CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
RÉBUSY Carcass ONE
téma založeno uživatelem šmoula - 31.5.2019, 11:33

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 2 Chmura 8 Curuj 1 danka 1 Eldenroot 6 Kamzik 1 Knorovi 1 Skubin 2 šmoula 13 TomasZez 1
#1
Pokouším se trochu programovat, tak proč neudělat carcassonne pro 1 ?  Pracovní název Carcass ONE (čti Karkas van) Usměvavý . Upozorňuji, že nejsem programátor, takže na to prosím berte ohled Usměvavý

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]


pokud by jste chtěli hrát offline - 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



Jedná se o obdobu tetrisu - skládáte dílky a po ukončení nikoliv řady, ale města,cesty a kláštera dané kostičky zmizí a vy získáte body.
Hru je možné vyexportovat na Win,macOS,linux, android a html. Pro vaše potřeby jsem zvolil html ať nemusíte nic instalovat, byť je to v prohlížeči podstatně pomalejší. Doporučuji stáhnout offline verzi (exe, mac nebo apk pro android)
Pokud hrajete na PC, tak levé myšítko pokládá kartičku a pravé otáčí. Na mobilu je to o něco horší a k otáčení slouží šipky pod kartičkou.
Budu rád za Vaše názory a náměty...
Nevíte někdo, jak je to s licencí kartiček ? nebude mě za to HiG uhánět ?
díky Usměvavý

Aktuální verze má:
-Hlavní hru vč. možnosti odeslání/zobrazení skóre
-12 úrovní dobrodružství (na dalších stále pracuji)
#2
(31.5.2019, 14:45)Skubin Napsal(a): Je to moc pekne! Jen pro zajimavost co je to za programovaci jazyk a v jake aplikaci to pises? QT/WS?  Palec nahoru Myslí si svoje
GODOT game engine (

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

).

Jinak pro ostatní:
vylepšeno "napovídání" kam kartičku umístit. Pokud kartičku nelze umístit, tak se zobrazí konec hry. Pro restart hry klikněte na restart vpravo dole.

Technická - aktuální verzi budu dávat zatím do stejného odkazu a občas doporučuji použít @Eldenroot metodu CTRL+F5.
[-] 1x   borks
Odpovědět
#3
(1.6.2019, 8:41)Eldenroot Napsal(a): Spise jedna technicka - mam problem s logikou skladani karticek ke kraji, myslim si, ze by nebylo od veci, aby se okraj pocital jako ukonceni mesta nebo cesty... takhle totiz nejde se techto karet uz zbavit...
Kdyby kraj ukončil cestu/město, tak si myslím, že by to bylo až příliš jednoduché. Kartiček se dá zbavit šikovně umístěným klášterem - to je taková "bomba", která zničí 3x3 kartičky Usměvavý
Odpovědět
#4
Provedl jsem menší úpravy (jako třeba : uzavřené oblasti mají animaci a zvuk, pokud je možno, tak se kartičky samy otočí).
Prosím o náměty co se dá ještě vylepšit.
V plánu je:
 - možnost odeslání výsledku
 - hudba
- main manu
Díky.
Dále jsem vyexportoval do exe (windows 64bit) a apk (Android), pokud by jste chtěli hrát offline - 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

[-] 3x   borks, Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#5
Drobná aktualizace.
Konečně se mi podařilo přidat možnost odeslání score, které se objeví po skončení hry. Prosím o uvádění stejného nicku jako máte zde na fóru.
Aktuálně se to nahrává na externí server a lze to zobrazit jen přihlášeným uživatelům - což se mi moc nelíbí...takže to budu ručně sem dopisovat - do prvního příspěvku.
Nyní mám cíl, aby to šlo zobrazit přímo ve hře + ještě poladit přístup z mobilu přes webové rozhraní. 
Doporučuji CTRL+F5.
Prosím tedy o test Usměvavý
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#6
(11.6.2019, 11:50)Skubin Napsal(a): Neplanujes to udelat i pro Apple? V praci bych rad lamal rekordy  Nechápavý
Nemám s tím problém Usměvavý jen nemám možnost Apple nijak vyzkoušet :-\ pokud bys to pro mě odzkoušel tak budu jen rád Usměvavý
nevím jaký má Apple zabezpečení, jestli dovolí instalaci sw mimo store. Uvidíme, večer zkusím zkompilovat Apple balík Usměvavý
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#7
Do menu jsem přidal možnost zobrazit "HIGH SCORE" Usměvavý
doporučuji CTRL+F5
Usměvavý
Odpovědět
#8
(13.6.2019, 8:13)Chmura Napsal(a): A to už jsem si myslel , že hra nejde vylepšit! Myslí si svoje
   Nebude na fóru tabulka odeslaných výsledků? Usměvavý
Dobrý nápad, ale aktuálně nevím jak data dostat do web podoby. Pokud by se našel někdo, kdo dokáže zobrazit json do tabulky, tak budu jen rád  Nechápavý ​​​​.
hodil bych to asi po svolení @Eldenroot do Carcassonne cup.
Odpovědět
#9
Update:
-možnost změnit jazyk v hlavním menu
-optimalizace kódu, takže by hra měla běžet o nebo svižněji
-nastínění nového typu hry - dobrodružství (ve vývoji)
Odpovědět
#10
(23.6.2019, 15:16)Curuj Napsal(a): taká technická: ak idem do menu, nemôžem dať späť. nevrátim sa teda na rozohratú hru Smutný
Pravda.
​​​Hned vysvětlím proč to tak je.
jednak přepínání mezi obrazovkami je v engine řešeno tak nějak řekl bych nešikovně a moc nevím jak udělat, aby ses mohl vrátit zpět do hry  Smutný . Ale určitě to nějak vyřešit půjde... Jen nevím jak...
Ono, když už jsi ve hře, tak většinou nepotřebuješ jít do menu. Ale samozřejmě jsou i situace, kdy se to může hodit...
Na druhou stranu dá se říci, že všechny hry tuto funkcionalitu mají, tak nevím proč u nás by to mělo chybět... Myslí si svoje Nerd
dík za zpětnou vazbu  Cool
[-] 1x   Curuj
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)