CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Tisk na bílé kartičky
téma založeno uživatelem Drewie - 12.9.2020, 21:26

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 4 Chmura 2 Curuj 5 Drewie 7 Eldenroot 3 Skubin 1 šmoula 2
#1
Vím, že exituje dost propracovaná metoda lepení nových obrázků na kartičky, kterou @Chmura  dovedl k dokonalosti. Usměvavý
Ale pořád mě zaráží, že nikdo tu neřešil přímý tisk na bílé kartičky.

Jediná zmínka o tom je pouze Chmurovo nedoporučení tady:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



Co je tam za problém?

Je mi jasné, že originální kartičky jsou natištěné a pak vyseknuté, kdežto u bílých by to muselo být naopak. To je ten zádrhel?

Nemáme tu nějaké tiskaře, který by mohl k tomu něco říct?

Mít všechny kartičky stejně tlusté, by přece bylo fajn, ne?
[-] 1x   Chmura
#2
V domách podmínkách to je nereálné, to uznávám, ale jestli by v nějaké tiskárně (firmě) si s tím neporadili.
Také mám skušenosti jen s domácím tiskem, jsem myslel, že třeba tu je i někdo z branže, kdo by to uvedl na pravou míru :)
Beru, že místo výseku je kámen úrazu.
Odpovědět
#3
(13.9.2020, 10:47)Curuj Napsal(a): mňa dávnejšie napadlo, či by nešlo použiť niečo ako "nažehlovací papier". používa sa na látky, ale prečo by nešlo aj na kartičky? Ešte som ho ale neobjednal, takže nemám reálne skúsenosti.

No, tak to jsem taky zvědavý, látka a papír, jako cílový nosič nažehlovačky, jsou různé materiály, výsledek bude zajím asi hodně lidí.

Zkusim ještě napsat do nějaké tiskárny u nás v okolí, co mi na to řeknou...
Odpovědět
#4
No, tak to bylo rychlejší než jsem čekal.
Nemáte náhodou někdo na prodej prázdné bílé plato (nebo dvě) na testovací tisk?
Někde v  okruhu Liberec, Mladá Boleslav, Nymburk, Hradec Králové, Krkonoše? Tam jsem schopen si pro ně dojet sám. Štrachat přes půl republiky se mi moc nechce :(
Kdyby měl nekdo k dispozici z větší dálky, tak jedině přes zásilkovnu.

Bohužel nejsem ani grafik, je tu někdo šikovný, kdo by mi připravil pdf s 3x4 kartičkami v kvalitě pro profesionální tisk? Domluva přes SZ.
Nějaké zajímavé, třeba: Darmstadt, La Porxada, Kataři a Tunel VítězNevinný
Odpovědět
#5
njn, jenže Cundco.de je doručí za dva týdny, myslel jsem, že se k pár platům dostanu dřív.
Tak zatím se s panem tiskařem dohodneme, co by mělo být výsledkem, pár kartiček na ukázku tu mám :)
Odpovědět
#6
Nuž dobrá, nikdo se neozval, objednám tedy na cundco.de
Kdyby se chtěl někdo přidat s objednávkou na cundco.de, dávám možnost se ozvat dnes do 22:00, přes SZ, ať to tu nespamujem
(na tak krátkou dobu ani nebudu zakládat téma v hromadných objednávkách)
Odpovědět
#7
Tak prázdné kartičky dorazily, rychlost neskutečná, jak cundco.de tak DHL/PPL Palec nahoru

Mohl bych tedy poprosit @šmoula nebo někdo jiný, kdo by mi vytvořil pdf s kartičkami?
Bez hran, jen čisté obrázky, možno s tiskovými značkami ukazující, kde je výsek.
Jak koukám, tak obrázek má cca 5x5 cm, čtvrt centimetru ho tedy na každé straně zůstává na rastru.

Velikost archu je 17,5 x 21,8 cm.
Ta kratší strana (pro tři kartičky): okraj 1 cm - kartička 4,5 cm - mezera 1 cm - kartička 4,5 cm - mezera 1 cm - kartička 4,5 cm - okraj 1 cm.
Delší strana: okraj 0,8 cm - kartička 4,5 cm - mezera 0,7 cm - kartička 4,5 cm - mezera 0,8 cm - kartička 4,5 cm - mezera 0,7 cm - kartička 4,5 cm - kraj 0,8 cm

Předem díky za spolupráci Usměvavý
[-] 1x   šmoula
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Krabičky na rozšíření 3D tisk Chmura 1 913 16.1.2021, 22:20
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  Ořez kartiček pro tisk Eldenroot 2 1 670 7.12.2014, 21:05
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)