CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Srovnání C1, C2, C3
téma založeno uživatelem šmoula - 30.10.2022, 22:30

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 5 Chmura 1 hepyno 2 šmoula 4
#1
Srovnání C1, C2, C3

Občas se na různých diskuzích, sociálních sítích apod. hráči baví o tom, zda-li jsou jednotlivé verze mezi sebou kompatibilní.
Udělal jsem přehled, na který je možno odkazovat, pokud se někdo dostane do takové diskuze.
Nicméně jsou lidi kteří hrají C1 s C3 a vůbec je to netankuje  Velký úsměv  ... je to možná trochu prasárna, ale jak jinak si zahrát (bez fanouškovské předělávky) třeba obléhání a rolnickou vzpouru v jedné hře Mrknutí
Takže ať si to každý hraje jak chce, hlavně když ho to baví a o kompatibilitě ať si udělá vlastní názor Mrknutí
Kdyby někoho něco napadlo , co do tabulky doplnit, tak dejte vědět.... Nechtěl jsem rozepisovat "verzování" jako 2.1 apod - to už je vyšší dívčí  Vítěz

Přiložené soubory Miniatury
   
#2
No niekde som to riesil, ked prichadzalo C#.

A samozrejme to neviem najst, ale urcite tam chyba:
1. Cierne strechy domcekov v mestach a deninach C3
2. Chybajuci kriz na klastoroch C3

Toto by som urcite pridal, ked uz robis porovnanie C1/C2/C3
3. Farba striech veziciek hradieb - C1 cervena, C2/C3 modra

Mozno by som dal autorov ilustracii
[-] 2x   Chmura, šmoula
Odpovědět
#3
Přidáno : Ilustrátor, barva věžiček/střech.
Zbytek bych zatím asi nedával - křížek je hodně drobný detail, a pokud bych ho ta uvedl, tak bych musel i že na počítadle C3 je kousek řeky, mírně odlišná kartička s přehledem zlatých dolů, mírně odlišná grafika s dopisy. apod....což na hru nemá vliv.
Ale díky za upozornění Mrknutí
Odpovědět
#4
Jasne v pohode. To by musel clovek riesit kamene pri ceste a podobne.
Odpovědět
#5
Myslím, že je to pro základní orientaci v edicích více než dostačující! Potlesk
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Ako na tom pozerám, tak vyhráva C2 :)
Odpovědět
#7
Každý ať si vybere co se mi líbí nejvíc Mrknutí
Za mě aktuálně taky C2, ale vzhledem k tomu, že duchové (plus další mini rozšíření) jsou C3, tak není dobré se zaseknout u C2... Navíc i řada tady skalních fanoušků se zapřísáhla, že nepůjde do C2, že přece C1 je nejlepší, ale nakonec se situace vyvinula trochu jinak Cool
Za mě je to škoda, že vyšla C3, ale nic s tím nenadělám a doma hold budu muset najít místo na další krabice Velký úsměv
Odpovědět
#8
Ani mne nič iné ako kombinovanie neostáva, niektoré rozšírenia som zohnal už len ako C3. Našťastie tam nie je taký rozdiel ako medzi C1 a C2.
Odpovědět
#9
No v zásade C3 je asi pre zmenu dizajnéra. Čiže všetky nové veci už kreslí on. Takže s Annou sa asi dohodli, že abyto nebol taký skok ako pri C1 ktorý bol asi pre HiG celkom bolestivý kvôli všeobecnému hejtu, ktorý spomenul aj smoula.
Ja v zásade vely rozdiel v Tom nevidím, základ je že Carcassonne pokračuje a že vychádzajú nové rozšírenia.
A k tomu aj jedinečné. Keď si zoberiem že je asi 1000 fan rozšírení vrátane variantov. Tak oficiálne rozšírenia sú furt niečo ďalej. Asi majú väčšiu odvahu experimentovat :)

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
[-] 1x   peťul
Odpovědět
#10
Nazabudnime napisat vynimky:
Mindok BixBox2021 - Ostre rohy, grafika C3
Nemecke katedraly C2 - Gulate rohy
Polky C2 - Gulate rohy
Zakladna hra C2 DEVIR s modrym logom - Gulate rohy
Zakladna hra Z-man Games 2019 - Gulate rohy
[-] 1x   Chmura
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)