Nepřihlášený uživateli, vítej na našem fóru! Pro zpřístupnění všech funkcí, stahování obsahu a přístupu do sekce "Ke stažení" se prosím PŘIHLAŠ nebo ZAREGISTRUJ.
Vítejte návštevníku! Registrovat se
Přihlásit/registrovat se přes:
Tak uz aj ja som včera dočkal balika s cundo... ked som videl že vám uz skoro pred 10dnami došiel balik a to sme objednali skoro všetci v ten istý deň.. ale došlo pred Vianocami tak je dobre.. No každopádne ma milo prekvapili lebo po objednani mi v maily vypisalo že spiel kartu už vypredali.. ciže som bol v tom že ju nedostanem. A ONA tak karta tam nakoniec bola...( konecne aspon jednu budem mat original).
Dalsiu bizarnost bola že som dostal časopis k tomu co som si neobjednal...(bol som malicko prekvapeny ze ci v tom casopise nenajdem nejake dalsie rozsirenie ku Carcassonne.. ale bohuzial nie..
Ja som si objednal jednu kartu opanstava navyssie kedze mam 7 farieb figurok.. to len pripade ze sa bude hrať v 7(co asi nebude nikdy ) a došla mi dosť troska dosť odlisna karticka od originalu... sak posudte sami mam v prilohe. Ta s tymi užšími okrajmi je original..
Dalej to boli vežičky na fan rozširenie čierna veza... tu som si hned včera spravil
(21.12.2021, 11:54)Mati Napsal(a): Tak uz aj ja som včera dočkal balika s cundo... ked som videl že vám uz skoro pred 10dnami došiel balik a to sme objednali skoro všetci v ten istý deň.. ale došlo pred Vianocami tak je dobre.. No každopádne ma milo prekvapili lebo po objednani mi v maily vypisalo že spiel kartu už vypredali.. ciže som bol v tom že ju nedostanem. A ONA tak karta tam nakoniec bola...( konecne aspon jednu budem mat original).
Dalsiu bizarnost bola že som dostal časopis k tomu co som si neobjednal...(bol som malicko prekvapeny ze ci v tom casopise nenajdem nejake dalsie rozsirenie ku Carcassonne.. ale bohuzial nie..
Ja som si objednal jednu kartu opanstava navyssie kedze mam 7 farieb figurok.. to len pripade ze sa bude hrať v 7(co asi nebude nikdy ) a došla mi dosť troska dosť odlisna karticka od originalu... sak posudte sami mam v prilohe. Ta s tymi užšími okrajmi je original..
Dalej to boli vežičky na fan rozširenie čierna veza... tu som si hned včera spravil
Ten Rail road ink je nějaké rozšíření nebo je to jen klasika deska?
(8.6.2022, 13:19)danka Napsal(a): Moje Zásilkovna měla tentokrát takovýto obsah. Kdo první uhádne co jsem si to zase vymyslela, tomu (možná) jednoho meeplíka dám
(22.11.2024, 23:03)Weetek23 Napsal(a): Jsem mile překvapen, že objednávku z Adventního výprodeje, co jsem trochu hekticky, ale úspěšně udělal v úterý po poledni, jsem dnes ráno našel v práci na stole doručenou. I s bonusovou rouškou a dvěma oranžovými žetonky, co se asi do obálky zatoulaly omylem. Z kterépak hry jsou, víte někdo?
Ahoj, prosím chystám se objednat a nikde mi to neukazuje jak se dostat ke spielkarte, mužů radu X)
asi poznáš.
V kosiku musis mat minimalnu hodnotu 20 eur ( ja radsej davam 21-22 pre istotu)
Potom v suhrne napises SPIEL24 a musíš potvrdit > zaplatis a budes dufat ze este bude
asi poznáš.
V kosiku musis mat minimalnu hodnotu 20 eur ( ja radsej davam 21-22 pre istotu)
Potom v suhrne napises SPIEL24 a musíš potvrdit > zaplatis a budes dufat ze este bude
Dekuju, nakonec se mi to povedlo, kéž by to bylo jen za 21 xD nechala sem tam s poštovným 76 xD
Fuu no dosť... niektory to tak robia ze aby mali na dalsi rok čo do kosika tak si nejake rozsirenia nekupia a potom aby splnili podmienku 20 eur tak si kupia rozsirenie alebo nejake doplnky aby znova mali limit 20 eur na spiel kartu.. alebo zoberes prázdne platy.. na fanusikovske rozšírenia... tych nikdy nie je dosť
(2.12.2024, 17:43)Kamzik Napsal(a): Dnes dorazila objednávka z cundco.de - Podzim, Lázně, meeple náušnice, Spiel 24, speciální barvy meeplů (ať můžu dodělat hodiny) a jako vždy prázdná plata. Nepoškozené, akorát plato s Podzimem dali jako "kryt" meeplů a náušnic, tak je dost prohlé, ale to se vyrovná. Takže spokojenost.
hmm možná by som sa len spýtal či prázdné plata majú nejake využitie?
lepíme si na to rôzne fanušikovaské rozšírenia.. Sú dve možnosti:
1.) bud si niekto kupí starú hru a prelepuje karty
2.) rozšírenia sa lepia na tieto prázdne pláty.. tak si vieš by istý na 100% že tie karty nie sú obohraté alebo nejak poškodené.
Nechválim sa často s niečím ale o toto sa svami rád podelím.
Nedávno sme sa vrátili aj pár účastníkmi tohto fóra z festivalu(13-14 Septembra) priamo z mesta Carcassonne vo Francúzsku kde sa prvý krát prezentovali oficiálne nové/pozmenené rozšírenia pre túto hru. Pre mňa to bolo prvé stretnutie s touto akciou a zároveň prvá návšteva tohto krásneho mesta. Už rozumiem prečo si autor túto hru zobral ako inšpiráciu pre vytvorenie tejto skvelej hry.Nezabudutelny žažitok.
No každopádne tam bolo veľa nových kamarátov a fanúšikov tejto hry kde každý vytvoril-priniesol-prezentoval svoje fanušikovske rozsirenia. No skrátka niečo úžasne. Pre mňa to boli hotové prvé Vianoce tento rok kedže som dostal kopu nových rožšírení. Darčeky/obálky sa tam rozdávali jedna radosť. Moje druhé Vianoce prídu začiatkom nového mesiaca(oktober) a to kompletná zbierka 1 až 10 nových oficiálnych rozšírení.
Ja som mal tiež pripravenú promo kartičku pre túto akciu a s každým s ktorým som sa stretol/spoznal odo mňa dostal túto kartu s mini jednoduchym pravidlom. Bola to promo kartička 9 štatov ktoré som vedel že sa tam stretneme. Bol som prichystaný. Ale prekvapilo ma že som naozaj rozdal všetko. Plus nejaké drobnosti ako katapulty + nejaké trofeje, ktoré si u mňa dali robiť.
Najvacsi zažitok bolo asi osobne stretnutie s autorom tejto hry Klaus-Jürgen Wrede. Je to velmi bohovsky chlapik.. Darček vo forme katapultu sa mu pačil. Zopar podpisov fotečka a bol som vybavený.
PS: nepýtajte sa ma aké sú to rozšírenia a ako fungujú lebo sám som to ešte neprešiel a neviem o čo sa jedná. samozrejme sú tam niektoré ktoré už vlastním ale sú originálne vytlačené a nie lepené. Veľa veci sa dá dohľadať aj na Carcassonne central fóre
a ešte krátke videjko s tejto akcie ktoré sa mi podarilo vytvoriť. Verím že bude niekde ešte nejaký súhrn s tejto akcie. Že @šmoula ?
Tak aj mne dorazila dnes objednávka z ludopolis. Akcia 10 rozšírení = zaplať za 9.
Musím povedať že tá panoráma je pekná .. Neviem či nejaká spoločenská hra má takúto skladačku z krabíc. Verím že to bude dobrý ťah zo strany tejto hry a pribudne viac hráčov a fanúšikov. Pre nás sklaných hráčov je to zas niečo nové. Ak to môžem rátať tak viac menej pribudli ako keby 4 až 5 nových veľkých rozšírení, ktoré zas prinesú novú stratégiu hrania. Už sa teším ako si zahráme všetkých 10 rozšírení naraz .
Kedže C2 verzia končia a už ich nebude možné potom získať tak som sa rozhodol si spraviť niečo zálohový BIG BOX (v prípade straty alebo poškodenia kariet).
Niektoré rozšírenia som kúpil uplne že za lacno. Všetky na Slovensku až na jednu a to Mostky a hrady, ktoré som si musel kúpiť u Vás v Čechách lebo na Slovensku to už bolo absolútne vypredané toto rozšírenie. Rozšírenie momentálne oddychuje u kamaráta @šmoula ,ktorý sa mi chvílku oň postará .
Tak už len hrať a čakať na verziu C4 .
z MOJEJ strany to je síce žart a dúfam že sa nič také nestane.. Ale sami vidíte kde sme sa až dostali že máme už dizajn C3.1 (áno také majú označenia teraz najnovšie rozšírenia).
Tak kto bude další ktorý sa pridá?
a môžeme byť všetci sa seba hrdí že sa nám podarila spolúpráca s MINDOK -okom dovolili nám spraviť finálne korekcie pre český a slovenský trh.
Veľká vďaka patrí @Bumsakalaka a @peťul , ktorý tlačili na Mindok aby sa pravidlá správne preložili a boli zrozumiteľné. Vďaka páni.
Vyzitka toho je že v každom jednom rozšírení je zmienka(síce malá, ale je) o tomto fóre. Takže si dovolím použiť troška pozmenenú veľmi známu citáciu astronavta Neila Armstronga.
Citace:Malý krok pre človeka, veľký skok pre ľudstvo.
Malý krok pre CZ fórum, veľký skok pre Carcassonne svet. (Pozri pravidla na konci)
(10.11.2025, 20:01)PetrM Napsal(a): Rádbych se zeptal členů, kteří si už zakoupili 10 nových rozšíření od Mindoku, jestli jsou v pořádku, nebo narazili na nějaký problém, podobně jak to bylo s Big Boxem. Díky!
Ja mám zakupených všetkých 10 a nenašiel som žiadny problém ani v jednom z nich.
Kartičky vytlačené dobre.
Komponenty dobré. Aj figurky.
Až na jednom staviteli bol mierna deformácia dreva ale nie niečo čo by zmemožnovalo indentifikáciu figúrky alebo státie figúrky. (to sa občas stane)
Aj BIG BOX (tej najnovší) bol v poriadku. Zistil som drobné posunutie ale naozaj drobné posunutie v jednom smere. To je ale zanedbateľná vec. Pri stavaní krajiny to človek veľmo nevšimne..
Môžem sa spýtať aký problém si mal ty s Big Boxom ? a hlavne aká verzia (ak myslíš tej najnovší č.8 - 2025).
PS: neviem či je toto vhodné vlánko na riešenie tohto problému. Snád jedna dve odpovede nikomu nebudú vadiť.