CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
Pochlubte se - pošta


téma založeno uživatelem Eldenroot - 10.4.2015, 19:57 |

...
Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
0Marty0 4 15pali09 1 adahy 42 alienated182 1 Amantius 1 Anilvap 2 arquero 1 Asusik 10 BigBoss 1 BlendeG 1 Bombe 2 Budulman 1 Bumsakalaka 111 Chmura 472 CryingOnion 3 Curuj 16 danka 3 DMDGraaff010 1 Drewie 13 dwarfik1 1 Eldenroot 148 endomame 12 Fanny 36 faustyn 2 GinBook 2 hanus1992 1 hepyno 12 Ivča 6 Jan Groot 3 Jana.Zat 2 jk8 2 Kamzik 46 Karel 8 Knorovi 6 Losos 3 lucy 1 lukas123 1 LukasK 2 LukyBil 2 LunarHexagon 4 Masery 1 Mati 20 Mato 3 maxpax318 1 Miroslav Váša 8 Mroj 9 Mrs.nick 8 oludek2 7 Patricus 2 PepaN6680 3 PesBobes 29 Petr Blanc 5 Petr Chytka 40 Petr Hájek 27 PetrM 62 peťul 20 PHeY 8 pripluv 4 Sandrus90 24 SantiCM_90 1 Scott 1 senatko 3 Silveralius 25 skautik 2 Skubin 37 šmoula 74 Tbudko 1 TGD 9 Tomáš 6 TomasZez 13 vasek2 1 Weetek23 10 xwinte00 12
#11
Tak uz aj ja som včera dočkal balika s cundo... ked som videl že vám uz skoro pred 10dnami došiel balik a to sme objednali skoro všetci v ten istý deň.. ale došlo pred Vianocami tak je dobre.. No každopádne ma milo prekvapili lebo po objednani mi v maily vypisalo že spiel kartu už vypredali.. ciže som bol v tom že ju nedostanem. A ONA tak karta tam nakoniec bola...( konecne aspon jednu budem mat original).
Dalsiu bizarnost bola že som dostal časopis k tomu co som si neobjednal...(bol som malicko prekvapeny ze ci v tom casopise nenajdem nejake dalsie rozsirenie ku Carcassonne.. ale bohuzial nie..
Ja som si objednal jednu kartu opanstava navyssie kedze mam 7 farieb figurok.. to len pripade ze sa bude hrať v 7(co asi nebude nikdy Velký úsměv ) a došla mi dosť troska dosť odlisna karticka od originalu... sak posudte sami mam v prilohe. Ta s tymi užšími okrajmi je original..
Dalej to boli vežičky na fan rozširenie čierna veza... tu som si hned včera spravil

Přiložené soubory Miniatury
               
Odpovědět
#12
(21.12.2021, 19:46)Skubin Napsal(a):
(21.12.2021, 11:54)Mati Napsal(a): Tak uz aj ja som včera dočkal balika s cundo... ked som videl že vám uz skoro pred 10dnami došiel balik a to sme objednali skoro všetci v ten istý deň.. ale došlo pred Vianocami tak je dobre.. No každopádne ma milo prekvapili lebo po objednani mi v maily vypisalo že spiel kartu už vypredali.. ciže som bol v tom že ju nedostanem. A ONA tak karta tam nakoniec bola...( konecne aspon jednu budem mat original).
Dalsiu bizarnost bola že som dostal časopis k tomu co som si neobjednal...(bol som malicko prekvapeny ze ci v tom casopise nenajdem nejake dalsie rozsirenie ku Carcassonne.. ale bohuzial nie..
Ja som si objednal jednu kartu opanstava navyssie kedze mam 7 farieb figurok.. to len pripade ze sa bude hrať v 7(co asi nebude nikdy Velký úsměv ) a došla mi dosť troska dosť odlisna karticka od originalu... sak posudte sami mam v prilohe. Ta s tymi užšími okrajmi je original..
Dalej to boli vežičky na fan rozširenie čierna veza... tu som si hned včera spravil

Ten Rail road ink je nějaké rozšíření nebo je to jen klasika deska?  Myslí si svoje

Netuším co je to...nepoznam tu hru..
Odpovědět
#13
(8.6.2022, 13:19)danka Napsal(a): Moje Zásilkovna měla tentokrát takovýto obsah. Kdo první uhádne co jsem si to zase vymyslela, tomu (možná) jednoho meeplíka dám  Mrknutí

Nažehlovačky na triko?? tipujem..
Odpovědět
#14
Zahliadol som to niekde tak som spravil vlastný... a mal som mensie odrezky tak som spravil niektorym radosť Mrknutí

Ďakujem za pochvalu
Odpovědět
#15
(23.11.2024, 23:22)Mrs.nick Napsal(a):
(22.11.2024, 23:03)Weetek23 Napsal(a): Jsem mile překvapen, že objednávku z Adventního výprodeje, co jsem trochu hekticky, ale úspěšně udělal v úterý po poledni, jsem dnes ráno našel v práci na stole doručenou. I s bonusovou rouškou a dvěma oranžovými žetonky, co se asi do obálky zatoulaly omylem. Z kterépak hry jsou, víte někdo?

Ahoj, prosím chystám se objednat a nikde mi to neukazuje jak se dostat ke spielkarte, mužů radu X)

Musis ist na ich stranku.

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

asi poznáš.
V kosiku musis mat minimalnu hodnotu 20 eur ( ja radsej davam 21-22 pre istotu)
Potom v suhrne napises SPIEL24 a musíš potvrdit > zaplatis a budes dufat ze este bude

Přiložené soubory Miniatury
   
[-] 2x   Chmura, Mrs.nick
Odpovědět
#16
(24.11.2024, 16:07)Mrs.nick Napsal(a):
(23.11.2024, 23:57)Mati Napsal(a):
(23.11.2024, 23:22)Mrs.nick Napsal(a): Ahoj, prosím chystám se objednat a nikde mi to neukazuje jak se dostat ke spielkarte, mužů radu X)

Musis ist na ich stranku.

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]

asi poznáš.
V kosiku musis mat minimalnu hodnotu 20 eur ( ja radsej davam 21-22 pre istotu)
Potom v suhrne napises SPIEL24 a musíš potvrdit > zaplatis a budes dufat ze este bude

Dekuju, nakonec se mi to povedlo, kéž by to bylo jen za 21 xD nechala sem tam s poštovným 76 xD

Fuu no dosť... niektory to tak robia ze aby mali na dalsi rok čo do kosika tak si nejake rozsirenia nekupia a potom aby splnili podmienku 20 eur tak si kupia rozsirenie alebo nejake doplnky aby znova mali limit 20 eur na spiel kartu.. alebo zoberes prázdne platy.. na fanusikovske rozšírenia... tych nikdy nie je dosť
[-] 1x   Mrs.nick
Odpovědět
#17
(2.12.2024, 18:00)senatko Napsal(a):
(2.12.2024, 17:43)Kamzik Napsal(a): Dnes dorazila objednávka z cundco.de - Podzim, Lázně, meeple náušnice, Spiel 24, speciální barvy meeplů (ať můžu dodělat hodiny) a jako vždy prázdná plata. Nepoškozené, akorát plato s Podzimem dali jako "kryt" meeplů a náušnic, tak je dost prohlé, ale to se vyrovná. Takže spokojenost. Oslava

hmm možná by som sa len spýtal či prázdné plata majú nejake využitie?

lepíme si na to rôzne fanušikovaské rozšírenia.. Sú dve možnosti:
1.) bud si niekto kupí starú hru a prelepuje karty 
2.) rozšírenia sa lepia na tieto prázdne pláty.. tak si vieš by istý na 100% že tie karty nie sú obohraté alebo nejak poškodené.
Odpovědět
#18
Nechválim sa často s niečím ale o toto sa svami rád podelím. 
Nedávno sme sa vrátili aj pár účastníkmi tohto fóra z festivalu(13-14 Septembra) priamo z mesta Carcassonne vo Francúzsku kde sa prvý krát prezentovali oficiálne nové/pozmenené rozšírenia pre túto hru. Pre mňa to bolo prvé stretnutie s touto akciou a zároveň prvá návšteva tohto krásneho mesta. Už rozumiem prečo si autor túto hru zobral ako inšpiráciu pre vytvorenie tejto skvelej hry.Nezabudutelny žažitok.

No každopádne tam bolo veľa nových kamarátov a fanúšikov tejto hry kde každý vytvoril-priniesol-prezentoval svoje fanušikovske rozsirenia. No skrátka niečo úžasne. Pre mňa to boli hotové prvé Vianoce tento rok kedže som dostal kopu nových rožšírení. Darčeky/obálky sa tam rozdávali jedna radosť. Moje druhé Vianoce prídu začiatkom nového mesiaca(oktober) a to kompletná zbierka 1 až 10 nových oficiálnych rozšírení.

Ja som mal tiež pripravenú promo kartičku pre túto akciu a s každým s ktorým som sa stretol/spoznal odo mňa dostal túto kartu s mini jednoduchym pravidlom. Bola to promo kartička 9 štatov ktoré som vedel že sa tam stretneme. Bol som prichystaný. Ale prekvapilo ma že som naozaj rozdal všetko. Plus nejaké drobnosti ako katapulty + nejaké trofeje, ktoré si u mňa dali robiť. 

Najvacsi zažitok bolo asi osobne stretnutie s autorom tejto hry Klaus-Jürgen Wrede. Je to velmi bohovsky chlapik.. Darček vo forme katapultu sa mu pačil. Zopar podpisov fotečka a bol som vybavený.

PS: nepýtajte sa ma aké sú to rozšírenia a ako fungujú lebo sám som to ešte neprešiel a neviem o čo sa jedná. samozrejme sú tam niektoré ktoré už vlastním ale sú originálne vytlačené a nie lepené. Veľa veci sa dá dohľadať aj na Carcassonne central fóre


[Obrázek: 2dI6mhX.jpeg]

a ešte krátke videjko s tejto akcie ktoré sa mi podarilo vytvoriť. Verím že bude niekde ešte nejaký súhrn s tejto akcie. Že @šmoula


Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#19
Tak aj mne dorazila dnes objednávka z ludopolis. Akcia 10  rozšírení = zaplať za 9. 
Musím povedať že tá panoráma je pekná .. Neviem či nejaká spoločenská hra má takúto skladačku z krabíc. Verím že to bude dobrý ťah zo strany tejto hry a pribudne viac hráčov a fanúšikov. Pre nás sklaných hráčov je to zas niečo nové. Ak to môžem rátať tak viac menej pribudli ako keby 4 až 5 nových veľkých rozšírení, ktoré zas prinesú novú stratégiu hrania. Už sa teším ako si zahráme všetkých 10 rozšírení naraz  Vítěz Hvězda .

Kedže C2 verzia končia a už ich nebude možné potom získať tak som sa rozhodol si spraviť niečo zálohový BIG BOX (v prípade straty alebo poškodenia kariet).
Niektoré rozšírenia som kúpil uplne že za lacno. Všetky na Slovensku až na jednu a to Mostky a hrady, ktoré som si musel kúpiť u Vás v Čechách lebo na Slovensku to už bolo absolútne vypredané toto rozšírenie. Rozšírenie momentálne oddychuje u kamaráta @šmoula ,ktorý sa mi chvílku oň postará  Mrknutí.
Tak už len hrať a čakať na verziu C4  Velký úsměv . 
z MOJEJ strany to je síce žart a dúfam že sa nič také nestane.. Ale sami vidíte kde sme sa až dostali že máme už dizajn C3.1 (áno také majú označenia teraz najnovšie rozšírenia).

Tak kto bude další ktorý sa pridá? 
[Obrázek: YA3ESux.jpeg]

a môžeme byť všetci sa seba hrdí že sa nám podarila spolúpráca s MINDOK -okom dovolili nám spraviť finálne korekcie pre český a slovenský trh. 
Veľká vďaka patrí @Bumsakalaka a @peťul , ktorý tlačili na Mindok aby sa pravidlá správne preložili a boli zrozumiteľné. Vďaka páni. 
Vyzitka toho je že v každom jednom rozšírení je zmienka(síce malá, ale je) o tomto fóre. Takže si dovolím použiť troška pozmenenú veľmi známu citáciu astronavta Neila Armstronga. 
Citace:Malý krok pre človeka, veľký skok pre ľudstvo. 

Malý krok pre CZ fórum, veľký skok pre Carcassonne svet. (Pozri pravidla na konci)

Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#20
(10.11.2025, 20:01)PetrM Napsal(a): Rádbych se zeptal členů, kteří si už zakoupili 10 nových rozšíření od Mindoku, jestli jsou v pořádku, nebo narazili na nějaký problém, podobně jak to bylo s Big Boxem. Díky!

Ja mám zakupených všetkých 10 a nenašiel som žiadny problém ani v jednom z nich.
Kartičky vytlačené dobre.
Komponenty dobré. Aj figurky.
Až na jednom staviteli bol mierna deformácia dreva ale nie niečo čo by zmemožnovalo indentifikáciu figúrky alebo státie figúrky. (to sa občas stane)
Aj BIG BOX (tej najnovší) bol v poriadku. Zistil som drobné posunutie ale naozaj drobné posunutie v jednom smere. To je ale zanedbateľná vec. Pri stavaní krajiny to človek veľmo nevšimne.. 

Môžem sa spýtať aký problém si mal ty s Big Boxom ? a hlavne aká verzia (ak myslíš tej najnovší č.8 - 2025). 

PS: neviem či je toto vhodné vlánko na riešenie tohto problému. Snád jedna dve odpovede nikomu nebudú vadiť.
[-] 1x   PetrM
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
Pochlubte se - Odehrané hry (kombinace rozšíření) Chmura 174 36 948 9.2.2026, 17:37
Poslední příspěvek: Derrick
  Pochlubte se - Carcassonne Booster Pack Weetek23 4 47 4.12.2025, 22:24
Poslední příspěvek: šmoula
Pochlubte se - S kým hrajete? Chmura 58 15 369 16.7.2024, 6:11
Poslední příspěvek: Bumsakalaka
  Pochlubte se - pošta NEJDE! Chmura 29 8 988 27.3.2021, 22:43
Poslední příspěvek: Silveralius
Pochlubte se - Co největší hrou Petr Blanc 16 10 214 28.8.2018, 10:47
Poslední příspěvek: Karmyn



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 16 host(ů)