CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA šmoulův Carcassonne 3 BigBox insert
téma založeno uživatelem šmoula - 16.10.2023, 12:41

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 5 Chmura 1 Mati 2 šmoula 8
#1
šmoulův Carcassonne 3 BigBox insert

Jó inserty, to je kapitola sama o sobě Usměvavý
Nicméně každý by měl nejraději svůj dokonale promyšlený a samozřejmě ten nejkrásnější insert, ale často má prostě nějaké mouchy a ne vždy se podaří dobře vymyslet...
Mě zaujal insert oficiální 3D insert od HiG (

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

), který není úplně nejlevnější a navíc jsou všechny krabičky kromě jedné stejné, což je velká škoda pro případ použití jako startovní krajinu. Nicméně z tohoto insertu jsem vycházel.
Vzhledem k tomu, že BigBox má výšku nějakých 9cm, tak jsem se rozhodl dát kartičky na 2 patra.
Takže výsledek:
- krabičky obdobné 3D insertu od HiG
- výška 4,5cm, aby šly dát do BigBoxu na 2 patra
- krajina na krabičkách je pokaždé jiná + lze navíc kartičku postavit krabičku dnem dolů + obsahuje prvky z daných rozšíření

K výrobě požit lesklý fotopapír 250g, vytištěno na domácí inkoustové tiskárně, lepidlo herkules, akrylový bezbarvý sprej kvůli ochraně a zmatnění povrchu, sololit o tloušťce cca 3mm na přepážky.
Můžete posoudit z příloh. Později přidám i fotky, jak to pasuje do BigBoxu.

Přiložené soubory Miniatury
                       
       
#2
No pekný nápad.... 
Pohral si sa stým... Osobne najviac sa mi páčiť tie mestá a sfarbené strechy... to dalo zabralo trocha času.. Ale je to super  Palec nahoru Vítěz
Odpovědět
#3
(16.10.2023, 13:32)Mati Napsal(a): No pekný nápad.... 
Pohral si sa stým... Osobne najviac sa mi páčiť tie mestá a sfarbené strechy... to dalo zabralo trocha času.. Ale je to super  Palec nahoru Vítěz

Věř mi, že to nezabralo moc času Mrknutí dal jsem do výběru jen ty střechy a pak jen měnil odstín barvy Mrknutí Takže výběr zabral 90% času a teď jsem schopný udělat řekněme za 1-2 minuty jakýkoliv odstín.
Jsou to jak sis určitě všiml v barvách hráčů. Sice ta růžová nevypadá úplně nejlépe, ale jinak to nešlo, nicméně aspoň vím, proč se nedělají růžové střechy.
[-] 1x   Mati
Odpovědět
#4
Tie zelene a ruzove strachy su cool :)

A tie prepazky su ako robene, lepene? Ako vlastne drzia?

A este sa mi paci, ze bordel z rozsireni (myslim tokeny, extra figurky su v konkretnej krabicke, co nie je uplne odveci.
Odpovědět
#5
(16.10.2023, 14:14)Bumsakalaka Napsal(a): Tie zelene a ruzove strachy su cool :)

A tie prepazky su ako robene, lepene? Ako vlastne drzia?

A este sa mi paci, ze bordel z rozsireni (myslim tokeny, extra figurky su v konkretnej krabicke, co nie je uplne odveci.

Pravda, zapomněl jsem tam dát ty přepážky. Doplněno do prvního příspěvku, že jsou ze sololitu o tloušťce cca 3mm. Všechno je lepené herkulesem.
Odpovědět
#6
Ano velmi povedené!

Já jsem měl tu možnost vidět to pěkně na vlastní oči. Krabičky jsou velmi povedené a navíc jdou použít i jako 3D startovní krajina, jen doplnit siluetku hradu Carcassonne a HIG se může jít se svým předraženým produktem "vycpat"! Šťastný
Chmura Zelený meeple
[-] 2x   Bumsakalaka, šmoula
Odpovědět
#7
(16.10.2023, 21:36)Chmura Napsal(a): Ano velmi povedené!

Já jsem měl tu možnost vidět to pěkně na vlastní oči. Krabičky jsou velmi povedené a navíc jdou použít i jako 3D startovní krajina, jen doplnit siluetku hradu Carcassonne a HIG se může jít se svým předraženým produktem "vycpat"! Šťastný

Hlavne ze to uz doma mas (ten predrazeny produkt :D)
Odpovědět
#8
Slíbený BigBox (jen pro ilustraci).
Hotové jsou teprve 4 krabičky vlevo nahoře... Zbytek je použito jako výplň z předchozích pokusů Velký úsměv
Jakmile dodělám to co vyšlo, tak už bude zbývat jen čekat až vydání velká rozšíření v C3, ať se ti trochu zaplní.

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#9
Noo vyzera to dobre. Otazka je, ako to vyberas, musis ohnut stenu aby si vedel vytiahnut krabicku?
Odpovědět
#10
No je to tam pekne uložené... Palec nahoru
staci vybrať karticky a rovno môžeš hrat v krabici Vítěz

@Bumsakalaka ked sa lepšie pozres tak z vrchu a ľava tam má este voľné miesto kde vie posunúť vsetky krabičky
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA 3D Start a insert-JAK SESTAVIT a VYLEPŠIT Chmura 4 140 2.11.2023, 17:44
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Insert (Folded Space Carcassonne Game Inserts) Chmura 2 948 28.8.2022, 14:40
Poslední příspěvek: hepyno



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)