@CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
OSTATNÍ DESKOVKY TM: 5. rozšíření - Neklid (Turmoil)
téma založeno uživatelem Eldenroot - 18.1.2019, 22:13
#1
V roce 2019 nás měli tvůrci hry obohatit o dvě menší rozšíření a dovršit tak svůj slib, že pro tuto deskovou hru vydají 6 dodatků než se pustí do vytváření hry další. 

Nakonec dle posledního oficiálního vyjádření autorů dojde ke sloučení těchto plánovaných 2 minirozšíření do jednoho velkého rozšíření, které bude dostupné k prodeji ve 3. čtvrtletí roku 2019. 

Dodatek bude nést název "Turmoil", což v českém překladu znamená "Zmatek". Rozšíření se již nějakou dobu testuje přímo mezi vybranými hráči. Dle úniků informací se můžeme těšit na novou herní mechaniku - karty událostí  a karty společných projektů, které donutí hráče mezi sebou kooperovat při plnění nejrůznějších úkolů atd. Dále můžeme očekávat další karty korporací, karty projektů s vyobrazení planety Země a Jupiteru, škodících karet a krom toho se v této expanzi zaměří na oceány, které jsou zatím dost podhodnoceny a neodhalily zatím ve hře svůj plný potenciál. Dále se můžeme těšit na pozměnění "Solární fáze", která přibyla do hry v rozšíření Venuše. Zde je pár informací od jednoho z testerů:
Citace:Terraforming Mars: Turmoil

The rumoured fifth and sixth expansions of Terraforming Mars seems to be merged to one, and to be released sometime after summer 2019, and testing of the expansion is in full swing. This expansion will be named Turmoil and the main focus will be events, in a separate deck, and cooperative projects, where one would asume the players work together to finish projects and share the bonuses, and perhaps share the penalties if it fails alá 7 Wonders: Babel.
There will probably be new corporations aswell, a Jovian based one and a corp focusing on oceans, according to the rumours.
Furthermore, the expansion will contain more attack cards to increase interaction, according to our sources.
Lastly, there will be more mechanics revolving the "Solar Phase" introduced in Venus next.

Zatím je informací málo a obrázky žádné. Jsem alespoň rád za oficiální prohlášení a potvrzení od autorů hry. Dále jsem rád, že se rozhodli pro sloučení dvou minirozšíření v jedno větší vydání - přece jen minimálně na tom ušetříme nějakou tu kačku a dodatek bude daleko lépe vybalancovaný. Osobně doufám, že v roce 2020 bude vydáno poslední rozšíření této ságy a tvůrci hry zakončí tuto skvělou hru něčím opravdu velkým.

V roce 2020/21 má vyjít legacy verze Teraformace Marsu, tak jak třeba známe Pandemic Season. Pěkně to do sebe zapadá, hlavně když vezmu v potaz, že tisk 3. rozšíření Předehra byl od března 2018 a do celosvětového prodeje šel až v létě. 

Nezbývá než čekat na více informací a držet autorům hry pěsti, aby se vše vyvedlo a my hráči byli příjemně překvapeni!
[-] 1x Skubin
[Obrázek: vBn7y21.png]
#2
Podle mě je to super zpráva! Díky za ni!  Objetí
Odpovědět
#3
Kdyby se k tobě dostaly další informace, tak sem s ním! 

Jinak doufám, že se ti dostane TM taky pod kůži a někdy třeba dáme partičku na srazu (někde pěkně v rohu místnosti stranou od Carcassonne) :D
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#4
prrr, ešte nemám ostatné rozšírenia :D TM prišlo teraz na vianoce a v týždni kupujeme predohru, tak netreba ponáhlať Usměvavý
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#5
Malá ochutnávka ve videu prvních dvou korporací (přesně jak jsem předpovídal - konečně se snad dočkáme lepšího využití oceánů! zatím jen pracovní verze)

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]A zde box krabice
[Obrázek: 0WKA4T7.jpg]
[-] 1x Skubin
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#6
Trailer s představením nových kartiček/korporací/herní mechaniky na YouTube!


Další doplňky ke hře budou součástí kampaně na Kickstarteru, kde dle množství vybrané částky můžeme očekávat další doplňky, které by byly vydány samostatně (ne karty, ale spíše příslušenství - nové desky hráčů, atd.). Více se dozvíme 16. dubna, kdy kampaň startuje!

Moje poznatky k videu - trošku mě zaskočil obsah a nová herní mechanika v takovém velkém rozsahu!!! Politika bohužel rozhoduje a ovlivňuje spoustu věcí v našem životě... tak jako priority kroků a projektů v transformaci nové planety Mars. Myslím si, že sloučení dvou malých původně plánovaných rozšíření pro rok 2019 do jednoho velkého bylo správným krokem, fanoušci budou odměněni opravdu velkým množstvím nového herního materiálu. Sám jsem zvědav, kolik nových karet v tomto rozšíření dostaneme... nechme se překvapit, co přinese ještě oznámená kampaň na Kickstarteru, třeba se dočkáme dalšího překvapení ;)

EDIT:
Dle zjištěných informací bude součástí tohoto rozšíření tento herní materiál (zdroj:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

):
- 16 karet projektů
- 5 karet korporací
- 31 karet globálních událostí
- herní desky - parlament + události

Zde ještě přikládám pár obrázků :)
[Obrázek: 3dODj4l.jpg][Obrázek: V07F62j.jpg][Obrázek: 8i7shAy.jpg][Obrázek: gUpK3MZ.jpg][Obrázek: FO8Zbqj.jpg][Obrázek: PpLLS1W.jpg][Obrázek: rRntdEE.jpg][Obrázek: 8YIZ2uY.jpg][Obrázek: PfpUD12.jpg][Obrázek: euznALR.jpg][Obrázek: XFu2uDq.jpg]
[-] 1x Skubin
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#7
Jestli na Kickstarteru bude nejaky opravdu zajimavy, premiovy, obsah, budes ochotny si to z usa poridit? ?
Odpovědět
#8
Dle toho co jsem vygoogloval, tak by měl být tento "prémiový" obsah volně dostupný i ostatním po vydání hry. Ale to asi uvidíme až podle toho, co to bude a jak to celé dopadne.

Ti lidé, kteří v kampani přispějí dostanou rozšíření s velkým předstihem oproti ostatním + nějaký ten bonus.

Turmoil bude dostupný k prodeji i na výstavě v Essenu, takže počítám, že oficiální datum vydání i u nás bude kolem tohoto data. 

Moje poslední prosba je, aby ještě uzavřeli ságu 6. rozšířením v roce 2020 a už to tak nechali, protože ta hra mě prostě dostala. Možná, že tím, že sloučili ty dvě malá rozšíření do jednoho velkého se už ničeho dalšího nedočkáme. Kdo ví :)

Ty by sis to koupil? Podle mě je Stronghold game z UKm navíc Fryxgames je Švédsko, takže zde by asi nebyl problém s poštovným, ale horší by bylo to, že občas s námi hrají ne moc dobří angličtináři a proto bych spíše určitě chtěl českou lokalizaci (anglická by šla asi na prodej).
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#9
Presne jak jsi rekl problem je s neanglictinari a i pres to, ze moje zena mluvi mnohem lip nez ja tak bych ji nikdy nedonutil hrat hru v anglictine. Uz jsem to zkousel, kdyz jsem nasel suprovou deskovku ve sleve o 90% na fantasyobchode.  Stesk
Odpovědět
#10
neviem či to rozšírenie neoželím. Politiku nemusím a v hrách sa jej vyhýbam ako môžem Nerozhodnutý
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#11
Jelikož jsem fanda knížek, ze kterých autoři této hry vycházeli a kde dokonce i názvy stran sedí, tak si to nenechám ujít. Ono TM doteď trošku schází nějaký faktor náhody a možnost více ovlivnit soupeřovu taktiku... toto si myslím, že dokáže tento drobný neduh vyřešit. Uvidíme na reakce. Zatím dle recenze beta testerů je to hodnoceno jako velmi povedený přídavek.
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#12
Plně souhlasím s Eldenroot . Myslím, že do tohodle tématu se politika nějak vmísit musí.
Pamatuju jak jsem poprvé projel doplňkový balíček v základní hře (nejdříve se hraje bez části karet a po několika hrách se přidají) a našel tam piráty a další karty, které nějak poškozují soupeře. Byl jsem nadšen. Co si budeme povídat. Soutěží se o postavení v novém světě a málo kdo by se neštítil použít nekalou praktiku, sem tam někoho podmáznout, nebo někomu pozastavit výzkum a mít tu možnost vřele uvítám  Cool
Odpovědět
#13
KS kampaň spustená

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


Normálne rozmýšľam, či do toho ísť, ked ponúkajú aj CZ. A držiaky nemám, Promo karty by som chcel. Potom cenovka nevyzerá tak zle
[-] 1x Eldenroot
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#14
Já ještě uvidím, už je na světe jedna PROMO karta projektu a jedna PROMO karta korporace. Držáky jsou fajn, ale uvidím. Nepochopil jsem tu tabulku dole s poštovným.

Jinak zde je menší naděje pro nás všechny, kdybychom se nezúčastnili KS projektu:
Citace:Promo - An item that Kickstarter backers will get in their rewards, and will not be included in the retail edition of Terraforming Mars: Turmoil. These items may be released at a future date as promotional materials and/or game expansions.
Promo items from this project will be available in the future from all the partners participating in this project, and from all the partners not participating. There is nothing in this project that is exclusive to pledging for this project. Each partner that makes Terraforming Mars will determine how they will distribute promos in their languages after the project ends. 
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#15
MindOK asi bude mať Promo karty. Otázne je, ako ich bude distribuovať.
Poštovné jednej krabice bude 13$. Stĺpce sú podľa výšky vybratej "odmeny" (pledge)
Tiež si počkám, čo tam bude za dalšie karty
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#16
Ty já to asi nevydržím a objednám... proč? Protože jsem jednou čekal na KS u jednoho zajímavého projektu a než jsem se rozkoukal, tak napsali, že daný bonus již nejde koupit nebo je již nedostupný (a to do konce zbývalo ještě víc jak polovina času)... - bylo to z důvodu toho, že byl o to enormní zájem.

Jde do toho někdo se mnou za jedno poštovné, jde to vůbec nebo je to blbost?
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#17
Tak dle FAQ

- součástí kampaně nebude žádný box na skladování/předešlé PROMO karty
- nelze mixovat jednotlivé jazykové mutace v objednávce
- PROMO karty (ne držáky herní desky) budou dostupné všem partnerům (distributorům) v limitovaném množství, takže bude možné získat i nějak omezeně při zahájení prodeje

A TEĎ TO NEJLEPŠÍ NAKONEC!
- dle FAQ jsem se dočetl, že bude potřeba celkem 78 "ochranných obalů (rukávů)" na karty. Počítám správně, že na obrázku s materiálem je tedy jen 60 ks karet a celkem tedy bude 18 ks PROMO karet?


[Obrázek: Yygtnvr.png]
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#18
OBJEDNÁNO a zaplaceno (možnost za 34USD)! Nedalo mi to a navíc to má vyjít v listopadu 2019, takže ideální vánoční dárek pod stromeček  Cool
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět
#19
Pekný research
na ZH napočítali 15 kariet. To je jedno, bude ich dosť. JA ešte rozmýšľam a lámem kamaráta Vítěz By sme sa podelili o poštovné. Prípadne sa k niekomu pridáme. Času ešte dosť, len nezabudnúť.
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#20
(16.4.2019, 21:17)Curuj JA ešte rozmýšľam a lámem kamaráta Vítěz By sme sa podelili o poštovné. Prípadne sa k niekomu pridáme. Času ešte dosť, len nezabudnúť.

Bacha na to poštovné, se mě zdá, že za každý kus se ti zvyšuje i poštovné dle tabulky (chápu-li to správně). Já už objednal, takže uvidíme co bude dál!

Jelikož má v roce 2020 vyjít už Mars Legacy, tak si myslím, že toto je poslední expanze (proto to sjednotili do jednoho velkého rozšíření z původně plánovaných 2 malých - dle webu to měly být v prvním globální jevy a ve druhém politika).
[Obrázek: vBn7y21.png]
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
OSTATNÍ DESKOVKY TM: PROMO KARTY - Kickstarter kampaň - Turmoil - přehled všech karet Eldenroot 1 932 29.4.2019, 20:01
Poslední příspěvek: EldenrootUživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)


This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.