokud nemáme vysekávačku, tak holky musíme lepit...
Odpovědět
#4
(12.9.2020, 22:14)šmoula Napsal(a): No takhle, nemám s tím ni žádné zkušenosti, ale myslím, že když na již vyseknutou kartičku něco vytiskneš, tak kraje nedopadnou dobře. Takže pokud nemáme vysekávačku, tak holky musíme lepit...

  Ano, přesně tak u okrajů karty docházelo k zatékání toneru... Smutný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
V domách podmínkách to je nereálné, to uznávám, ale jestli by v nějaké tiskárně (firmě) si s tím neporadili.
Také mám skušenosti jen s domácím tiskem, jsem myslel, že třeba tu je i někdo z branže, kdo by to uvedl na pravou míru :)
Beru, že místo výseku je kámen úrazu.
Odpovědět
#6
Podle mě narazíš na dost problémů počínaje naleznutím vhodné firmy, která by ti to vytiskla v tak malém množství... je to škoda, ale kdyby to bylo tak jednoduché, tak už by na to někdo přišel.
[-] 1x   Skubin
Odpovědět
#7
mňa dávnejšie napadlo, či by nešlo použiť niečo ako "nažehlovací papier". používa sa na látky, ale prečo by nešlo aj na kartičky? Ešte som ho ale neobjednal, takže nemám reálne skúsenosti.
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#8
Určitě zajímavý poznatek, až vyzkoušíš, tak dej prosím vědět :)
Odpovědět
#9
(13.9.2020, 10:47)Curuj Napsal(a): mňa dávnejšie napadlo, či by nešlo použiť niečo ako "nažehlovací papier". používa sa na látky, ale prečo by nešlo aj na kartičky? Ešte som ho ale neobjednal, takže nemám reálne skúsenosti.

No pri nazehlovacom papieri stratis dost vela farby, zaroven su problem okraje, pretoze tie zazehlit nevies,
zaroven je problem

Co sa tyka priamej tlace, celkovo je problem s chybajucou spadavkou  ktoru by si si musel urobit extra, pretoze tlaciarne su presne, ale papier ma tendenciu vzdy nejakym sposobom uskocit.
Odpovědět
#10
(13.9.2020, 12:12)Bumsakalaka Napsal(a):
(13.9.2020, 10:47)Curuj Napsal(a): mňa dávnejšie napadlo, či by nešlo použiť niečo ako "nažehlovací papier". používa sa na látky, ale prečo by nešlo aj na kartičky? Ešte som ho ale neobjednal, takže nemám reálne skúsenosti.

No pri nazehlovacom papieri stratis dost vela farby, zaroven su problem okraje, pretoze tie zazehlit nevies,
ak by som zažehlil každú kartičku zvlášť, tak mi ani nevadia okraje. Žehličku si viem nakloniť. Každopádne to mám v pláne testovať. Len neviem, kedy sa k tomu dostanem
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Krabičky na rozšíření 3D tisk Chmura 1 913 16.1.2021, 22:20
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  Ořez kartiček pro tisk Eldenroot 2 1670 7.12.2014, 21:05
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)