CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Jak máte uložené své CARCASSONNE?


téma založeno uživatelem Chmura - 12.2.2022, 15:19 |

...
Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
alienated182 1 Bumsakalaka 7 Chmura 8 Den Ozzy 1 Eldenroot 1 Fanny 2 hepyno 3 Kamzik 3 Krispe157 1 Kroli 1 Mati 7 Mrs.nick 7 Sandrus90 6 Scott 1 šmoula 6 tdriling 1 xwinte00 1
#41
Tak moje krabice BigBoxu z 95% C2, něco málo z C3 ukazuje 5,3kg, krabičky na kartičky papírové vzor Chmura, veškeré figurky v plastových krabičkách které jsem si vytiskl na 3D tiskárně, pravidla pouze ze srazových rozšíření, ostatní pravidla jsou mimo.
Odpovědět
#42
Sám jsem si udělal vložku.
Udělal jsem několik různých pro C1 C2 C3 a pro zimní edici.
[Obrázek: FZOD33Y.jpeg][Obrázek: zIXnjr1.jpeg][Obrázek: lQiZuLe.jpeg][Obrázek: QThl1Ec.jpeg][Obrázek: m1fMsgo.jpeg]
Odpovědět
#43
Na youtube se objevil pěkný nápad včetně postupu výroby insertu do BigBoxu. Asi nemá cenu všechno popisovat, raději se podívejte, minimálně pro nějakou inspiraci se může hodit Mrknutí


Odpovědět
#44
Takže mam hotovo - Big box a rozšíření, casem ještě dotisk symbolu a čekám na krabičky na ty malý věci. Rozlišovače jsou L na velikost okýnka, takže zrovna kartičky vytáhnou ven ( já mam dlouhý nehty a přítel zase tlustý prsty, tak se nám to oběma dalo blbě xD)

Přiložené soubory Miniatury
               
Odpovědět
#45
Ahoj kamarádi,

už je to nějaký ten pátek kdy jsem začal vymýšlet inserty do deskovek pomocí 3D tisku. Her je doma opravdu hooodně (odhaduju tak 300 + nejrůznější rozšíření) a je potřeba tomu dát nějaký řád Usměvavý Nicméně jsem založil youtube kanál kde svoje inserty ukazuji a na ZH následně prodávám a asi brzo udělám eshop. Ale teď to hlavní proč Vám to tady píšu - došlo totiž konečně i na Carcassonne!!! Narval jsem základ a všech 10 rozšíření do jedné krabice. Pokud budete mít k insertu připomínky, tak klidně napište Usměvavý Zároveň hned napíšu že vzhledem k mému budoucímu podnikatelskému záměru nezveřejním data k tisku (snad pochopíte), ale pokud by měl někdo z našeho fóra zájem, určitě jsem ochotný udělat zajímavou cenu - v podstatě za náklady. 

Video ZDE: 

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



Mějte se fajn 

Fanny

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#46
Ja by som bol za insert do Big boxu, kde schovám všetky rozšírenia, minirožšírenia, duchov i zimné Carcassone Velký úsměv
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#47
No já mám každopádně v plánu ještě jak mám tu svoji dřevěnou truhlu udělat právě pokud to půjde všechno tímto způsobem - to znamená všechno co patří k základu aby fungovalo na stejném principu. Ty boxy budou pořád stejné, jen by se lišilo umístění do té mojí truhly a to krabice od bigboxu, ale kdy se k tomu dostanu je otázkou Usměvavý ještě že toho není tolik Velký úsměv

Fanny
Odpovědět
#48
Tak a je to tu. Další nový box. 
Tento krát som sa rozhodol ísť inou cestou a to cestou 3D tlače. Dostal som novú tlačiareň (mimochodom odporúčam

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

) a tak som ju chcel dostatočné využiť.
Rozhodol som sa teda prejsť z dreva na plast(filament krémový s vyššou pevnostnou triedou). Nový box som veľkosťou musel prispôsobiť skórovacej doske. Je to vlastne veľkosť ako klasická krabica ale stým že som ju zmenil z obdĺžnika na štvorec(to bol vhodný rozmer na rozdelenie panorámy). 
Mal som určité veci(podmienky) čo som chcel mať na tejto konkrétnej krabici a to bolo využiť tú krásnu panorámu čo vytvorili zo všetkých nových rozšírení 1-10 ktoré vyšli a tak som musel prispôsobiť aj výšku krabice = no prosto tak aby sa tam tá panoráma vošla tak ako je originál + nejaké tie okraje. Nechcel som lepku dať presne na roh krabice (vyzeralo to divne) Takže som každej strany pridal zopár milimetrov (5-6mm) aby panoráma vynikla a hlavne aj vrch krabice. Tam mi umelá inteligencia troška pomohla upraviť obrázok zo základnej krabice a roztiahla obrázok do štvorca aby zachovala pôvodný obdĺžnikový tvar.
Z vysúvacieho veka som prešiel na klasické veko. 
V krabici sa nachádza:
Základná hra + oficiálne rozšírenia 1-10 + Mini rozšírenia + Rieka (v skratke najnovší BIG BOX 2025 + oficiálne veľké rozšírenia)
Celý box bol navrhnutý tak aby sa hrá rozložila čo najrýchlejšie a aby všetky komponenty sa dali vybrať a  použiť čo najrýchlejšie. Ale ako dobre vieme samotné miešanie kariet zabere najviac času. 
Upustil som z toho, aby kartičky boli v priehradkách (v drevenom boxe som zistil že sa ťažšie vyberajú) . Viac menej aby boli chránené tak som pre každé rozšírenie vytvoril samostatnú škatulku a snažil som sa nájsť filament ktorý odpovedá farbe daného rozšírenie na krabici. 
Škatule sú rôznej výšky na základe toho koľko sa tam nachádza kariet. To mi zaručujem to že viem presne koľko kariet potrebujem aby bola krabička naplnená. 
Plus som použil pekné ornamenty z oficiálnych krabíc ako vodoznak pre krabičky. 
Pohral som sa aj použitím magnetov (musel som ich minúť - mal som ich veľa). To už budete vidieť na obrázku. Všetko dobre drží. 
Figurky hráčov som rozdelil do 6 chlievikov. Náhodne položené v chlieviku (žiadne zdržovanie s ukladaním) Samotná skorovacia doska sa zasúva zboku.. čiže figurky nevypadnú. Doska sa nešúcha a pekne ich drží aby nevypadli. 
Pre rôzne figurky som vytvoril takú plochu (ani neviem ako to nazvať) škatulu, kde sú zásúvky. A každý šuflík má dostatočný počet magnetov aby to držalo a nevypadlo. Vyberanie je jednoduché. 
Na spodok som ukryl veľké štartovacie karty + dvojkarty draka + korunu pre Turnaje. 
Tak som vám to opísal v skratkosti viac uvidíte na fotkách + nižšie link na video. Z výsledkom som opäť spokojný. 
 Mrknutí

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



Tento box je ako dodatočný box už k drevenému čo mám.. tam bude pôvodná C2 verzia plus fanúšikovské. 

[Obrázek: 4YURcne.jpeg]

Přiložené soubory Miniatury
                       
                   
                   
       
Odpovědět
#49
Vypadá to fakt dost dobře - vlastně perfektně! Wau
Ale hlavně se těším, až to uvidím naživo.
Gratuluji, jako vždy dobrá práce!  Palec nahoru
[-] 1x   Mati
Odpovědět
#50
To je zatím nejhezčí návrh úložného prostoru z 3D tisku, jaký jsem kdy viděl! Obzvlášť se mi líbí, jak jsi použil výsledkovou tabuli jako víko pro figúrky. Skvělé!
[-] 2x   Mati, Mrs.nick
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA Divy lidstva - Jak uložit toto rozšíření? Chmura 14 223 21.10.2024, 14:29
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA 3D Start a insert-JAK SESTAVIT a VYLEPŠIT Chmura 4 179 2.11.2023, 17:44
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Polep papírových krabiček (jak na to) Chmura 0 64 18.3.2023, 2:59
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)