CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO Mýtné, křižovatka
téma založeno uživatelem LunarHexagon - 20.9.2021, 21:23

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Bumsakalaka 4 Chmura 4 LunarHexagon 6 peťul 1
#1
V pravidlech je napsáno, že "křižovatka" je malá vesnice se 2+ cestami, ne klášter či město
Dá se vydedukovat, že "křižovatka" není tedy věc jako základy věže (rozšíření Věž), místo pro šapito (Cirkus), ovocný strom s ani bez žetonů ovoce, jezírko přívozu a obdobné funkční objekty nebo "kruhové objezdy", které jsou celé jedna cesta
Co ale taková ta cesta mezi "obloučkama" města, která je dle pravidel rozdělena (karty nemůžu teď narychlo najít, vyfotit a dát sem ani hledat jejich kódové označení, ale můžu to zkusit dodat zítra až budu mít čas bude-li to třeba, omlouvám se vzpoměl jsem si na to těsně, než vyrážim do práce) nebo obdobná karta z rozšíření Oslava II, kte se na této křižovatce nachází stany, případně pak je ještě karta z rozšíření Ovce a kopce, kde cestu rozděluje jen jeden domeček na dvě cesty, jsou tyto a obdobné struktury možným místem pro mýtnici, nebo to dle pravidel vyloženě musí být ta vesnička s několika domečky?
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
#2
Mám za to, že se křižovatkou pro účely tohoto rozšíření myslí právě vesnička s domečky, ke které vedou dvě, tři, nebo čtyři cesty. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   LunarHexagon
Odpovědět
#3
No, Vesnice je proste toto:
[Obrázek: Lw5OYuN.png]
Cize, udupana zem bez travy, vacsinou so studnou v strede, vela domcekmi a v strede karticky s tym, ze takato dedinka ukoncuje cesty.
Su len v novej edicii a v zakladnej hre su to tieto karticky:
[Obrázek: c9kIPys.png] [Obrázek: ixFJBRr.png] [Obrázek: hecJdC4.png]
Kazde dalsie rozsirenie ich obsahuje menej a menej, takze sa rozsirenie #3537 uplne straca vo velkych hrach. Navyse mas dostatok panacikov, aby si skoroval lepsie. Cize ak ziskas vdaka tomu 10-20 bodov, tak je to uspech.

Ak sa vsak hra len so zakladnou hrou, tak tam to ma fakt dobry efekt na body a hratelnost.
[-] 2x   LunarHexagon, peťul
Odpovědět
#4
Jestli je myšlena kartička z #1287 tak křižovatka mezi městy obsahuje "vesnici" tím pádem lze umístit mýtnici. Koukal jsem ale že součástí tohoto rozšíření je i křižovatka která "vesnici" neobsahuje tam by mýtnice jít umístit nemělo.
[-] 1x   LunarHexagon
Odpovědět
#5
Děkuji za doplnění! Jsem rád, že jsem se nemýlil. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#6
Tudíš musí jít vyloženě o skupinu baráčků od které vede 2+ cest, tedy ne jeden domek, kupku křoví a již vyloučené jiné (funkční) struktury?
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
Odpovědět
#7
Držel bych se obdobného typu kartičky, jaký je zobrazen v návodu k tomuto rozšíření.
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#8
Nie toto nie je Vesnice / Dedinka. Toto je len krizovatka, cize #3564 sa tu polozit neda. (Teda da, ale mimo pravidiel :D)
[Obrázek: q5D3Ptf.png]
[-] 1x   LunarHexagon
Odpovědět
#9
děkuji za ujasnění, uvidím, jak se mýtnice zahrají, pokud se budou hrát blbě, jak je výše zmíněno, že je málo využitelných křižovatek, asi půjdu na domácí úpravu prvidel, protože tento koncept získávání bodů je zase trochu jiný a tak ho nechci prostě odhodit stranou
[Obrázek: green-meeple.png]L.H.[Obrázek: green-meeple.png]
Odpovědět
#10
Ano zase sklouzáváme k tomu, že jsou rozšíření testovaná pouze se základní hrou... Smutný
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Křižovatka ve tvaru T (dělené křoví) Treperenda 7 1761 29.12.2020, 20:23
Poslední příspěvek: Chmura
PRAVIDLA-VYŘEŠENO Křižovatka Mizaj 4 1198 25.1.2020, 3:18
Poslední příspěvek: Chmura
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO Dotaz na pravidla - Mýtné Kamzik 5 1179 31.12.2019, 15:37
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)