CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Různá rozšíření
téma založeno uživatelem Sleepy - 17.1.2015, 12:15

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
BloBlo 8 Bombe 2 borks 2 C6H6 1 Chmura 35 Curuj 2 Danilka 1 Eldenroot 10 endomame 1 FRANTIK 1 GinBook 3 gowery 3 Jana.Zat 6 Joachim 10 1 Katka Slaninová 1 Neuge 1 Pejdos 2 PesBobes 3 PetraP 1 PetrM 1 peťul 9 pripluv 8 rpo7 1 SKAM 4 Sleepy 5 šmoula 10 tazatel 3 xSiskaA 5
#1
Ono by bylo fajn vycházet a mít pravidla v cz založená na annotated rules. Část jsem si pročetl a ty originál česká pravidla jsou občas nesmyslná a uživatel, který není zběhlý, tak ho to může zmást nebo se to naučí hrát špatně.
[-] 1x   Sleepy
#2
Mindok či dříve Albi, jakožto původní distributor pro ČR, to mají podle mě na háku :) od nich se ničeho nedočkáme. Ještě že tu na fóru máme uživatele, kterým to není jedno a své výtvory sdílí s ostatními. Děkujeme!
#3
@peťul @Chmura a ostatní

Rád bych poradil, ale moc často s tímto rozšířením nehrajeme, takže to nechám na zkušenějších  Nerozhodnutý
#4
Díky @Chmura za detailní posání a výklad pravidel, osobně mám s něma taky občas problémy (a to nemalé... hlavně když se kombinuje všechno dohormady - vícero mini rozšíření a velkých rozšíření). Jsem rád, že zde máme někoho, kdo se v pravidlech vyzná a můžeme se na něj kdykoliv obrátit! Diky! Mrknutí
[-] 1x   Chmura
#5
(6.10.2017, 16:09)PetrM Napsal(a): No s pravidly je momentálně hlavně problém v tom, že je zablokována download sekce, takže se k nim nedá dostat.

Vše je v řešení, snad během víkendu naleznu dostatek času a najdu řešení... budete informováni oznámením na hlavní straně, až k tomu dojde. Díky za pochopení!
[-] 2x   Chmura, PetrM
#6
(2.1.2018, 12:06)šmoula Napsal(a): 2. nevlastním sice řeku, ale v pravidlech by to mělo být uvedeny, že řeka nemůže vést jak říkáš do tvaru "U" - musíš ji hold otočit na druhou stranu Usměvavý - pokud se v tomto bodu pletu, tak prosím o korekci

Ano, máš pravdu, řeka se nesmí spojit oběma konci do jednoho velkého "kruhu".
#7
Velké "U" se samozřejmě hrát dá, větší šance je, když třeba hrajete řeku I + II + III dohromady a k tomu máte ještě minirozšíření z Games Quarterly 11, které přidává další části řeky... ano, vím, že toho je už trošku hardcore režim a dost lidí řekne, že se hraje max s jednou řekou, ale má to své kouzlo.

Zde je návod s vysvětlením:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



EDIT: řeka musí mít vždy svůj začátek (pramen) a konec... nelze tedy spojit konce řeky dohromady (setkal jsem se tím, že někteří to tak hráli...)
#8
(7.7.2018, 22:09)Joachim 10 Napsal(a): Ahoj, dotaz k pravidlům z pátého vydani. Mám-li město uzavřeno ze dvou dilu kartiček, přičemž na jedne z nich je erb, pocita se mesto za 3 body?

Záleží jaké pravidla hraješ (pokud jsem tvou otázku pochopil správně).

Buď bereš za město ze dvou karet za 2 body nebo za 4 body (obě varianty jsou přípustné, je jen na dané hře, jak se skupina domluví, pravidla povolují a myslí na obě varianty, minimálně u staršího Carcassonne). Pokud máš ve městě erb, tak si připočti jeden bod dva body navíc za každou kartičku/vyobrazení orbu. Takže v tvém případě buď 3 4 nebo 5 6 bodů v závislosti na zvolené variantě pravidel.

EDIT: Opraven počet bodů za erb.

EDIT: Opraven celkový počet bodů. Mrknutí
#9
Samozřejmě máte pravdu, už mi to včera večer před spaním v hlavě neseplo, takže jsem se přepočítal  Odhalen  Omlouvám se tazateli za mystifikaci, svůj příspěvek jsem opravil. Děkuji kolegům, že mě opravili!
#10
Ideálně vytvořit nové téma s dotazem, prosím a děkuji.



Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Kupci a stavitelé Joachim 10 14 5 214 16.4.2022, 23:53
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Katapult Losos 6 1 554 10.2.2020, 17:10
Poslední příspěvek: LunarHexagon
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Kruhy v obilí Chmura 4 2 008 8.11.2019, 16:28
Poslední příspěvek: Eldenroot
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Hostince a katedrály Gabča Halasová 7 3 338 26.2.2019, 22:20
Poslední příspěvek: Chmura
  PRAVIDLA-VYŘEŠENO DOTAZY NA PRAVIDLA - Rozšíření OPAT (Nová edice) Katka Slaninová 10 2 840 16.2.2019, 20:10
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)