CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
OSTATNÍ DESKOVKY TM: Výroba karet
téma založeno uživatelem Eldenroot - 19.1.2019, 22:58

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Curuj 2 Eldenroot 12 Skubin 8
#1
Pro TM vyšlo již pár hodně povedených fanouškovských rozšíření. Osobně nemám v plánu žádné z nich vyrábět, protože karet je dostatek a nikdy se nám zatím nestalo, že by došly (ani ve hře 4 hráčů). Navíc s každým rozšířením karty přibývají.

Toto téma zde píši spíše z důvodu, že oficiální dodatek ve formě 3 karet korporací zatím nevyšel v české edici a Mindok zatím neslíbil, zdali se tak stane (PROMO karty vyšly, tak doufejme, že se dočkáme). Tento dodatek je zatím jen a pouze dostupný skrz oficiální BGG store, kde na něj mají exkluzivitu. 

Nevím, jak je to v anglické edici základní hry a u rozšíření, ale u české edice je v balení základní hry a u každého z rozšíření dodány navíc 2 prázdné karty s natištěným rubem a prázdnou lícovou stranou (max je zde vytištěno Mindok). Lícní strana by se dala vytisknout v copy centru na lepší papír a vložit (ne lepit, bude držet i tak, fólie je přesně na rozměr karty) spolu s prázdnou originální kartou do ochranné fólie na karty. Problém je vyřešen - nikdo nepozná, že je vevnitř vložen papír navíc, ve fólii to nelze poznat a rub karty je originál.

Takhle by se mohly při nejhorším přeložit tyto 3 karty korporací nebo i případně další povedené karty z fanouškovských rozšíření a vesele je používat. Bohužel neumím ve Photoshopu a nedokáži nahradit anglický text. Použitý font a další věci včetně grafických prvků jsou ke stažení na BGG.

Do budoucna je zde tedy řešení :)
#2
Až budem mať niekedy čas, tak to prerobím. Ak to dovtedy nespraví niekto iný :D zatiaľ hráme s EN originálmi, ale až syn podrastie a naučí sa čítať, bude to horšie :D
Zháňam rozšírenie Obliehanie. Keby si na ne niekde natrafil za rozumnú cenu, daj vedieť :)
Odpovědět
#3
Pošli mi odkaz na ty karty a já kouknu jak náročné by to bylo. PS je můj dávný kamarád.  Mrknutí

Jinak v mé krabici na mě čekala jen 1 prázdná karta. Tak buď tebe obohatili, nebo mě ochudili.  Vystrašený
Odpovědět
#4
Odkaz na obrázky je zde, jsou tam ve velkém rozlišení. 

Odkaz na FONT a další grafické prvky mohu zaslat zítra, dnes už jdu odpočívat  Ospalý

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Odpovědět
#5
(19.1.2019, 23:11)Eldenroot Napsal(a): Odkaz na FONT a další grafické prvky mohu zaslat zítra, dnes už jdu odpočívat  Ospalý
 

Už mám karty čisté bez textu, tak by se mi pak hodil ten font  Mrknutí
Odpovědět
#6
Zkusím dnes, od víkendu jsem nějak ve skluzu a nedaří se mi to dohnat.

Omlouvám se, zkusím to napravit :)
Odpovědět
#7
@Skubin - tady je odkaz na téma, kde se to řešilo

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

Odpovědět
#8
@Eldenroot Díky, do konce týdne na to kouknu.  Palec nahoru
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#9
Budu se těšit!  Hvězda
Odpovědět
#10
@Skubin - povedlo se? Je potřeba nějak doladit český překlad nebo něco?
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)