CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Databáze/vyhledávač všech kartiček pro Carcassonne
téma založeno uživatelem Eldenroot - 17.7.2018, 21:03

Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 2 Eldenroot 8 endomame 1 Mroj 6 PetrM 1 šmoula 2
#1
@Mroj mě přivedl na tento dotaz - neexistuje něco takového, nevíte o něčem? A případně, nebyl by zde někdo, kdo by byl zručný v javascriptu nebo něčem podobném a nevytvořil (nepomohl by mi) s vytvořením takovéto databáze? Bohužel na toto asi mé znalosti laika samouka, který má programování jen jako hobby na delší zimní večery, nestačí  Smíšené pocity

původní téma s dotazem: 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



Kde se dají sehnat kódy všech karet? Jak je to řešeno Carcassonne v1 vs v2? 

Předem děkuji!
#2
Já bych s tímto velice rád pomohl. Povoláním jsem programátor, takže to bude technologicky vytvořit hračka. Spíš bude pekelná práce to všechno sakum prásk naskenovat a přidat k tomu data. Určitě by to vznikalo měsíce, taková databáze, ale myslím si, že je tady hodně členů, co má (jak říkají) "úplně všechno co kdy vyšlo na světě", takže když každý naskenuje co má, určitě to půjde dát dohromady. Nakonec by z toho byl světový unikát... Kdyby tam pak bylo časem úplně všechno - nejen v1 vs v2, ale i různé mutace a retisky apod. Usměvavý
[Obrázek: green-meeple.png] 
[-] 2x   Chmura, Eldenroot
Odpovědět
#3
@Mroj - tak to mám radost, že zde máme mezi sebou programátora, který to vykonává i jako profesi... bohužel já se tmu věnuji jen a pouze okrajově a vše jsem se nějak tak naučil na koleni doma... co neumím, tak to najdu na Googlu a takovou hnací silou je tato komunita, když přichází nové a nové požadavky na nové funkce a vylepšení  Velký úsměv

Osobně bych se představoval něco takového (používám to k deskové hře Mars: Teraformace) - běží jim to na GH pages, podporuje to jak filtrování, tak zobrazení detailu kartičky - 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

- zde by se dalo hodně odkoukat.

Dost věcí si myslím (oficiální rozšíření, která vyšla globálně) není problém sehnat jako karty, dále se dají sehnat (použít) podklady použité v softwaru JCloister zone (

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

). Každopádně je to běh na delší trať, ale stál by za to!
Odpovědět
#4
Tyjo, ta stránka cos poslal, vypadá hodně dobře. Všechny ty možnosti jsou o datech, která dokážeme ke každé kartičce uložit do databáze. Takže vyhledávátko by pak nemuselo být jen podle názvu, rozšíření. Ale prostě si člověk zaklikne, že chce všechny kartičky se zahradou pro Opata nebo nakliká nějakou kombinaic typu - všechny kartičky co mají na dvou stranách cestu a na dvou město... Bylo by to super no. Usměvavý

A vykrást JCloister je taky super nápad. :D
[Obrázek: green-meeple.png] 
Odpovědět
#5
(17.7.2018, 21:30)Mroj Napsal(a): A vykrást JCloister je taky super nápad. :D

Musíme si alespoň do začátku pomoci všemi způsoby  Hodně naštvaný Vítěz
 
(17.7.2018, 21:30)Mroj Napsal(a): Tyjo, ta stránka cos poslal, vypadá hodně dobře.

Souhlasím, kromě Carcassonne (po dlouhých snad 15 letech) nás před Vánoci chytla horečka s kolonizací Marsu, takže jsem to objevil docela náhodou, ale je to velmi užitečné, když je potřeba něco rychle vyhledat nebo se jen ujistit (pořád lepší než se prohrabat témař 300 ks karet).
Odpovědět
#6
Tak to kdyžtak dejme jako nějaké hlasování, pokud bychom se do toho měli pouštět. Jednoduchý "funkční" nástřel může být hotov nad testovacími daty (dejme tomu sadou kartiček ze základní hry) během pár dní. Pak už by se mohly řešit nějaké další prvky jako vizuál, animace, integrace, apod. Nicméně nejdůležitější je navrhnout tu databázi atributů, "co všechno" se o každé kartičce bude uchovávat.
[Obrázek: green-meeple.png] 
[-] 1x   Eldenroot
Odpovědět
#7
Za mě určitě ano! 

Co bych si představoval:
- možnost filtrace dle rozšíření
- možnost filtrace dle zobrazení louky/cesty/města/klášteru/orbu atd.

Co víc?
Odpovědět
#8
(18.7.2018, 6:32)Eldenroot Napsal(a): Za mě určitě ano! 

Co bych si představoval:
- možnost filtrace dle rozšíření
- možnost filtrace dle zobrazení louky/cesty/města/klášteru/erbu atd.

Co víc?

-Podle edice hry.

Za mě určitě palec nahoru! Další perfektní projekt na světě! Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#9
(17.7.2018, 21:34)Eldenroot Napsal(a):
(17.7.2018, 21:30)Mroj Napsal(a): A vykrást JCloister je taky super nápad. :D

Musíme si alespoň do začátku pomoci všemi způsoby  Hodně naštvaný Vítěz
 
(17.7.2018, 21:30)Mroj Napsal(a): Tyjo, ta stránka cos poslal, vypadá hodně dobře.

Souhlasím, kromě Carcassonne (po dlouhých snad 15 letech) nás před Vánoci chytla horečka s kolonizací Marsu, takže jsem to objevil docela náhodou, ale je to velmi užitečné, když je potřeba něco rychle vyhledat nebo se jen ujistit (pořád lepší než se prohrabat témař 300 ks karet). 

ahoj, ahoj ... já takhle propadl karetce Star Realms ... JEDNODUCHÁ NA VYSVĚTLENÍ A SKVĚLE HRATELNÁ I PO STÉ
endomame, hrdý člen Carcassonne FORUM od 27.5.2014.
Odpovědět
#10
@endomame trochu off-topic, držme se tématu, dík
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  Seznam "všech" rozšíření Bombe 5 3265 3.4.2018, 11:39
Poslední příspěvek: Skubin
  Hrabě z Carcassonne - rozdíly kartiček Eldenroot 2 1419 23.7.2017, 8:41
Poslední příspěvek: Eldenroot
  Nová edice - rozdíly v odstínech kartiček Eldenroot 0 947 22.7.2017, 21:18
Poslední příspěvek: Eldenroot
  Odstíny a "prohnutí" kartiček Petr Blanc 12 3479 22.1.2017, 21:47
Poslední příspěvek: Skubin
  Ořez kartiček pro tisk Eldenroot 2 1670 7.12.2014, 21:05
Poslední příspěvek: Eldenroot



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)